Skocz do zawartości

Powitanie - wybór radia


Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie, 

 

Jestem Krzysiek, jestem z Gdyni, uwielbiam muzykę w dobrej jakości, przede wszystkim w domu, ale w aucie również. 

 

Ostatnio, z powodzeniem udało mi się zamienić fabryczną jednostkę centralną w aucie żony na bardziej nowoczesną z bardzo dobrym rezultatem - udało się pozbyć zmieniarki, odtwarzać muzykę bezpośrednio z telefonu zachowując sterowanie z kierownicy. To samo chciałbym zrealizować w swoim samochodzie i tutaj sprawa jest trochę poważniejsza. 

 

Moje auto to Porsche Cayenne pierwszej generacji z fabrycznym systemem BOSE (wzmacniacze na światłowodach, wbudowany subwoofer, mnóstwo przetworników pomontowanych w całym aucie. Z pewnych względów chciałbym ten system nagłośnienia zostawić. Może to nie jest szczyt marzeń jeżeli chodzi o brzmienie, tym nie mniej gra to na tyle dobrze, że na ten moment nie chciałbym robić totalnej rewolucji. Na czym mi zależy:

 

- Kompatybilność Apple Carplay - absolutny priorytet

- Możliwość podłączenia do systemu BOSE. Alpine oferuje kostkę, którą się wpina metodą Plug and Play do systemu BOSE, ale ta kostka jest zgodna z head unitami bez wsparcia Apple Carplay, być może jest jakaś inna, która to oferuje

- Pozostała integracja - przyciski na kierownicy, dane komputera pokładowego (zużycie paliwa, kilometraż, itp), dane park assist, klimatyzacji, itp.

- Ergonomia - dobry, responsywny, pojemnościowy ekran

 

Na całość chciałbym przeznaczyć 4-5 tys. przy czym zakładam, że na elementy poboczne typu ramki, kable, interfejs BOSE, itd pójdzie około 2 tys, zatem na jednostkę centralną mógłbym przeznaczyć 2-3 tys. Bardzo proszę o rekomendacje.  

 

pozdrawiam

 

Kal800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...