Skocz do zawartości

Midibass 13cm


kret87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam głośniki Helix Blue 52 i jestem lekko zniesmaczony bardzo małą ilością basu z przodu. Tweeter i zwrotka z zestawu pozostała by ta sama ale myślałem o wymianie kicka. Znalazłem coś takiego:

 

Phonocar ProTech 130

Tec XP 5

i coś takiego:

Bayma SCK-50

 

Bayma jako firmę znam z Home-Audio, i choć nie słyszałem nic poza 1 subem to nie mam zdania.

 

Prosił bym o opinie o podanych przeze mnie przetwornikach i ewentualne sugestie. Sprzęt jak w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele mam teraz zrobione pod 13tki. Wybór padł na taki rozmiar ponieważ to tylko forma przejściowa bo tak i tak będą siedziały u mnie w aucie 16tki ale to dopiero po skończeniu wszystkiego w aucie no i oczywiście dozbieraniu kaski bo chciałem coś około 600zł zakupić. Teraz mają grać jakoś przyzwoicie i lepiej niż Helixy, więc co polecacie z tego co podałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret87, zmiany panelu i tak nie unikniesz na rozmiar 16cm, więc zamiast zatapiać kasę w kupno 13cm lepiej moim zdaniem podłubać przypanelach i kupić chociażby odpowiedniki Helixów w rozmiarze 16cm, skoro mówisz, że to i tak przejściowo, a z czasem dojdziesz do oczekiwanego zestawu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli trzepotania nogawkami spodni tylko zrównoważonego tonalnie stereo z przodu, który dodatkowo będze uzupełniany subem. Myślałem o komorach zamknietych ale pod 16tki to dość duże gabarytowo przedsięwzięcie, na próbę zaadaptował bym te Helixy w zamknięte obudowy ale nie bardzo wiem jaki litraż dać :) Gdybym znał parametry to w WinISD sobie już poradzę chociaż wiem, że to nie wyrocznia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...