Skocz do zawartości

Problem z gasnącym radiem


dml
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanie mianowicie:

 

Leci sobie jakiś tam utworek i jak mam sprzęt trochę głośniej automatycznie przy nadejściu mocniejszego basu sprzęt mi klęka tzn. radio się wyłącza i włącza. Zasugerowano mi abym zasilanie do radia pociągnął bezpośrednio z akumulatora tylko nie wiem, czy radio plus wzmacniacz nie za bardzo obciążą akumulator proszę was o opinię bo problem jest dość irytujący :rotfl: i sorry, za infantylne pytanie ale normalnie wolę się zapytać ludzi kumatych a nie Pana Kazia z garażu przed blokiem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele rzeczy które mogą wpłynąć na gaśnięcie radia, jedną jest właśnie instalacja prądowa samego radia, lepiej jest jak kable zasilające radio idą od akumulatora prosto, ja tak mam zrobione i radio mi już nie gaśnie nawet jak zapalam samochód na włączonym radiu, drugą rzeczą może być też za cienki kabel zasilający wzmacniacz i przy mocnym basie spadki napięcia są tak duże że radio się wyłancza, kolejną sprawą może też być juz całkowicie wyeksploatowany akumulator i nie trzyma napięcia, ja tak mam jak długo słucham bez włączonego silnika i mi radio się wyłącza jak aku mi się rozładował

 

napisz jaki masz dokładnie sprzet i jakie masz kable zasilające, jaki masz samochód, jaki akumulator i ile on ma już lat

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tak naprawdę bez rewelacji w sumie :/

 

Radio w chwili obecnej:

 

Alpine CDE-9880R podpięty przez ISO do oryginalnej instalacji elektrycznej

 

Głośniki:

 

JBL GT5-650 x 2 zestawy przód i tył z tym ze zmienionym okablowaniem na 2x1,5 i na przodzie zmienione tweetery z JBL na Sinuslive Neo 25s ze względu na dobre dosyć zwrotnice

 

Tył pod szybą grają Infinity 6953i na Blaupunkcie gt2 :/ wiem, że shit ale darowanemu koniowi ..... :) RCA z radia idą zasilanie oraz masa z pierwszego wzmacniacza kable 20mm2

 

Bagażnik:

 

JBL GT5-1204BR napędzany Peiying'iem ALIEN PY-2H30R (wiem, że chińszczyzna ale jak z Yakuzą sobie radzi to i z tym da rady :) ) kable 20mm2

 

Akumulator ma niecały rok co prawda jak padł mi alternator to dostał w d...pę i był nie za długo ładowany dlatego podłącze go popołudniu niech się ładuje do rana zobaczymy

 

a no i dlatego teraz doszedł mi jeszcze pomysł bo mam jeszcze kondensator 1 faradowy który też raczej podepnę :/:)

 

No i tak to wygląda może faktycznie grubsze kable a i powiedzcie mi jak zasilanie radia z aku to i masa by się zdała to niego ponoć masa powinna być tak samo długim kablem puszczona co zasilanie jest to prawda?? czy np. masa może być ta co jest oryginalna w kostce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA z radia idą zasilanie oraz masa z pierwszego wzmacniacza kable 20mm2

Nie bardzo rozumiem to zdanie czy Ty czasem nie masz pociągtniętego zasilania do wzmacniacza od radia :) :)

 

lol nie no taki głupi to nie jestem :) ten drugi wzmacniacz mam tak pociągnięty, że zasilanie idzie z tego piździnga a masa też do blachy przykręcona.

 

2. dobra podepnę minus do hmm blachy jakiejś gołej :/ a i jeszcze jedno jak pociągnę zasilanie radia z aku to minus do radia też wziąść z aku? czy zostawić ten kabel co jest oryginalnie w kostce (mowa o masie) i jakiej grubości kable najlepiej podpiąć do radia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. dobra podepnę minus do hmm blachy jakiejś gołej

Ty nie masz szukać gołej blachy w bagaju, tylko pociągnąć dodatkowy gruby(co najmniej taki jak + do wzmaków) z aku na budę(masowy)

 

a i jeszcze jedno jak pociągnę zasilanie radia z aku to minus do radia też wziąść z aku? czy zostawić ten kabel co jest oryginalnie w kostce (mowa o masie) i jakiej grubości kable najlepiej podpiąć do radia??

Najlepiej oba z aku i pamiętaj o bezpieczniku na plusowym przewodzie(ja stosuje zwykłe płytkowe, oprawkę da się kupić za groszę w motoryzacyjnym).

Przekrój min. 2,5mm^2, a jak dasz 4mm^2 też nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol nie no taki głupi to nie jestem z aku idą normalnie

Zawsze lepiej się zapytać bo zdarzali się już artyści co podpinali po zapalniczkę :)

jeszcze jedno jak pociągnę zasilanie radia z aku to minus do radia też wziąść z aku

Najlepiej pociągnąć i plus i minus :)

A jak odłączysz subwoofer (lub wyciszysz) to problem też występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z doświadczenia nie uruchamiam radia itd. na zgaszonym silniku bo nie lubię pchać 1,5 tonowej zabawki :) więc problem występuje na odpalonym silniku.

 

2. no tak z tą zapalniczką to racja znam nawet gościa który podpiął subwoofer normalnie zamiast głośników bez wzmacniacza :/ ehh

 

Dobra czyli reasumując:

 

Zasilanie wzmacniacza idzie z akumulatora, minus ze wzmacniacza przykręcam do blachy natomiast dodatkowo minus z akumulatora podpinam również pod blachę w aucie takiej samej grubości kablem co zasilanie

 

Zasilanie jak i masa z akumulatora dodatkowo podpinam pod radio no i rzecz jasna na plusie montuję bezpiecznik

 

I po 3 muszę porządnie naładować akumulator :) i będziemy oglądać co się będzie działo :) mam nadzieję, że wszystko będzie w najlepszym porządku.

 

Dzięki za pomoc rezultaty dopiero po weekendzie bo w tygodniu trochę brak czasu na zabawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...