Skocz do zawartości

Wycieczka 1 dniowa pociągiem


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie podróżowicze.

Dzis mam nie lada orzech do zgryzienia.

Zachciało nam sie (mnie i dzieczynie) miłej wycieczki 1 dniowej.

Taka ucieczka od codziennosci, zobaczyc cos fajnego, usiasc gdzies na rynku w pełnym słoneczku, napić się piwa, obejzec może jakiś ładny kościół, porobić zdjęcia.

Mieszkamy w Warszawie wiec szukamy takiej lokalizacji aby podróż nam nie zajeła pół dnia, jako transport zdecydowalismy sie na pociąg lub autobus(bedziemy pic cos procentowego :) .

Miasto może być małe, ważne aby mialo swój urok.

Specer, dobra kawiarnia, obiad, typowo cos Romantycznego, aby dobrze ukwiło w pamieci.

To jak panowie-pomożecie cos?? :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam podróż pociągiem :rotfl:

Ostatnio ten środek transportu jako długodystansowiec (Wawa-Kraków-Zakopane) zawiódł. Straszne opóźnienia i w ogóle tłok.

Co warto zobaczyć? Myślę że Kraków jest fajnym miastem. Dorzuciłbym również Kazimierz Dolny. Tam pociąg bezpośrednio nie dojedzie ale do Puław pociągiem a dalej PKS albo bus i jest git malina.

Chyba bym wybrał tą drugą opcję bo bliżej i krótszy czas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz Dolny podobno ładne miasto, teraz tylko znalezc dobrego przewoznika.. Kraków sobie odpusciłem Intercity 2 osoby w 2 strony ponad 240zł to lekka przesada dla mnie..

Ktos ostatnio wspominał o jakis nowych kanałach na forum-fajnie by byo załozyc cos moze związanego z samochodowymi wycieczkami+fotografi.. Chociaz to juz by nie było forum audio-ale w sumie ciekawy dodatek :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, polecam zarówno Kraków jak i Kazimierz Dolny, w Kazimierzu byłęm niedawno, w Krakowie aktualnie siedzę. Jeżeli chodzi o porównanie np Warszawy z Krakowem to stare miasto jest po prostu bajka, bardzo fajna atmosfera, ale jak to miejsce turystyczne ceny też fajne, za kolację z lubą w 100 ciężko by się było zmieścić z deserem :rotfl: Co do Kazimierza mnie zauroczył. Miasteczko z duszą, niby od gór daleko a to właśnie Kazimierz przypominał mi górskie uzdrowisko, w dodatku fajny deptak nad Wisłą, atmosfera, zabytki, generalnie obydwa miejsca są godne polecenia, Kazimierz bardziej kameralny i mniej zatłoczony, ale w Krakowie jest więcej atrakcji :rotfl: Co do pociągu zawsze pozostaje zwykła 2 klasa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, ja z Krakowa do Wawy jechałem z 5h

ogólnie pociąg miał wyjechać o 17.10 a wyjechał grubo po 18 a równo o 00.00 byłem w Wawie

nie ma tragedii ale opóźnienia czasami są konkretne.

Jak jechałem do zakopca to pociąg miał 140min opóźnienia jak zaleciał do Wawy (przez ten czas koczowaliśmy na dworcu od 00.20 do 2.40) a w trasie znowu złapał kilkadziesiąt minut.

Do tego tłok był taki że ludzie spali w korytarzach na stojąco.

Tak wyglądała podróż na Kraków

Myślę że takich historii nie będzie w pociągu na Puławy bo to nie jest żaden szlak turystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapie juz tematy na Kazimierz Dolny cena za bus 22zł od osoby wiec niecałe 90zł w obie strony. Pasuja mi nawet godziny wyjazdy chociaz mogbmy pozniej wyjechac z powrotem :)

Wyjazd z wawy 8:30

Wyjazd do wawy 15.55

Biorąc pod uwage ewentualne korki bede miał okolo 5h na spacerek, obiadek i jakies fotografi jeszcze sobie wrzuce do aparatu..Fajnie by było gdyby do kazimierza jezdził pociag-troszke dłuzej by jechał pewnie okolo 3h ale za to zadne korki by mnie nie spotkały a busem-wszystko sie moze wydazyc.

Mysle jeszcze o Radomiu, tam mialem kiedys jedna kolezanke, mozna wrocic powspominac a i wiem gdzie mozna isc aby sobie "puknac" w plenerku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...