Skocz do zawartości

Audio System HS25pro vs h/k?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam TW AS hs25pro i tak jakoś nie jestem do końca zadowolony z ich gry.

Jak do tych TW mają się H/K mini? Będzie to krok do przodu czy w tył?

Ew. Czego szukać w nie dużej kwocie?

Biorac pod uwage cene, to te AS graja calkiem fajnie, nie wymienialbym ich na H/K. 

Jak juz to odloz troche wiecej na jakies drozsze tweetery, np taki TEC LS29, nie sa bardzo drogie, a graja super.

Co Ci w nich nie pasuje? Moze po prostu brakuje poprawnego zgrania z reszta systemu, tu raczej bym upatrywal przyczyny.

Jak masz zrealizowany podzial pasma? Aktywnie, pasywnie? Sysytem 2 way czy 3 way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnie. 2wey clarnet 788

Na wf beymy m6 Power

Tw różnie próbowałem np 4k 3.2k i 5k zawsze 12db wf tez

A wf różnie grały 2k, 1.6k i 3.2k dołem 80 jak niżej dawałem te TW wyżej robiłem wf. A resztę robił sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie, tak na chybil trafil znaczy sie. Probowales odwracac faze na tweeterach? Bo akurat przewaznie przy cieciu drugim rzedem, to tweetery powinny grac w przeciwfazie.

Trzeba tez wyrownac poziomy przetwornikow w miejscu podzialu.

Nie jest tez powiedziane, ze akurat ciecie drugim rzedem przyniesie najlepszy rezultat w Twoim przypadku.

 

Najlepiej by bylo zrobic pomiary, da sie tez na sluch metoda prob i bledow, ale to dluga i zmudna droga.

Potrzeba tez osluchania, doswiadczenia i dobrej znajomosci zasad dzialania filtrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom przetwornikow akurat udało mi się tak dostroic że byłem bardzo z tego zadowolony w moim odsłuchu była to rownowaga i jedno drugiego nie zagluszalo. No tego że grały w przeciw fazie zapomniałem do pisać. Faktycznie w przeciw fazie gra lepiej. Pierwszego rzędu nie próbowałem z byt długo i nisko bo przy pierwszym chyba nie można schodzić tak nisko jak przy 2 i 3? Też się zastanawiam jak on gra na oryginalnej zwrotce tzn jak ma ciencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...