Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do 2xhannibal fx30d2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy w doborze monobloku do skrzyni z br z dwoma głośnikami alphard hannibal fx30d2 parametry głośnika cewka 2x2 Ohm 750 Wat rms 3000 Wat max skrzynia jest spięta w 2 Ohm na oku miałem 2 monobloki  Excursion HXA-3K  i  kicx 1.900  budżet +/- 1000zł

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXA5k jest za słaby a co dopiero 3k :D

https://www.amp-performance.de/EXCURSION-HXA-5K.html

 

Gdyby to było 2x4ohm 2szt w 1ohm to tak :) 

 

Emphaser 13000SPL / Hifonics Brutus BXi 6000D

https://www.amp-performance.de/1301-Emphaser-EA-13000SPL.html

https://www.amp-performance.de/1097-Hifonics-Brutus-BXi6000D.html

 

Raczej bliżej 1500pln także raczej za tysiąca ich nie wyłapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz.

 

Nie bez powodu go zaproponowałem.

 

1 × 1201 Watt Kanal 1 an 2 Ohm bei 13,4V

To według Ciebie wystarczająco dla głośników które mogą przyjąć 1.5kW w 2ohm ? Z czego na muzyce będzie pewnie 3ohm impedancja to ten złom może z 1kW wypluje :>

 

 

P.S Jaki był powód dla którego go zaproponowałeś ? Bo chyba nie fakt ile faktycznie może oddać mocy i to jak słabą kontrolę mają te popierdówy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Jaki był powód dla którego go zaproponowałeś ? Bo chyba nie fakt ile faktycznie może oddać mocy i to jak słabą kontrolę mają te popierdówy

 

A pomyślałeś o tym że te głośniki można spiąć w 0,5 ohm i ile ten piec jest w stanie oddać w takiej konfiguracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko zobacz pierwszy post autora gdzie napisał w ile ohm jest spięta paczka :) Być może nie ma odpowiedniego zasilania a w 0.5ohm utrzymać prąd na poziomie i nie uwalić wzmacniacza to już trochę trzeba tego prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co autor napisał,ale czy wie że można spiąć w 0,5ohm i kupić do tego odpowiedni wzmacniacz, trudno ot tak się domyślić.

 

Być może nie ma odpowiedniego zasilania a w 0.5ohm utrzymać prąd na poziomie i nie uwalić wzmacniacza to już trochę trzeba tego prądu.

 

Jak się nie ma odpowiedniego zaplecza prądowego to po co takie suby ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie wiem że można je spiąć w 0,5 ohm ale pierwszy raz będę miał doczynienia z tak dużą mocą dlatego postanowiłem pozostać przy 2ohm na dniach zmieniam alternator na 180A bo taki bez modyfikacji mogę założyć do tego będzie dołożony dodatkowy akumulator poprawione przewody czyli big3 jak to ogarnę to wtedy będę mógł się zastanawiać nad większą mocą albo spinaniem w 0.5 ohm ale wtedy musiałbym robić alternator na zamówienie a to dodatkowe koszta jeszcze raz dziękuje wam za rady pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia powiem tak: Altek 180A big3 optima 75 z przodu i 500f z tylu obecnie lecę w 0.5ohm pewnie coś między 2 a 3kW rms czyli tyle ile wydoli moj wzmacniacz i już mam spadki praktycznie do 13V przy niskim graniu (25Hz) także bez dobrego prądu szkoda lecieć w 0.5ohm. Tak samo myślę o altku 250 z regulatorem zewnętrznym by trzymać 14.8V gdy altek robi się gorący bo obecnie na start ładowanie 14.6 a jak altek gorący 13.9 / 14.0 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Pewien gość z podkarpacia sprzedawał kilkadziesiąt jak nie kilkaset pakietów po 450zł :) 6x3000f czyli 500f. W tej cenie w sumie można kupić na olx optime 75Ah bo widziałem nie dawno za coś nieco ponad 5 stów 2szt. Akumulator też zdecydowanie wolniej się ładuje jak superkondy na to też możesz zwrócić uwagę jeśli planujesz dodatkową baterię do bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...