Skocz do zawartości

Wyłączone radio Pioneer zużywa dużo prądu.


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Posiadam radio Pioneer deh 80prs.

Wyłączone zużywa dużo prądu (0,3A).

Czy powinno być takie duże?

W aucie w kostce ISO nie mam kabla od stacyjki (Fiat Croma) więc w radiu mam połączony kabel który powinien iść do stacyjki (kolor żółty) z kablem zasilania. Tak jednak się robi aby można było słuchać radia przy wyłączonym zapłonie i chciałbym aby taka możliwość pozostała.

Cóż czynić?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to między tym żółtym kablem z radia a zasilający w kostce ISO poprowadzić włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarek... przecież było już mnóstwo takich tematów.

Skoro radio spięte jest na stałe w pozycji ON - to jak ma nie brać prądu?

 

Szukaj plusa po stacyjce... nie ma innego wyjścia.

Włącznik to ostateczność, bo ciągle będziesz o nim zapominać i w końcu wyładujesz aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanJarek2 nie wiem jak jest we Fiacie więc musisz sprawdzić taką rzecz --> jeśli zostawisz włączoną na stałe ( z palca , przełącznikiem ) lampkę oświetlenia wewnętrznego i zamkniesz samochód ( z kluczyka, z pilota ) to lampka pozostaje zapalona, czy gaśnie ( od razu, bądź po chwili ). Jeśli lampka gaśnie to znaczy, że jej zasilanie jest sterowane z kompa samochodu i możesz wykorzystać ten sygnał to sterowania radia ( komp samochodu podaje stałe +12V na obwód zasilania lampki, a lampka zapala się dopiero po podaniu masy na jej drugi styk ). Korzystasz oczywiście z tego sygnału +12V, który może sterować cewką małego przekaźnika, którego styk będzie włączony szeregowo w twoim "żółtym kabelku". Zaleta jest taka, że możesz słuchać na postoju ( bez przekręconego kluczyka ) i nie musisz wyłączać radia ( wyłączy się samo po zamknięciu auta z kluczyka ). Wada jest taka, że radio włączy się samo po otwarciu auta ( z pilota, z zamka ) czyli jeszcze zanim wsiądziesz do środka ( to też można obejść po zastosowaniu kolejnego przekaźnika ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...