Skocz do zawartości

zmiana modułu do radia Bolero w Octavii III 2018


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Posiadam Skodę Octavię III z 2018 r. W samochodzie zainstalowany jest fabryczny zestaw audio na bazie radia Bolero z dotykowym panelem (system pokazuje jako symbol sprzętu H41). Zainstalowany w schowku moduł czytnika nie ma opcji CD (tylko wejście SD) na której mi zależy - większość muzyki mam na płytach i nie mam zamiaru ripować tego do flac bo mi się nie chce. Cebulacka polityka cenowa producenta który zaoszczędził w ten sposób ciężkie 200 pln bez komentarza.

 

Czy posiadacze podobnego radia mogliby się pokusić o odpowiedź czy jest możliwa wymiana samego modułu czytnika ze schowka?

Czytnik jaki chcę kupić to 5E0 035 819A Panasonica montowany w starszych Octaviach III. Ma on zarówno czytnik SD jak i CD. Taka mechaniczna przekładka może się udać i można liczyć na współpracę elementu centralnego (radia) z nowym modułem czy też jest ryzyko wystąpienia niezgodności i braku współpracy? W serwisie to potrafią wzruszyć ramionami tylko.

 

Z tego co zrozumiałem to w module umieszczonym w schowku jest też chyba moduł BT i tu najbardziej obawiam się braku kompatybilności. 

 

Reasumując: czy jest szansa że Bolero zobaczy inny moduł czytnika i będzie nim sterować oraz odczytywać dane z nośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiedzieli chłopaki na forum octavii lub na forum skody?

 

Generalnie od 2013 roku w VAG występuje ochrona komponentu i jeśli element nie został zamontowany w fabryce (mówię np. o radiu/navi) to nie zadziała tylko wywali komunikat "Ochrona komponentu" - ASO bezradnie rozłoży ręce.

Na w/w forach znajdziesz chłopaków, którzy ogarniają temat więc radziłbym Ci najpierw tam zapytać.

 

BTW. Mam O3 (MY2013) i przy konfiguracji do produkcji odpuściłem navi, bo liczyłem, że kiedyś wymienię Bolero, ale dałem sobie siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...