Skocz do zawartości

Drugi SR czy 1SE


yolmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

modernizuje sprzecior , tak zeby mozna zaczac sie bawic w male db race. o co chodzi. Mam Sr12d2 i teraz nie wiem czy kupic drugi sr12 czy 1 SE10. Sr gra fajnie, obecnie gra w br ale hmm brakuje mi jakby kicka, jest spore cisnienie. Nie wiem czemu taka se10 wydaje mi sie ze by dala wiekszego kicka (slucham glownie techno,trance,house), wlozony prawdopodbnie do closeta. Z drugiej strony czy da sie do tego se10 (jednego narazie)przygotowac bude tak zeby jednak miec mozliwosc zabawy w jakiejs nizszej klasie db race(129.99?) , czy raczej 2xSR12(dla db race w przygotowanej skrzyni a na codzien w klozetach). Piecyk zapodaje ok 1,2kw w 2 i 4 ohm w mostku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu 2x12 w życiu nie zamieniłbym na 1x10...

zola nigdy nie mów nigdy...

Sr gra fajnie, obecnie gra w br ale hmm brakuje mi jakby kicka, jest spore cisnienie. Nie wiem czemu taka se10 wydaje mi sie ze by dala wiekszego kicka (slucham glownie techno,trance,house), wlozony prawdopodbnie do closeta.

Za tzw. kicka nie odpowiada sub a woofery więc tam powinieneś szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, wiem wiem,ale akurat tu mi chodziło o ten konkretny przypadek :D

A kolego nerxu, koledze za bardzo na jakości chyba nie zależy skoro chce w db sie pobawić,choć sr w zamkniętej wypada całkiem fajnie jak jest pod nim dobry piecyk i nie zakwalifikował bym go typowo do tłuczenia bo do tego są jeszcze inne głosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zola w zasadzie chciałbym bardziej postawić na jakość , suby na codzien grały w klozecie. Jak się przymierzalem do zakupu Sr12 to zobaczyłem ze Se10 jest ledwie 10$ droższy i wydaje mi się być bardziej przyszlosciowy niż Sr, później bym dodał drugiego se10. tylko właśnie czy tym 1 se10 dam radę choćby w kategorii 120-129.99( w wysoko strojonej br)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem kiedyś przed podobnym dylematem...i wybrałem 2x12 i wcale tego nie żałuje,jak dotąd tylko maksymalnie szybkich nutach się spóźniają,jeśli je dobrze zasilić to robią bardzo dobre wrażenie,a jeśli chcesz na co dzień ich w clozet-ach słuchać to wybór jest jak dla mnie osobiście jasny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego sr i napiera niemiłosiernie, skrzynka zamknięta, napęd xterminator chyba 800.2.Jednak mi ten sub nie pasi, brakuje mi punktowego grania - precyzji, zejścia (może kwestia skrzynki/napędu).Z dwoma takimi na pokładzie - aż się boję co może zrobić z dachem :zalamany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego sr i napiera niemiłosiernie, skrzynka zamknięta, napęd xterminator chyba 800.2.Jednak mi ten sub nie pasi, brakuje mi punktowego grania - precyzji, zejścia (może kwestia skrzynki/napędu).Z dwoma takimi na pokładzie - aż się boję co może zrobić z dachem

kwestia wysterowania i radia i wzmacniacza. jak masz wzmak rozkręcony na max, db12 a na radio sub gra też max to wtedy masz efakt jaki masz- wolny przesterowany generalnie za dużo pozdro:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego sr i napiera niemiłosiernie, skrzynka zamknięta, napęd xterminator chyba 800.2.Jednak mi ten sub nie pasi, brakuje mi punktowego grania - precyzji, zejścia (może kwestia skrzynki/napędu).Z dwoma takimi na pokładzie - aż się boję co może zrobić z dachem

kwestia wysterowania i radia i wzmacniacza. jak masz wzmak rozkręcony na max, db12 a na radio sub gra też max to wtedy masz efakt jaki masz- wolny przesterowany generalnie za dużo pozdro:]

 

z takim osądami to bym sie wstrzymał. I niech Cie nie zmyli ilosc postów tego uzytkownika mylnie swiadczacy o jego znajomosci w branzy. O zle wysterowany wzmak i przestery w jego wypadku bym byl spokojny.

 

BTW. robox jesli chodzi o sprzet'a naszego kolegi z bordowego czterokolowca to jest to SR-10 a nie 12 i napedza go to samo co u mnie wczesniej 1600.2 (tylko juz z pod znaku RE a nie US. Amps). Jesli chodzi o zejscie to ponoc po wygrzaniu jest bardzo przyjemny (oczywiscie jesli mowimy caly czas to tej samej aplikacji - bo nie wiem kiedy go słuchałes)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego re jakieś 2-3 tygodnie temu, może jak go posłucham teraz coś się zmieni - zobaczymy.Swoją drogą teamowy kolega ma te 162s na przodzie pod 600-4 i tam kicka nie brakuje, basikiem też zarzucą ( a póki co aplikacja wymaga jeszcze poprawienia).Widzę, że masz też ss 1000 - słuchałem tego wzmaka pod swoim subem i bardzo mi się podobało.Próbowałeś go na suba/suby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ss1000 napedza t162s , a suba rf T3002. ss1000 byl kupiony wlasnie z mysla napedzenia 2xSR ale nie wiem czemu zachcialo mi sie czegos innego. ten ss1000 podobno w mostku daje ponad 1,2kw. Wczesniej podlaczalem t600-4 pod t162s i zdecydowanie gorzej to wypadalo niz z t3002. SS1000 ciutke wyostrza gore.

Ale poki co najpierw musze upgradowac prad w aucie , swiatla przygasaja , jedna zarowka sie przepalila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie ss1000 napedza t162s , a suba rf T3002. ss1000 byl kupiony wlasnie z mysla napedzenia 2xSR ale nie wiem czemu zachcialo mi sie czegos innego. ten ss1000 podobno w mostku daje ponad 1,2kw. Wczesniej podlaczalem t600-4 pod t162s i zdecydowanie gorzej to wypadalo niz z t3002. SS1000 ciutke wyostrza gore.

Ale poki co najpierw musze upgradowac prad w aucie , swiatla przygasaja , jedna zarowka sie przepalila.

Ja mam suba który ma tylko 300 rms-u polk momo 10" w zamkniętej.Jak dostał 1 kw ( bo katalogowo chyba tak ma ten ss) zagrał bardzo precyzyjnie, punktowo, zejście było bardzo fajne,lepsze niż poprzednio gdzie dostawał moc spod juniora 2.370 - tutaj też, gdyby nie porównanie było odpowiednio ale przy bezpośrednim porównaniu czuć było różnicę od razu.Co do prądu to faktycznie potrzeba go na taką kombinację sporo.Swoją drogą jeżeli masz możliwość podłącz nawet pod jednego suba tego ss.Wiadomo, że moc to nie wszystko, liczy się też wiele innych rzeczy, ale ja akurat mam tak, że zawsze odsłuch nie parametry (choć przy okazji też są ważne) decyduje.Co do tego 162s mała poprawka - latają w bi-ampingu.

 

p.s Disaster thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj podlaczylem SS do suba , faktycznie gra to nieco inaczej (mozliwe ze schodzi nizej i bardziej punktowy). Tylko troche nie moge wyczaic ustawien tego SS, jak robie nizszy level to wtedy dopiero sub zaczyna grac.... dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem slucham tez rocka itp i wtedy robi sie belkot, a i w technie tak jakos mi nie halo. Ogolnie po jakims czasie bas byl meczacy.mialem br strojona na 44Hz. Wlasnie myslalem nad SE12 , albo moze 2x10'' tylko wtedy bym musial zmienic piec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...