Skocz do zawartości

Mój pierwszy budżetowy zestaw 2018 CMAX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako totalny świeżak w dziedzinie car audio pragnę zwrocić się do forumowiczów o pomoc.

 

Niedawno zakupiony Ford C-MAX 2008 r FL posiada system seryjny (nie SONY). Nie jestem jakimś mega audiofilem ale to że "nie trzeszczy" na głośnym słuchaniu mnie wcale nie satysfakcjonuje. Chciałbym złożyć coś budżetowego na czasie. Myśle że wielu forumowiczów skorzysta z takiego tematu. Chciałbym go uzupełniać z czasem jak będę rozbudowywał kolejne elementy. Wrzuce jakieś fotki - obiecuję.

 

Zacząłbym od radia gdyż wiadomo seryjne są niewygodne i co najwyżej mozna sluchać FM. Maks to utwory mp3 z telefonu przez aux...ale wiadomo jak to z kablem i gniazdem. Zaznaczam że wiem iż jakość podnosi się najpierw poprzez wygłuszenie. To będzie kolejny krok - najpierw wygoda.

 

W fordzie jest gniazdo 2din. Nigdy nie miałem autka z tak wielkim miejscem na radio. Przyznam że nie chciałbym rezygnować z estetyki i montować kieszeni z radiem 1 din. Ale wyjdzie w praniu..

 

Na czym mi zależy w kolejnosci priorytetów

 

1. Jakość dzwięku - również na początku poki nie będzie wzmaka. Coś co zagra znośnie bez wzmaka a po wygłuszeniu i zamontowaniu nowych przetworników oraz dokupieniu wzmaka będzie można wymienić na coś dopełniającego resztę. Zaznaczam ze proces moze trwac i pół roku :)

2. Bluethoth oraz USB/gniazdo na kartę

3. aux ale tylko jak nie będzie powyższych

4. może jakaś nawigacja aleee to tylko jako dodatek

 

Wszelkie odtwarzanie filmów to tylko i wyłącznie jako dodatki.

 

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 400 zł aleee wiadomo jak jest. Moja propozycja:

 

GMS 6818

 

Czytałem że chinole są spoko pod kątem bajerów ale z jakością to na bakier. Może coś firmowego z używek polecicie?

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Samochód bardzo przyjazny pod kątem dłubania, sam właśnie kończę żony C-Maxa (2007 po FL)

Żeby przejść z komory silnika do kabiny zasilaniem 50mm2 musiałem zrobić nowy otwór w grodzi. Również trochę utrudnione przejście przewodami głośnikowymi z kabiny do drzwi - kostka przez którą trzeba się przewiercić i otwory poszycia które się nie pokrywają, ale nie to stanowi wyzwanie, o ile strona pasażera idzie gładko po wyjęciu schowka, o tyle już u kierowcy masz mniej miejsca. Mając jedynie podstawowy zestaw wierteł bez ściągania drzwi się nie obejdzie.

Skoro mówimy o wrotach, idealne do klejenia po ściągnięciu blachy z prowadnicami.

Kolejną mini przeszkodą może być rama pod fotelami drugiego rzędu przy przeprowadzaniu interkonektów środkiem - przylega idealnie do podłogi w tylnej części i tu również należy robić otwory by przejść (mowa o ramie).

Słupki mistrzowskie, a deska i geometria samochodu pozwalają na sporą dowolność jak i bardzo zadowalające efekty.

Inżynierowie nie popisali się i jest to jedna wielka puszka rezonansowa, jak większość samochodów z tej półki cenowej, no i uszczelki... Niemniej trochę materiałów i z niewielkim nakładem pracy da się z powodzeniem wyciszyć C-Maxa, co gorąco polecam.

Przejdźmy do sprzętu OEM.

O ile woofery odpowiednio zasilone potrafią jeszcze być znośne w zrobionych porządnie furtkach (podczas prac zmuszony byłem do chwilowego testu), tweetery to złom i do niczego się nie nadają. Radio sony możesz wsadzić do piwnicy/garażu i wrzucić do samochodu przy ewentualnej odsprzedaży, niektórzy "znafcy" dali by się za nie pociąć.

Chińskie jednostki odradzam, jak i drogę na skróty- samochód ma predyspozycje do zrobienia fajnego grania i warto to wykorzystać.

Co do wyboru 2din, osobom mojego wzrostu nie zbyt wygodnie korzystało by się z ekranu w tej desce (wpływ na to ma również pozycja za kierownicą) a jednostka 1din w dobrej jakościowo kieszeni wcale nie wygląda źle. Jeżeli już musi być z wyświetlaczem sugerował bym poszukać czegoś wysuwanego jak np Alpine Iva d106 czy d310rb, wysuwanej jednostki która posiada regulację konta nachylenia ekranu.

Co byś nie wybrał, warto pokusić się o coś z korekcją czasową. Warto zainteresować się używanymi modelami w tej samej cenie w której szukasz nowej.

Jeżeli potrzebujesz więcej porad czy wskazówek służę pomocą i zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...