Skocz do zawartości

przęt do około 2000zł, bez skrzyni basowej, auto całkowicie wytłumione


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki powinien być kolejny krok po podstawowym wygłuszenie drzwi

Beton do to zwykle ma być lekarstwem na marnie grające drzwi i zwykle jest bo drzwi zaczynają grać mocno ale czy właściciel z takiego grania będzie zadowolony, to już inna sprawa  :hyhy:

Przyjmując, że przyłożyłeś się  do zrobienia drzwi, to następnym krokiem będzie "zmuszenie" tych drzwi do grania na miarę użytych wooferów czyli w dużym uproszczeniu zachowanie proporcji między basem, kicki-em (a często jego brakiem)  i tonami średnimi generowanymi z woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, ponieważ mam wrazenie, ze moje drzwi graja dosc słabo, a napisałem co już co zrobiłem i raczej jest to dobrze zrobione. Po prostu po wyłączeniu subwoofera jest kiepsko, nawet bez cięcia wooferow od dołu. Kiepsko, tzn. zdarzają się samochody z fabrycznym audio, które graja z samych drzwi bardziej basem. Mając w domu kolumny podstawkowe Zensor 3, również jestem zaskoczony ile one maja w sobie basu. I tutaj moje drzwi wypadają kiepsko w porównaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie drzwi poprawne, nawet na beton niczego nie gwarantuje i często daje prócz niezadowolenia rozczarowanie graniem w aucie.

Jeśli uważasz, że masz dobrze zrobione drzwi, to daj tu fotki -> obiecuję, że w wypadku gdy są spitolonene nie dołączę do potencjalnego chóru szyderców  :hyhy:

Może być, że po prostu nie zapewniłeś wooferom właściwych  warunków i tym Twoim nie służy gra w pełnych drzwiach? A może nie zapewniłeś należytej kontroli wzmaka nad ich pracą -> a to równie częsty babol jak kiepsko zrobione drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, ponieważ mam wrazenie, ze moje drzwi graja dosc słabo, a napisałem co już co zrobiłem i raczej jest to dobrze zrobione. Po prostu po wyłączeniu subwoofera jest kiepsko, nawet bez cięcia wooferow od dołu. Kiepsko, tzn. zdarzają się samochody z fabrycznym audio, które graja z samych drzwi bardziej basem. Mając w domu kolumny podstawkowe Zensor 3, również jestem zaskoczony ile one maja w sobie basu. I tutaj moje drzwi wypadają kiepsko w porównaniach.

Pytanie gdzie masz niedosyt

W sub basie, mid basie czy średnicy, czy może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie pomyślałem żeby zrobić ;] mogę opisać blacha wewnętrzna jest mocowana na nity z dość dobra uszczelka i tak naprawdę posiadała tylko 3 otwory  jeden na głośnik a 2 pozostałe służące do odkręcenia śrub szyby . Wszystko dokładnie pokryte ta sama mata jak na foto i dodatkowo pianka pod tapicerkę 6mm. Ale domyślam się ze ciężko ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabal, z jakiego auta są drzwi na zdjęciu? Alfa?

 

khazar czy powiększyleś otwor dla woofera? Czy zostawiles fabryczną średnicę?

 

Nie powiększałem, bo nie było takiej potrzeby. Otwór ma taką średnicę jak dystans 16,5 cm. Dzisiaj sprawdzałem, nie ma tragedii z tymi drzwiami, ale też woofer mam podbity na EQ w paśmie 50-125 Hz. Po prostu pytam co można zrobić lepiej w drzwiach, niż takie wygłuszenie, które posiadam - w moim mniemaniu dość solidnie zrobione, ale nadal podstawowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zdjęcia z drzwi są w moim temacie http://www.strefacar...meo-159-khazar/

Nie chodzi o to żeby się śmiać czy nie śmiać, wazne aby wyłapać błędy i poprawić

 

Poczytaj forum - jedno z drugim może tworzyć całkiem zgrabny duet  :wink2:  

Sądzę, że Twoja instalka jest na takim etapie, który wymaga odsłuchu i chyba najłatwiejszym wyjściem będzie wizyta na jakimś lokalnym spocie chyba, że...  :hyhy:   lubisz mocniej gałkę z vol odkręcić, to rozwiązaniem mogą okazać się woofery, które więcej dadzą i więcej zniosą bo ślimaki, które masz w drzwiach bardziej delikatne i zwiewne granie dają i stąd może się brać Twój niedosyt po wyłączeniu suba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


najłatwiejszym wyjściem będzie wizyta na jakimś lokalnym spocie

 

o, to to :-) tylko znaleźć taki spot to problem, na forum posucha :-) dobrze wiem, że taka wizyta na spocie zaoszczędziła by mi sporo kasy i przede wszystkim czasu na błądzeniu... 

 

Póki co w planach jest wycięcie tej blachy, jeżeli u mnie również taka jest, ewentualnie dorobienia metalowego pierścienia i wypuszczenia woofera nieco poza boczek drzwi. W końcu coś trzeba próbować robić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tylko znaleźć taki spot to problem, na forum posucha :-)

No jak to? Przecież na forum jest wątek ze spotami w Starogardzie. Pewnie, że trzeba się trochę bujnąć ale myślę, że warto.


Póki co w planach jest wycięcie tej blachy, jeżeli u mnie również taka jest

Jak blacha jest i ją wytniesz, to ślimaki drugą młodość przeżyją  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spot polecam Ci bardzo. Ja swojego czasu najeździłem sie strasznie. Bydgoszcz, Płock, Warszawa a i wizyty domowe sie zdażały u kolegów i kolegów u mnie. I co ci potwierdzę nic nie da ci tyle informacji jak posłuchanie innego auta, pogadanie z kimś kto wie o co chodzi, macanie innych systemów oraz przyjmowania krytyki. A informacji zdobytych na spotach nie uzyskasz na forum. Ogólnie browarek dla wszystkich co mi kiedyś pomogli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie okazało się że była blacha, jak był dystans założony to nie wyglądało to aż tak źle jak na zdjęciu powyżej, ale i tak ją wyciąłem. Przy okazji zmiana wkrętów na płaskie łby, aby nie rozwalić magnezowego kosza ślimaków. Wiem, że pierścień już dziurawy od różnych wooferów, aktualnie kombinuje tutaj wstawić nowy dystans z MDF i na niego pierścień aluminiowy z ładną maskownicą, tak aby woofer wystawał z 5 mm przed tapicerkę. Kwestia pomiarów i czasu.

 

http://www.wearenoir.pl/audio/dystans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...