Skocz do zawartości

Wymiana / rozbudowa systemu Toyota JBL -oe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Po przeczytaniu kilkunastu postów i chęci przerobienia własnego car audio zdecydowałem się napisać do Was.

 

Potrzebuje Pomocy. Mam Toyote Sienne 1 gen z fabrycznym systemem JBL ( radio, wzmacniacz, głośniki)

 

Radio 2 DIN toyota ( toyota 861200C030) wersja JBL

Wzmacniacz   toyota 86280-08020

Głosniki  tył srednie 165 mm JBL

Głośniki w dolnych drzwiach JBL (numer mogę podać)

Tweetery w słupku A (JBL 86160-08100) 2" - ale one siedzą dodatkowo jeszcze z takim mini głośniczkiem który wcale nie gra

https://www.ebay.com/itm/2001-2003-Toyota-Sienna-Front-Left-Tweeter-Speaker-JBL-Oak-New-OEM-6221208050E0-/332247337916

 

 

razem według producenta jest 6-8 głośników .

 

Jaki jest mój plan? 

 

1. wygłuszenie drzwi przednich, lekkie wygłuszenie pod tylne głośniki które nie są w drzwiach a za słupkiem. Trzymają sie na metalowym dystansie i trzech nożkach do boku w aucie. Co sądzicie, zostawić i wygłuszyć czy przerabiać na MDF lub jakos amortyzowac poprzez gumy.

Przód macie w tym poście, jak wygląda i jaki montaż   https://sites.google.com/site/prtest19/hardware/sienna-jbl-repair

Rezonuje troche to rozwiązanie, bo auto nie ma wygłuszonych drzwi tylko plastiki posiadają dosc sporą wartwe izolacji ale to nie w tym rzeczy aby grało.

 

2. Co sądzicie o wymianie tylko niektórych podzespołów, może ktos z Was zna ten sprzęt i czego można się po nim spodziewać więcej.

Dodatkowo nie mogę znaleźć zwrotnic pod panelem przednim ani w drzwiach, więc pewnie ich nie ma.

 

3. Jeśli wymiana przodu to na co po wygłuszeniu -  zestaw  dwudrożny i na tył średniotonowy czy bass. SKrzynka basowa nie wchodzi w grę. Brak miejsca przy montażu wszystkich foteli.

 

4. Co zrobić w tym radiem, funkcjonalność jest ok, ale co mogłoby pomóc w rozwinięciu tego zestawu.

Wzmacniacz podobno dość ceniony w Usa, jeśli opcja to jaka??

5. Nowe kable i raczej cała instalacja, jeśli wymieniałbym większość sprzętu.

 

Co chciałbym osiągnąć ?

Wygłuszenie, lepszy bass, jakość dzwięku. 

 

NIe zakładam jeszcze budzetu, bo w gre wchodzi pewnie dużo rozwiązań. Chciałbym uzyskać coś sensownego, jest to auto rodzinne raczej, wiec detal i moc, a nie bass na maxa.

 

Jeśli wymiana radia do 600 zł, to wolałbym wtedy aby zostawić coś z istniejącego zestawu i odwrotnie

 

Jakieś wskazówki do wygłuszania. Co z nadkolami w których prawie te głośniki się znajdują , a mieszczą tam się dodatkowo: ściągacze pasów, silnik od automatycznych drzwi czy dodatkowy obieg klimatyzacji na tył.

 

Podłoga  wygłuszona fabrycznie na rewelacyjnym poziomie plus wygłuszenie mata i wykłądzina która ma 3 cm.

 

 

 

Chętnie posłucham uwag innym i pogadam na ten temat.

 

Pozdrawiam.

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...