Skocz do zawartości

Granie w BMW e61


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie długo szykuje się do budowy grania w moim bmw e61 i mam w org. Podstawowe audio czyli szeroko pasmowce w drzwiach bez tw nawet i z tego co patrzyłem to pod siedzenie brak sub. Radio nie wiem co za wersja ale jest navi i czytnik DVD. Brak jakiego kolejek wzmacniacza z tyłu...

I tu teraz jaką droga iść?

Radio raczej zostawię .org. Bo (i drive) tylko czy jest w nim rca lub gdzieś uszykowano np w bagażniku pod org. wzmaka?

Aplikacja wooferow:

1 iść w oryginał czyli kupić lepszy sredniak i tw plus sub 30 w closed do bagażnik? Oczywiście wszystko pod wzmacniaczem.

2 czy kupić inne boczki do przodu i zrobić komory pod 13 lub 16 woofery do tego tw i sub w bagazniku A oryginalne boczki zostawię sobie w razie powrotu do serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


siedzenie brak sub

Sub był zawsze. W podstawowym stereo były to 6,5" głośniki, ale były.

W wyższych systemach były to głośniki 8"

 

 

Najprostsze w montażu będą systemy dedykowane. Co najmniej kilka marek oferuje dedykowane zestawy do Twojego auta

 

Kiedyś na jednym spocie było E91 z coaxami na słupku(bodaj Morel Integra) i seryjnym subem z systemu hifi pod fotelem. Zebrało to pozytywne opinie. 

Może warto pomyśleć o czymś podobnym.

 

 

 

Najtańsza opcja i wcale nie najgorsza to montaż subwooferów z systemów Logic7, niezależnie czy E60 ,E61, E91 czy nawet F01.

Kosz ich wszystkich jest taki sam, a więc zostawiasz seryjne plastikowe pudło i montujesz tylko inny głośnik.

Po podłączeniu do normalnego wzmacniacza potrafią nawet przyzwoicie zagrać te suby.

W E65 po zmianie wzmacniacza na Kickera 200si suby zagrały zupełnie inaczej niż na oryginalnych wzmacniaczu.

A jak dobrze pogrzebiesz to znajdziesz takie do 150zł z wysyłką za oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę jeszcze raz sprawdzić dokładnie. Chciałem założyć tradycyjny wzmacniacz i subwoofer do bagaznika bo mam takowy na stanie tzn impulse fc1500 i carpower wanted 2/300. No i na przód coś się znajdzie tzn cała instalacja w sumie z golfa bo on idzie na sprzedaż... Myślałem jeszcze czy nie kupić z logic7 średniaka i wysokiego i to przez zwrotnice pod wzmacniacz np. Pg m25 tylko najbardziej zastanawia mnie rca z radia do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Pomyślę co by wykombinować może zrobię jakąś komorę z wykorzystaniem kieszeni na 13 lub podobny wymiar komora daje ten plus że można głośniki Home audio wykorzystać. Dobrze by było poszukać jeszcze głośnika który potrzebuje mały litraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...