Skocz do zawartości

E46 Coupe, zestaw na przód bez subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że to mój pierwszy post witam wszystkich na forum. Po doprowadzeniu samochodu do stanu używalności mam w planach zająć się w końcu car audio. Na co dzień mam dużo styczności z tematami audio jednak nigdy z car audio. Przez ostatni miesiąc szperałem po internecie w celu znalezienia konkretnego kompletu 2-way na przód, jednak większość zestawów ze starych postów jest już nie dostępna lub opinie tak jak w przypadku Moreli tempo 6 zmieniają się ze względu na awaryjność. Jako że nie planuje w przyszłości subwoofera szukam czegoś co daje radę na dole (coś jak DLS R6A), lubię niski pełny sprężysty bas, jedyne czego chcę uniknąć to ostrej góry. Budżet na same głośniki to coś z przedziału 600-1000. Oczywiście drzwi wygłuszone, w kolejnym kroku wzmacniacz podpięty do oryginalnego radia. Zastanawiam się nad:

 

- Morel tempo 6

- DLS R6.2

- Rainbow SAX

- Rainbow IL-C6.2 (dedykowane do e46)

- FOCAL PS 165

   

 

Najbardziej przekonałem się do moreli ale to chyba głownie ze względu na wiele opinii, z drugiej strony drzwi w Coupe są spore a morele podobno tego nie lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z focala ps165 chyba szału na dole nie będzie, bo miałem, ale już sam nie wiem czy drzwi w vectrze b są "niegrające" czy te głośniki nie rzucają mięchem...

teraz mam morel tempo ULTRA 6(w 1000zł dorwiesz, typ tutaj na sca za 800zł ostatnio mi oferował) i na hz teście wymiękają na 35hz. drzwi to e36 sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rainbow Beat, dokładnie Beat 4. Nówkę wrzucaliśmy do BMW, ciągle siało, wszystkie możliwe przyczyny zmienione/poprawione/uniknięte i nic, podpinamy PDX'a F4 i cisza. Reszta jakoś grało do pewnego momentu, koniec końców wszystkie poszły na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dla mnie taki typowy temat z(przykładem):

panowie polećcie mi zestaw:

- a

- b

- c

 

z czego zalozyciel tematu juz z gory zaklada, ze B mu najbardziej odpowiada i choćby tysiąc osób napisało A, a jedna B to wybierze B ;)

 

dedukcja lvl master, ale taki klasyczny temat... dozbieraj pare złotych i kup xeteca, nie bedziesz zawiedziony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dla mnie taki typowy temat z(przykładem):

panowie polećcie mi zestaw:

- a

- b

- c

 

z czego zalozyciel tematu juz z gory zaklada, ze B mu najbardziej odpowiada i choćby tysiąc osób napisało A, a jedna B to wybierze B ;)

 

dedukcja lvl master, ale taki klasyczny temat... dozbieraj pare złotych i kup xeteca, nie bedziesz zawiedziony ;)

 

dołóż do tego że "co polecacie", sprawdzi się w wyborze krzeseł do jadalni, ale w przypadku audio średnio tym bardziej że każdy ma inne ucho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...