Skocz do zawartości

czas na zmiany :) nowy sub?


spit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chlopaki stoje przed podjeciem decyzji wyboru nowego suba...

zakladam temat, poniewaz do konca nie jestem zdecydowany co konretnie wybrac.... wiem ze tematow tego typu jest multum, i propozycje padaja glownie na re audio, tak tez wiec moja decyzja w wyborze jest ukierunkowana w ta strone, jednak o preferencjach napsize pozniej.

 

co aktualnie posiadam?

ano mianowicei zestaw dls R6A, ktory ciety jest aktywnie z radia 9855 ;] do tego bi amping noi sub Dls Mw12 :D pedzony jest on us ampsem 1600.2 :P

ogolnie zestawik dosc ladnie grajacy, sam sub juz cos soba reprezentuje... ale niestety tak jakby brak bylo mi deczko zejdzia w czarnej muzie...

 

dlatego chcialbym abyscie troszke mi dopomogli w wyborze....;] powiedzmy ze poszukuje glosnika w okolicach 600-700 rms, co do kwoty to raczej ok 2 tys zl. W zasadzie i tak bede kupowal go na amerykanskim ebayu, a wiec ceny bardziej konkurencyjne niz w pl....

 

jaka muzyka? ogolnie kazdej slucham, trance, techno, rock, pop, noi hip hop, w ktorym dominuje zejscie;]

 

czego oczekuje od glosnika? przede wszystkim zejscia... oraz dynamiki, co nie oznacza ze nie lubie jak sub przeciaga z lekka bas;] jednak raczej wolalbym zeby nadazal za przodem.

Natomiast nie interesuja mnie osiagane decybele, bo nie zamierzam startowac w zawodach. Chce aby dzwiek byl porownywalnie dobry z moim aktualnym dls'em, jednak kop glosnika w momencie kiedy trzeba, zeby byl wiekszy;]

jakie preferencje? raczej skrzynia zamknieta.... nie lubie glosnego basu a raczej preferuje precyzyjny, litraz skrzyni? tak zeby mniej wiecej glosnik sie miescil do skrzynki ok 50 litrow maks... z racji na ograniczone miejsce w bagazniku...

jakie to auto? hatchback ;]

 

nad czym sam osobiscie sie zastanawiam? nad re audio z serii SE D2 12" ;] myslac o zdecydowanie lepszym zejsciu sugerujac sie powierzchnia memrany i parametrem Fs,zastanawialem sie tez nad np Se D2 w wersji 15" .. lecz jak wtedy z dynamika? sluchal go ktos?

A moze lepiej dolozyc i kupic np re audio z serii SX ? tyle ze wtedy moj us, musialby byc zmieniony... co wiaze sie z kosztami... duzymi...

A moze jakis RF ?? np T112D2 ?? tez wiele pochlebnych opinii mozna spotkac o tym glosniku.... w zasadzie cenowo roznicy wielkiej nie ma;]

 

tak wiec czekam na jakies konkretne propozycje;] moze wkoncu uda mi sie podjac rozsadna decyzje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na SX ten xt1600.2 bedzie grubo za slaby i raczej ledwo napedzi SE , Piszesz ze masz 2 kola na sprzet wiec mozesz sobie pozwolic na kupno SX albo np Fi Q badz T212 i do tego jakiegos starszego mono np rf1000bd (2ohm ~1100rms ,1ohm ok 1600rms) albo np MTX 1000d (2ohm 1600rms) zmiescisz sie w budzecie bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys w sensie po cenie polskiej w sklepach polskich, a tak jak pisalem to bede kupowal na amerykanskim ebayu a wiec bedzei duzo taniej....

No niestety wiem ze moj us bedzie za slaby na serie SX, i wiem ze to bedzie sie wiazalo ze zmiana wzmaka...;/ jednak narazie moze skupmy sie na tym zeby wybrac glosnik pod mojego us ampsa;]

tylko zastanawia mnie czy oby napewno zejscie jakie zaoferuje mi glosnik ok 600 watowy bedzie zadowalajace mnie?

dlatego tez zastanawailem sie zeby moze kupic 15" ... ale wlasnie jak potem z dynamika.... to kwestie ktore mnie nurtuja i chce zeby wypowiedziely sie osoby ktore bezposrednio mialy jakas stycznosc. Bo tak ogolnie z odsluchem tych klockow jest dosyc ciezka sprawa w tym momencie.

 

dlatego powtorze, wolalbym zakupic taki glosnik, ktorego moj us amps pogoni;] nie chcialbym zmieniac tez wzmaka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mowilem o cenach na amerykanskim ebayu (sub+piec) , chociaz np Fi Q nie kupisz na ebay, po za tym sonic ma 800W a US raczej tyle nie ma (w realu) plus skrzynia chyba byla by za mala (50L) + wypadalo by miec wiecej niz 800w. Moze sprobuj odsluchac 2xRe SR12 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie znalazlem taka stronke... www.ficaraudio.com i tam jest seria glosnikow Fi SSD 12 :rotfl:

 

i jak widac mozna zakupic po dobrych pieniadzach glosnik Fi audio...

Pytanie tylko czy jak te glosniki wypadaja bezposrednio w konfrontacji z RE audio? i o jakiej pojemnosci np trzeba miec skrzyneczke pod tego Fi o 12" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor mysli o sprzedazy CV stroker 15', to jesli chodzi o "szybka" ni niekonwencjonalna 15' :rotfl:

 

SX 12 tez jest na sporzedaz tu na forum w bardzo atrakcyjnej cenie...

 

tylko zastanawia mnie czy oby napewno zejscie jakie zaoferuje mi glosnik ok 600 watowy bedzie zadowalajace mnie?
tu nic innego jak odsluchać...
a tak jak pisalem to bede kupowal na amerykanskim ebayu a wiec bedzei duzo taniej....
naprawde przelicz to dokladnie... Kilka razy zabierałem sie za liczenie tego i wcale tak atrakcyjnie to wszystko nie wyglada...
dlatego powtorze, wolalbym zakupic taki glosnik, ktorego moj us amps pogoni;] nie chcialbym zmieniac tez wzmaka:D
Warto to przemyslec , to naprawde nie jest koniecznosc na juz... 2 propozycje ktore podalem to głosniki "przyszłosciowe" powiedzmy i do pieca dolozysz za miesiac czy dwa sprzedajac US'a...
jakie preferencje? raczej skrzynia zamknieta.... nie lubie glosnego basu a raczej preferuje precyzyjny, litraz skrzyni? tak zeby mniej wiecej glosnik sie miescil do skrzynki ok 50 litrow maks... z racji na ograniczone miejsce w bagazniku...
tu juz mało na 15' jednak ale stroker w ok 70l juz i closed napewno spełniłby Twe oczekiwania... On w 120l br i budzie zalecanej przez producenta potrafił zagrac i rock... Tak "innej" 15' jeszcze wczesniej nei miałem okazji słyszec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chlopaki kurcze raczej wolalbym sie trzymac rozmiarow tych 50 litrow maks... bo jednak potrzebuje niekiedy bagaznik i potem mam lipe bo musze wyciagac glosnik;] a wiecie jak to jest ceizko roztac sie z glosniczkiem ;D hehe

 

ale dobra wrocmy powaznie do tematu... na tej stronie jest glosnik SSD Fi audio za 180$... czyli to jakies 220 dolcow z wysylka w stanach i potem do pl czyli maks razem gdzies kolo 250;] cla nie licze bo bedzie raczej bez cla;]

kolega mi potem wlozy do kontentera bo bedzie robil za jakis czas;]

 

tak wiec powiedzmy ze jestem bylbym zainteresowany raczej jednak sprowadzeniem jakiegos ze stanow, bo jednak oplaca sie znaczenie... jest ogolnie polowa ceny;] tylko na tej stronie zastanawia mnie jedna rzecz co to jest to:

FlatwindCoil , CopperCoil, Bp power, oraz Dustcap ?? bo to jakies dodatkowe opcje do ktorych trzeba doplacic... i wtedy wychodzi za sam glosnik 230 $....

 

dlaczego wolalbym zeby jednak znalesc cos do swojego us ampsa? bo kurde wiadomo, ze nowy wzmak to nowe wydatki a wolabym np wymienic na jakis rozsadny tweeter niz ten ktory jest w zestawie R6A ;] tak wiec zrozumcie;] nie chce wszystkiej kasy wkladac w suba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty mowisz ze masz 2 kola na sprzet w przeliczeniu to ~640$ , 250$ glosnik (Ten FI SSD) do ktorego i tak US Amps bedzie za slaby ;d wedlug mnie jesli chcesz cos lepszego a cos co nie bedzie mialo wiecej niz 50L to piec koniecznie musisz wymienic ,a wydalbys na to max 200$ na porzadnego mono do niego. tweetera tez przy okazji mozesz na ebay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty mowisz ze masz 2 kola na sprzet w przeliczeniu to ~640$ , 250$ glosnik (Ten FI SSD) do ktorego i tak US Amps bedzie za slaby ;d wedlug mnie jesli chcesz cos lepszego a cos co nie bedzie mialo wiecej niz 50L to piec koniecznie musisz wymienic ,a wydalbys na to max 200$ na porzadnego mono do niego. tweetera tez przy okazji mozesz na ebay.

 

2 tys w sensie ze glosnik kosztuje w pl ok do 2 tys zl nowy... bo na amerykanskim ebayu kostuje on zwykle polowe tego co u nas;] i dlatego chodzi mi o glosnik do 2 tys....

co do wmaka mowisz ze za 200 $ kupi porzadny mono?:rotfl: moze jakas konkretna propozycja?? :D jesli tak faktycznie jest to wtedy zawsze moglbym sie zastanowic... ale z tego co sie rozgladalem to rozsadne ceny jedynie maja np Hifonicsy.... jednakze to klasa D... i czy ejst sens przesiadac sie z AB??

 

co do tego ze ten Fii SSD ktory ma 800 wat to pewnei bylby do niego za slaby wzmak.... ale mysle ze pogonic tez by go pogonil i moze nie byloby tak zle... a jak zle bedzie to najwyzej wtedy stane pod sciana i zmienic trzeba bedzie i tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie tak jak napisal Yolmen :D mysle ze za te pieniadze warto zaryzykowac;] poczytalem troche o tych glosnikach, ale szczerze mowiac za wiele o nich nie ma;] ale raczej wlasnie jestem zdecydowany juz na tego Fi SSD :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem... kwestia do przemyslenia;] narazie czekam z ostateczna decyzja... jesli bede mial kase to zainwestuje w piec;] ale mysle ze narazie wezme to i podlacze pod ampsa;] potem zobaczymy co bedzie sie dziac...

Zastanawia mnie tylko fakt czy pakowanie tego glosnika w skrzynie zamknieta to nie profanacja...? :D:D

z obliczen jakich dokonalem to skrzynia zamnieta jest zalecana przez producenta od ok 22 litrow do ok 40 paru... rekomendowana ok 31 :D

ale z drugiej strony przeciez zawsze mozna potem wyprobowac na BR...:D tyle ze tamte zaczynaja sie od 50 w zwyz :D

 

chlopaki no wlasnie a jak to wlasnie jest z tym porownaniem bezposrednim z RE audio? faktycznie te Fi sa lepsze? charakteryzuja sie lepszym zejsciem?? Jednego Fi kiedys widzialem w akcji... pewnie wszyscy znaja to auto;] Punto, ale ktory tam dokladnie jest to nie wiem.. ale skrzynia jak dla mnie duzo duzo za duza :D Noi moc wzmaka nie ta...;] to ma mi umilac gre, i komponowac sie z przodem a nie zeby sub szalal jak szalony :P

 

i jeszcze kwestia wzmaka... niby us jest klasa AB... ewentualnie jak to by sie mialo z przejsciem na wzmak klasy D? wiem ze to nie jest polecane;] no ale powiedzmy, mam kilka wzmakow na uwadze;] wiem kolego Yolmen, podales mi uzywki jakich szukac... ale dzis jeszcze tego nie kupuje, i za jakis czas moze ich juz nie byc na licytacji, a wiec potem nie bede szukal i czekal az sie pojawia, dlatego pytam o alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...