Skocz do zawartości

6 głośników i wzmacniacz 5 kanałowy do 2 osobowego sedana


Gość Bullseye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bullseye

Hej, chciałbym zmodernizować moje car audio z fabrycznego premium toyoty sprzed 20 lat :)

Jako jednostkę sterującą chciałbym zostawić mój fabryczny deck toyoty:

http://mkiv.com/techarticles/parts/radio/93-94/DSC00024.JPG

 

Jak napisałem, jest to deck, wiec mam 4 wyjścia niskiego poziomu na głośniki (fabrycznie jest ich 8, z czego dwa to suby a dwa gwizdki), mam nadzieję że to nie będzie słaby punkt zestawu.

 

Ale do rzeczy, na wstępie chce zmienić kickbassy w drzwiach (max 16cm, ale mile widziane mniejsze, drzwi bez ramek, wiec chyba głośniki free air tylko), gwizdki w słupkach, 2 małe głośniczki zaraz za fotelami, ciut poniżej lini uszu (mniemam że to bardziej średnie tony niż cokolwiek bassowego :D)

 

Na przód myślę nad HELIX B52C2 BLUE 130mm - 300zł

Na tył myślę nad HELIX B4X.2 BLUE 100mm - 150zł (chyba że znajdę jeszcze mniejsze w miarę rozsądne)

 

No i teraz wzmacniacz, nie mam pojęcia czym to napędzić :(

na pewno musi mieć 5 kanałów (przód 40-50W RMS, tył 25W RMS, sub 100W RMS) i ma nie kosztować miliona monet :) nie wiem ile na to powinienem przeznaczyć, nie znam się i dlatego nie podaję ceny, choć dla nadgorliwych powiedzmy że chciałbym wydać do 600zł (nie koniecznie nowy).

Nie wiem czy radio nie będzie zbytnio ograniczało bardzo drogiego wzmacniacza - stąd dalej nie wiem jaka cena wchdzi w grę i czy radio się nada.

No i wymiary, wzmacniacz powinien być mały by zmieścić go pod fotel najlepiej :)

 

Auto jest malutkie, 2 osobowy sedan ze ściąganym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bullseye

Będę czekał aż takowy się pojawi gdzieś w necie :)
Może inne propozycje ? I czy głośniki OK czy raczej dużej różnicy względem OEM toyoty nie odczuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...