Skocz do zawartości

Jaki subwoofer wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam wzmacniacz hifonics zxi 6404 oraz radio alpine cde-133bt. Chciałbym się was poradzić jaki subwoofer wybrać. Nie chciałbym wydać na to za dużo kasy, Max około 600 zł za głośnik +skrzynia. Zależny mi żeby nie było to jakieś wielkie ponieważ potrzebuje część bagażnika. Zastanawiałem się nad Excursion SHX-12S4.Czy to będzie dobry wybór? Zastanawiam się jeszcze jaki rodzaj skrzyni wybrać. Słucham przede wszystkim muzyki klubowej. Lepsza będzie skrzynia zamknięta Czy otwarta ? Wiem że jest sporo o tym w Internecie ale jakoś nadal nie wiem na jaki rodzaj się zdecydować. Z góry dziękuję za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie faworyzuję i polecam skrzynie zamknięte (closed). W klozecie zagra Ci szybciej, punktowniej, lepiej zbiera się z przodu. W BR (BassReflex) będzie głośniej, efektownie i bardziej imponująco ale mniej poprawnie niż w Klozecie. Ale należy też zaznaczyć jakiej muzyki klubowej (podgatunki). Do szybszych takich jak trance, techno, house, hardcore, hardstyle potrzebny jest odpowiednio szybki subwoofer. Najlepiej sprawdza się 8 lub 10 cali w skrzyni zamkniętej, a jeszcze lepiej 2x8" lub 2x10" :)

Natomiast do: dubstep, breakbeat, downtempo fajnie sprawdza się niższy (głębszy) bas. Tu sprawdzi się 10 cali w BR, czy 12 cali w klozecie, ale zależeć będzie od konkretnego głośnika, żeby nie przedobrzyć :)

Ja bym zaczynał od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę różne style i ciężko będzie o głośnik, który zagra szybko i zwarcie (na techno) i jednocześnie głęboko i tłusto (na rapie). Ale musisz od czegoś zacząć i słuchać czy Ci to pasuje, a jak nie, to zrozumieć co dokładnie i szukać dalej. Niestety taka prawda, że każdy ma swoje uszy i upodobania. Nie ma formuły idealnie pasującej każdemu, tak by było nie ciekawie :)

Kolejną ważną sprawą jest dopasowanie mocowo głośnika i wzmacniacza. W twoim przypadku (zxi 6404) w mostku ma 300 wat-ów, więc musisz dobierać głośnik odpowiedni do tej mocy, a jeszcze lepiej o mniejszej mocy(czyli maks 250 wat).

Myślę ze 10" w BR będzie spoko opcją. Ewentualnie zrób 2 skrzynki i sprawdzisz która lepsza, chodź mocno mi się wydaje że i tak zostaniesz przy bas refleksie.

Ponieważ tak jak pisałem wyżej: robi wrażenie :D

Kolega Jankus ma rację. W twoim przypadku biorąc pod uwagę style muzyki oraz moc wzmacniacza będzie dobrą opcją 10" w BR. Tyle, że szybki głośnik... Wtedy będzie dawał radę na techno i na Rapie będzie pokaźnie :) A jeśli chodzi o moc wzmacniacza, to nie będzie to aż w takim stopniu znaczące, ponieważ ten sam głośnik w skrzyni zamkniętej wymaga większej mocy i kontroli w porównaniu do BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Moge polecic z czystym sumieniem excursiona shx-10s4 10" ale tylko w skrzyni br. Jezdze tak prawie rok i slucham takze electro house,techno, deep house, edm i nawet w HH potrafi mile zaskoczyc nieraz. Mialem ten glosnik takze w kloziecie 19L ale to nie bylo to,duzo ciszej i jakos tak dudniąco ale to oczywiscie tylko moje gusty :) chce zaznaczyc ze teraz zasila mi skrzynie Hifonics Hercules VIII i daje rade w zupelnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...