Skocz do zawartości

Pilne!! Budowa skrzyni pod 2x JBL P 1222 Pytania i problemy


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do Was drodzy użytkownicy forum proźbę, kolejnym i zarazem ostatnim etapem budowy car audio w moim aucie jest budowa skrzyni zamknietej pod głośniki basowe JBL P1222. Z braku miejsca oraz rozplanowania innych elementów systemu audio skrzynie skieruje głosnikami w stronę wnętrza auta (w strone tylniej kanapy ) I mam pytanie czy wystarczy przerwa miedzy skrzynia a tylnia kanapą 10cm ( głosnik JBL P1222 posiada dość szeroką ramę ). Czy skrzynia może byc zbudowana ze sklejki 20mm ( brak mozliwości kupna mdf 22mm). skrzynia będzie zamknięta od strony tylniej klapy pleksą o grubości 10mm ( czy wystarczy taka grubość )? Skrzynia bedzie klejona i skręcana. Jesli dobrze obliczyłem skrzynia powinna posiadac koło 61 litrów. Czy ta skrzynia ( rysunek ) bedzie dobrze sprawdzała się z tymi głośnikami? Bardzo prosze o odpowiedzi dziękuje pozdrawiam

post-1-1247130700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał pleksi 15-20 mm bo bedzie sztywniejsza i nie bedzie tak drgała jak 10.

Poza tym łupanie głosników w kanape to niezbyt trafiony pomysł. Duzo lepiej by to grało glosnikami w tył ( klape ). No chyba ze przerobisz sobie tylne oparcia i membrany głosników wpuścisz w oparcia. To bedzie i ładnie wyglądało i bedzie lepiej odczuwalne w srodku.

Jak chcesz miec głosniki mimo wszystko w jakiejs odległosci od pochyłosci kanapy to dobrze ją umocuj zeby przy hamowaniu nie uderzyła ci o kanape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz sedana ma się rozumieć??

brak mozliwości kupna mdf 22mm

MDF 18mm by starczył , a od sklejki moim zdaniem HDF będzie lepszy.

będziesz obijał czymś ścianki w środku?? bo goła płyta tak sobie wygląda, a z tego co widzę to na wyglądzie dość bardzo ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz dostałem dzisiaj cynk że jest dostepna płyta 22mm mdf więc ją kupię, teraz zastanawiam się nad zakupem pleksy albo 10mm albo 15mmm różnica jest duża w cenie:) ale może warto dodać. Nad środkiem jeszcze sie nie zastanawiałem jakaś pianka alpo watolina co polecacie aby dobrze wyglądało i sprawdzało się, poszaleć za bardzo nie mogę z powodu zbyt małego litrażu w skrzyni, więc pianka albo watolina powinna byc bardzo cienka ale czy wtedy sprawdzi się? Dzieki za odp pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wysokość skrzyni :] Czy te wymiary to są zewnętrzne czy wewnętrzne :?:

Co do pleksy to według mnie 10mm na długości prawie metra w skrzyni zamkniętej to lekkie nie porozumienie i będzie się strasznie odkształcała :/

Po za tym ze względu na tą pleksę nie będziesz mógł dobrze wytłumić skrzynie - bo będzie brzydko i głośników nie będzie widać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiaty skrzyni zewnętrzne ok grubość pleksy dam 15mm 93cm na 38cm. Masz rację z powodu tej pleksy za bardzo nie mam czym popisać się w wygłuszaniu, może pianka w kształcie piramidek? albo zwykla pianka płaska, nawet jakoś to wygląda i spełnia swoją rolę chyba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pianka w kształcie piramidek? albo zwykla pianka płaska, nawet jakoś to wygląda i spełnia swoją rolę chyba:)

Tak tylko i tak nie wygłuszysz najważniejszej ścianki czyli tylnej za głośnikami ponieważ będzie ona z pleksy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...