Skocz do zawartości

Kompletne audio Renault Clio III (phase 2)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Planuje stopniowo wymieniać audio w moim Renault Clio III z 2009r. Chce robić to powoli dokupując po trochu sprzęt. Z założenia przy zmianie samochodu chciałbym po prostu przełożyć to moje lepsze audio do nowego samochodu, a podczas sprzedaży przełożyć fabrykę.

 

Udałem się do serwisu robiącego car audio i zaproponowane mi zostały głośniki Audio System X165 EM na przód + wygłuszenie drzwi. Spotkał się ktoś z tymi głośnikami, bo ciężko o opinie w internecie. 

 

Podpięte to będzie na razie pod fabryczne radio. Z czasem planuje dokupić wzmacniacz, skrzynię basową oraz wymienić radio na lepsze. Wszystko powoli po trochu. 

 

Czy może polecacie inne głośniki na przód? Słucham różnego rodzaju muzyki, chciałbym, żeby były dość uniwersalne, grały szczegółowo, dynamicznie, przyjemnie, szeroką sceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

 

Pytam o opinie co innego można wsadzić. Słuchając głośników grało to dobrze dla mnie. Na youtube też fajnie to brzmi. Tylko zastanawiam się czy można coś lepszego znaleźć. Myślałem o Alpine SPR-60C. W internecie są bardzo dobre opinie. 

 

O Audio System mało jest, ale wydaje się chyba dobrą marką. Wykonanie itp.

 

To może polecacie jakiś zakład car audio w okolicach Wrocławia / Świdnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fabryczne radio to będzie słabo ile tam ma końcówka z 10W RMS? Kupisz głośniki za 1000zł i co będziesz je przesterowywać bo za tyle to powinny grać konkretnie? Zrób najpierw wygłuszenie do tego konwerter RCA lub wyciągnąć RCA z org radia. I jakiś wzmacniacz może na początku Alpine stara czarna seria za 100zł już kupisz w dobrym stanie i może zostanie coś na głośniki.

Zobacz ile Ci zostanie z zrobienia drzwi i później zastanawiaj się co dalej głośniki + wzmacniacz czy radio + głośniki. Bo bez wygłuszenia to Ci nawet HI-endy nie zagrają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fabryczne radio to będzie słabo ile tam ma końcówka z 10W RMS? Kupisz głośniki za 1000zł i co będziesz je przesterowywać bo za tyle to powinny grać konkretnie? Zrób najpierw wygłuszenie do tego konwerter RCA lub wyciągnąć RCA z org radia. I jakiś wzmacniacz może na początku Alpine stara czarna seria za 100zł już kupisz w dobrym stanie i może zostanie coś na głośniki.

Zobacz ile Ci zostanie z zrobienia drzwi i później zastanawiaj się co dalej głośniki + wzmacniacz czy radio + głośniki. Bo bez wygłuszenia to Ci nawet HI-endy nie zagrają poprawnie.

X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, żeby kupić lepszy sprzęt i po trochu kupować rzeczy, a potem przy sprzedaży przełożyć audio do nowego.

 

W maju kupuje głośniki (raczej AS X165 EVO) + wygłuszam drzwi (1500 zł około za całość wraz z robocizną), a w czerwcu dokupuje wzmacniacz. Później w planach długoterminowych jest zakup skrzyni basowej i wymiana radia. 

 

Lepiej się chyba przemęczyć miesiąc bez wzmacniacza i później mieć dużo lepszy sprzęt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...