Skocz do zawartości

RE SR-12D2 VS Rockford Fosgate P2D212


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zasiegnac informacji Bardziej obeznanych ode mnie :D

 

A mianowicie

 

1 Do jakiej muzyki nadaja sie poszczegulne suby

2 Jak z ich brzmieniem ? (nisko schodza ? cisnienie? hałasuja? jakosc? miekki bas?

 

Ja słucham Czarne Rytmy i Dance(radiowe hity :D )

 

Preferuje jakosc, miekki bass i zejscie

 

Nie hałas i dubnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej muzyki nadaja sie poszczegulne suby

 

 

Zaleznie od tego w jaka skrzynke je dasz , zalezy czy je dobrze zasilisz myslisz nad 12' wiec nie beda to super demony szybkosci ale ja nigdy nie nazekalem na 12' choc do szybkich bitow bardziej mi przypasowalo 10'

 

Co do porownania glosnikow jakosciowo podobnie to takie odpowiedniki swoje w dwoch roznych firmach.

 

Nikt ci nie powie ktory lepszy bo jedni sa fanami RE a drudzy RF , kolejna sprawa ze kazdy ma inny gust.

 

Prawda jest taka ze jeden jak i drugi sub gra miesiscie "nie dudni" tylko gra basem , jeden jak i drugi potrafi zatrzasc buda choc trzeba je dobrze zasilic zeby sie odwdzieczyly

 

 

Preferuje jakosc, miekki bass i zejscie

 

Jezeli preferujesz jakosc i mieeekki bas to mi najlepiej podchodzily w tym sensie produkty JL Audio , tez Carwin Vega

 

Ale z kolei jezeli chodzi o mocne kopniecie to z koleji RE I RF

 

Kwestia zjscia to kwestia skrzynki lepsze zejscie uzyskasz w Br ale zeby 12' nadazalo w Br za Dance musi byc dobrze zestrojona

 

Jest tylko ze polecaja dany głosnik ale dlaczego To nie ma opisanego

 

Bo kazdy pleca na swoj gust , kazdy ma inne pojecie o znaczeniu slow miekki bass , kopniecie itp.

 

Dla mnie naprzyklad miekki bas taki ktory ja uwazam za miiekki slyszalem tylko raz , nie wiem jaki to byl przetwornik tylko wiem ze 18' ponad 2kW , zimia sie trzesla bo gralo to w kabriolecie zamiast tylnych siedzen - i to byl miekki bas i wam nie wytlumacze jak miekki jak mocny poprostu byl taki ze jak bym mial chajs to bym poszedl do goscia i odkupil tenb zestaw

 

A ktos inny powie ze jakis JL 12' daje bardzo jakosciowy mieki bass

 

 

Dlatego glosnika musisz posluchac i sam miec opinie , tak jak napisalem te dwa przetworniki sa naprawde podobne choc wydaje mi sie ze Re jest troche bardziej miesisty niz RF akurat porownujac te modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nisko zejdzie ci coś co ma FS w granicach 23-28

2.Miekki i mięsisty bass mozna uzyskać prawie z każdego głosnika 30 cm ( do HH FS do 28 Hz ) a przy większych srednicach to juz nie problem - wszystko dzieki odpowiedniej szczelinie

3.To ze głosnik ma 30 cm i bedzie mulił to nie tylko jego wina. Na to składa sie wiele czynników takich jak mms głosnika, obudowa w jakiej zagra a juz najbardziej według mnie klasa i jakosc wzmacniacza. Po tym co ostatnio słyszałem ( steg k204 + jakieś 15" audiobahna ) nie zejde poniżej 30 cm :zdegustowany: a najpewniej zostane przy 15" bo dochodze do wniosku ze kontrola pieca ( DOBREGO PIECA ) nad głosnikiem, spowoduje szybką gre nawet i 18" membrany.

 

Ja bym proponował posłuchać obu głosników. Na pewno to będzie najlepsze wyjscie. Nie wiem jak gra P2 ale P3 nie moge niczego zarzucić ( poza tym ze dustcap potrafi się rysować a dalej pękać od duzych mocy i katowania głosnika ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...