Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do JL audio 10tw3 dla SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje doradztwa w doborze wzmacniacza pod głośnik JL audio 10tw3 grający w skrzyni zamkniętej.


Szukam wzmacniacza który zasiliłby ten subwoofer i był stabilny przy 2 Ohm. Obecnie gra on pod Focal FP 1.800 ale chciałbym coś innego , zastanawiałem się nad Genesis Monoblock. Problem polega na tym że w moim aucie jest nie za wiele miejsca pod instalację car audio a na dzień dzisiejszy wymyśliłem sobie a żeby zmieścić u siebie 2x Sony XES M1 (pod scan speak d2904 6000 i Helix RS802 )  , Genesis Dual Mono (pod Brax Matrix 6.1) oraz Genesis Monoblock (pod JL audio 10tw3) i będzie nie mały problem by to wszystko upchać w Nissan navara d40.


 


Widziałem w instalacji CAS że on zasila woofery i subwoofer z jednego wzmacniacza 4 kanałowego tylko że nie znalazłem żadnego wzmacniacza 4 kanałowego stabilnego w mostku na 2 Ohm. 


 


Wzmacniacz będę szukać używany do kwoty 3000 zł.


 


Liczę na wasze doświadczenie i proszę o pomoc i opinie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każda lepsza 4 kanałówka jest stabilna.

Tak jest stabilna lecz chodziło mi o podpięcie dwóch kanałów pod woofery a pozostałe dwa spiąć w mostek pod subwoofer i tu powstaje problem ze stabilnością . Może się mylę.

 

Jak masz mało miejsca to bym się pokusił o te DLSy (przypuszczam że chodzi o z giełdy?) a resztę kasy przeznaczył na stworzenie zwrotek pod twoje głośniki i wtedy znika problem z upychaniem wzmacniaczy

Nie zamierzam montować zwrotnic. W mojej instalacji posiadam procesor Helix DSP, po za tym po dokonaniu kilku pomiarów bardziej skłaniał bym się ku Genesis.

 

Z tym sie zgodze.A po co mu te DLS-y jak wzmacniacze juz ma ??

 

Założenie jest takie na chwilę obecną mam system dwu drożny a przymierzam się do trzy drożnego i w tym celu potrzebuję skompletować kilka klocków by je zamontować raz a dobrze gdyż wymiana wzmacniaczy nie będzie tak łatwa jak teraz.

 

Na chwilę obecną mam u siebie Genesis Stereo 60 , Focal FP 2.75 , Focal FP 1.800 a w piwnicy czeka na bliźniaka czeka Sony XES M1 oraz Genesis Four Channel.

W najbliższym czasie chciałbym kupić drugą sztukę M1 i gdyby w między czasie trafiła się jakaś okazja to kupić to co mi poradzicie.

 

Strasznie mnie kusi a żeby do czasu kiedy nie skompletuje całości podpiąć M1 pod pod scan speak a zmostkowany Genesis Four pod Brax Matrix 6.1.

 

W tym temacie chciałbym dostać porady od was co by się najlepiej nadawało do JL audio 10tw3 w mostku na 2Ohm lub jakiś 4 kanałowy wzmacniacz pod Brax Matrix 6.1 oraz JL audio 10tw3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo mozliwosci , bdb wzmacniacze i przetworniki.Kombinujesz ale nie bardzo wiesz co chcesz ..Pobaw sie troche , pokombinuj , poprzepinaj wzmaki i odpowiedz otrzymasz po po przesluchaniu roznych konfiguracji..Nikt Ci nie powie co Tobie lepiej przypasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz procesor i z przodu 2 way a chcesz 3 way. To tak naprawdę potrzebujesz od 4 do 6 kanałów na sam przód jak ma to być instalacja SQ po to żeby wyrównać czasowo głośniki - offsety. Plus oczywiście mono lub mostek na suba.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/7858-systemy-i-procedury-pomiarowe/?p=569073

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...