Skocz do zawartości

Ocena wybranego sprzętu przed zakupem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z wyborem sprzętu, jak większość początkujących. Byłem dzisiaj w Strefie Ciszy w Olsztynie, czyli u gości którzy znają się na robocie, prowadzą zakład CA, wystawiają auta na zawody. Więc raczej powinni się znać. Sprzęt jaki myślałem żeby kupić zanim do nich pojechałem to : Alpine CDA-9884R + procesor PXA-H100, do tego wzmacniacz Re Audio XT 1600.4, zestaw na przód u-Dimension Jr. Comp 6 i suba Re SR-12 D4 choć nie wiedziałem czy te komponenty do siebie pasują. Planowałem wydać na nowe audio 4000-4500 tysiąca. Ale po rozmowach zaproponowali taki zestaw : radio Alpine CDA-9887R, zestaw na przód DLS R6A, wzmacniacz 5 kanałowy DLS RA 50 i zostawienie suba Infinity Ref 1250 którego mam i tylko wymianę skrzynki. Albo ewentualnie kupno tego suba RE SR-12 D4. Niestety trochę cena mnie dobija, wychodzi bez suba około 6500 tysiąca. Trochę dużo jak dla mnie. Gratis zrobią mi skrzynkę do suba i czincze dadzą, firmy nie pamiętam, Technika czy coś w tym stylu. Teraz pytanie czy będzie duża różnica dźwięku między pierwszym a drugim zestawem. Orientujecie się jak to wygląda ? Czy warto te 2 tys dopłacić ? Bo sprzęt na raty będę brał więc jest taka opcja tylko czy warto. Zna ktoś tego wzmaka ? Acha, wzmak 5 kanałowy bo pójdziemy przy tym ich zestawie w aktywkę, przy moim została by pasywka. Warto ? Fakt że jak posłuchałem ich systemu w Almerze to szczęka mi opadła ale oni mają tam grube tysiące włożone, czy będzie spora różnica między pierwszym a drugim zestawem ? A może jakiś komponent byście zmienili ? Jeszcze jedno. Bo zaproponowali jeśli ma być mocno jakościowo ten model Alpine 9887R, czy warto dopłacać z 800 zł do niego czy wystarczyłby Clarion 788 też z procesorem ? Proszę o wasze opinie bo to sporo kasy i wolałbym nie wyrzucić ich w błoto. Będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości oczekuję przede wszystkim bo tego mi trochę brakuje. Auto to Ford Mondeo 1994r sedan a za rok może być przeprowadzka do Mondeo 2005r. Drzwi przednie wygłuszone, klapa bagażnika też. Aktualnie mam radio Sony jakieś słabe, przód to Hertz ESK 165 (tweeter mi aktualnie wysiadł bo przodu miałem nie ruszać) pod Carpowerem 604, sub to Infinity Ref 1250 pod Carpowerem 1502. Ale nie podoba mi się to granie (przód jest niezły i miał zostać), basu jest od cholery, jest głośno ale ma być jakościowo. Zanim pojadę do nich złożyć zamówienie wolałbym otrzymać kilka opini, radio wiadomo że bardzo dobre ale czy nie znajdziemy czekoś tańszego a konkretnie Clarka 788, przód z DLS też niezły, zagwostkę mam z wzmakiem, kosztuje 2800 więc nie mało jak dla mnie, czy warto go wziąć i robić aktywkę czy raczej Re Audio XT 1600.4 za 1600 zł i zostać przy pasywce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, skoro chcesz wydać tyle pieniędzy i kupić wszystko w jedny miejscu (na raty) a przy tym oczekujesz

Jakości oczekuję przede wszystkim bo tego mi trochę brakuje

i chcesz

robić aktywkę

To ja bym wydał te pieniądze trochę inaczej:

Radio Clarka 788 1500zł

Wzmak na przód do aktywki μ-Dimension RM V41 1350zł

Wzmak do subwoofera μ-Dimension RM V21 1350zł

System przedni μ-Dimension ProX M6 + ProX T2 1700zł

Subwoofer RE Audio SR-12 D2 600zł

Kabelki i inne duperele około 400zł

 

Razem wychodzi 6900zł (jak szaleć to szaleć) ale daję Ci słowo że taki zestaw zadowoli Cię na jakiś czas :D Po za tym kupując wszystko w jednym miejscu dostaniesz konkretny rabat (np ESSA) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zastanawiam czy warto dołożyć te 2 koła, w sumie to do aktywki bo ten sprzęt polecony przez nich to głównie dlatego żeby pójść w aktywkę...

 

maxtz, a co myślisz o tym przodzie i wzmaku DLS ? Nie będzie bardziej jakościowo niż na u-Dimension ? I to dobra firma i to, czy będzie jakaś większa różnica w jakości ? I kurde te radio, oni Clarków za dużo nie montowali, a tego 788 to chyba wcale bo przeważnie lepsze systemy robią na Alpinkach albo Pionkach, w piątek albo w sobotę są chyba gdzieś zawody bo mówił że jadą i popyta o tego Clarka. Bo różnica 900 zł daje do myślenia. Czy warto tyle dopłacić do Alpinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, a co myślisz o tym przodzie i wzmaku DLS ?

DLS R6A niestety nie słyszałem :zdegustowany: ale z wypowiedzii krążących w sieci wynika że tweeter w tych zestawach nie należy do przyjemnych dla ucha być może w aktywce da się go trochę "ogarnąć" natomiast jeżeli chodzi o DLS RA 50 to jak najbardziej godny polecenia tylko ta cena :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie cena trochę przeraża, tyle że jak byśmy weszli w aktywkę np na wzmaku u-Dimension RM V41 i dali wzmak RM V21 na suba to cenowo wyjdzie podobnie jak zakup DLS'a :zdegustowany: A gdyby dać wzmak i przód DLS'a a zamiast radia Alpina 9887 dać Clarka 788 to prawie tysiaka można oszczędzić. Tylko pytanie jak to by wyglądało z Clarkiem a jak z Alpine'm bo jeśli mam oszczędzić 1000pln ale nie być zadowolony z brzmnienia radia to wolę już dołożyć. Albo wziąć Alpine, do tego wzmak RE 1600.4i przód DLS'a to też prawie 1500pln zostaje w kieszeni. Tyle że w tym układzie to zostajemy przy pasywce i mostkujemy wzmaka pod suba. Kurde i tak źle i tak niedobrze... Sam już nie wiem.

 

Jeszcze jedno pytanko. Jest różnica w którym miejscu zamontujemy zwrotkę ? Czy bliżej głośników czy dalej ? Bo planuje zostawić je w zabudowie w bagaju i pociągnąć kable do głośników przez auto. Może tak być ? Chyba nie ma to większego znaczenia co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to mam wplyw na dzwiek ale duzo ludzi tak robi, glownie dlatego ze mozna ciagle kombinowac ze zwrotka, przełaczac, podłaczac, przerabiac (bez zdejmowania ciagle tapicerki od drzwi), wiesz takie ciagle zdejmowanie i zakładanie tez nie jest dobre bo sruby sie wyrobia i ogolnie moze zaczac trzeszczec. U mnie np. juz z jednej strony sruba zaczeła sie slizgac.

 

Jestem akurat przed połozeniem nowych kabli zasilających wiec od razu chyba tez taki manewr zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz zaproponował Ci bardzo solidny komplecik. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę grosza, to możesz zestaw przedni zmienić na U-Dim Jr. Pro 6 za 1399zł, bo gra również zacnie.

Co do różnic, o których mogę napisać.

Re 1600.4 i RM-V41 dzieli spora różnica w jakości na korzyść RM'a oczywiście. 1600.4 jest rozrabiaką ze sporym zapasem mocy, a RM aspiruje już trochę wyżej, potrafi poukładać instrumenty na scenie, dać bardzo fajny mikroszczegół i napompować trochę powietrza do grania.

 

Dodatkowo jeśli priorytetem ma być jakość, to uważam, że nie potrzebujesz aż SR12 na suba. Daj zamiast niego SR10D2 i w Twoim aucie zupełnie Ci wystarczy, a będzie szybciej.

 

A tak na koniec powiem, że powinieneś poszukać kogoś w promieniu 100km z klockami podobnymi jak chcesz kupić i solidnie sobie posłuchać, bo wtedy dopiero dowiesz się czy Ci pasuje takie granie.

 

P.S. maxtz miałeś okazję już posłuchać Pro XM6? Bardzo mnie ciekawi co te wooferki sobą prezentują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba z tymi zwrotkami to przesadziłem, zapewne na aktywce to te zwrotnice nie będą wogle do użycia, raczej na procesorze wszystko będzie cięte...

 

maxtz myślisz że te radio Clarka będzie lepsze/słabsze/porównywalne z Alpine'm ? Bo tysiak drogą nie chodzi ale nie wiem jak brzmnieniowo to wygląda i jak z obsługą i możliwością regulacji całego procka, Alpina można podpiąć pod laptopa i skonfigurować, nie wiem czy z Clarkiem też tak łatwo będzie. Gdybyś miał pieniądze i na jednego i drugiego to którego dla siebie byś kupił ? Oczywiście z tych dwóch bo tak to pewnie żadnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ery

 

zeby bardziej namieszac ja bym jeszcze do tego zestawienia dorzucil Pioneer'a P88RS II, kwotowo pomiedzy 788 a 9887 a funkcyjne identycznie. Mialem Clarka 778 (to to samo co 788) i mnie sie dzwiekowo nie podobał i jesli koniecznie mialbym kupowac tylko nowe ze sklepu (ze wgledu na kupno na raty) to wbór byłby zapewne pomiedzy

 

P88RS II

9887r,

9886r+procek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, wezmę go pod uwagę bo wyposażenie podobne tylko jedno mnie smuci... Dla mnie nie ma problemu ale dla moich rodziców i Pioneer i Clarion chyba są nie do obsługi jeśli chodzi tylko i wyłącznie o włączenie radia i zmianę stacji radiowych. Tylko Alpine ma klawisze wyboru stacji standardowe i tu też może być problem. Potem mi będą gadać że nawet radia nie mogą sobie posłuchać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ery, a czy nie masz, żadnej gotówki? Ja w takim wypadku polecam używki z pewnych miejsc, większy wybór, wyższa klasa, a i jak się dobrze poszuka to i parę złoty zostanie, a i utrata wartości mniejsza.Może warto powoli zbierać i kupować powoli.Międzyczasie, zawody,spoty i słuchać,słuchać i szukać okazji?

Same konfiguracje sprzętowe niezłe, chodź jak dla mnie ten clarek 778/788 to nie warte tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy z tych 3 ma pilota, wiec nie wiem w czym beda mieli problem. Nawet jesli menu bedzie zagmatwane to przelaczenie na radio i wybor odpowiedniej (wczesniej zdefiniowanej stacji) to jest raptem 2-3 przyciski max.

Clarion wydaje sie miec najmniej przyjazne menu a najszybciej z pozimu radia wybiera sie stacje:

 

Jeden przycisk słuzy do wyboru zrodla CD/RADIO/MP3/INNE a slidetrackiem jak sobie przypominam zmieniasz stacje, wiec o to bym sie nie martwil.

 

Najwazniejszy jest dzwiek, pozniej wyglada wraz prostota obsługi (roznie pozycjonowane przez potencjalnych nabywców), dla jednych wazniejszy jest wyglad dla innych prostota obsługi ale to jakosc dzwieku powinna byc przede wszystkim brana pod uwage.

 

[ Dodano: 2009-07-14, 11:39 ]

ery, a czy nie masz, żadnej gotówki? Ja w takim wypadku polecam używki z pewnych miejsc, większy wybór, wyższa klasa, a i jak się dobrze poszuka to i parę złoty zostanie, a i utrata wartości mniejsza.Może warto powoli zbierać i kupować powoli.Międzyczasie, zawody,spoty i słuchać,słuchać i szukać okazji?

Same konfiguracje sprzętowe niezłe, chodź jak dla mnie ten clarek 778/788 to nie warte tej kasy.

 

dokladnie, moze na same radio wygospodarujesz chociaz kase, Bo w tej cenie uzywki mozesz naprawde przednie kupic

 

do 1k PLN to pelno CDA - 9835/9833 ktore jesli mialbym wybierac do 900 PLN (9833/35) a nowe P88RS (za ok 1900 PLN) lub 9887r (za ok. 2200 PLN) to nawet by mi oko nie drgnelo przy wyborze i wzilabym uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, kasy nie uzbieram, wiadomo że używki załóżmy zamiast 6 tys mógłby wydać 3-4 tys ale trzeba je mieć. Pozatym jakoś używki mi się nie widzą, boję się że coś się spieprzy i zostanę bez sprzętu i bez kasy a taki przypadek miałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, tak jak mówię, nie stać mnie na używki bo w razie kłopotów jest kaszanka... Wiadomo że jakby brał z tzw. "pewnych" rąk to lepiej niż od nieznajomego na allegro ale to jednak używki dalej a ja wychodzę z założenia że biednych ludzi nie stać na tani bądź używany sprzęt. A ja mam pecha zawsze, kupię coś co myślę że będzie dobre to jest lipa, kupię bo tanio a potem muszę kupować coś innego. Decyzja podjęta, jutro jadę zamawiać klocki, co ma być to będzie. Dzięki wszystkim za pomoc.

 

[ Dodano: 2009-07-15, 19:21 ]

No i zamówione. Stanęło jednak na zestawie 3-drożnym pasywnym a nie 2-drożnym aktywnym. Słuchałem dziś Golfa w którym zamontowane są klocki które biorę i też 3-drożny system i naprawdę muszę powiedzieć że grało to nieźle. Oczywiście zawsze można coś lepszego zrobić ale już nie przesadzajmy :D Stanęło na :

Radio : Clarion DXZ788RUSB

zwrotnice DLS pod system 3-drożny

Midbasy : DLS R6A

Średnie tony : DLS UP 2,5

Wysokie tony : DLS UR1

Wzmak przód : u-DIMENSION RM V41

Wzmak sub : u-DIMENSION RM V21

Sub : Infinity Ref 1250w

 

Sub tu zapewne nie pasuje ale narazie zostaje, zobaczymy jak się będzie sprawował i ewentualnie pomyślimy o wymianie. Jak zmontuję wszystko to napiszę swoje odczucia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...