Skocz do zawartości

samoróbka kabli RCA


micho71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwość zrobić przewody czincz-czincz ze swiatłowodu, mam parę metrów, ekranowany jest grubo, w środku ma wiele delikatnych jakby rureczek czy to się lutuje ? jest to możliwe ? oraz kolejne pytanie, żeby nie tworzyć drugiego tematu, mam clarkka DXZ 778 RUSB http://www.clarion.com/pl/pl/products/2007...2367115727.html nie wiem który kolor par za co odpowiada sterowaniem;

- czerwony

- fiolet

- szary

- czarny

domyślam się, że fioletowa para odpowiada za sterowanie subem, czy trafnie ? co z pozostałymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o światłowody to po mojemu nie da rady tego zrobić normalną lutownicą do światłowodu używasz specjalnej maszyny która łączy (robi tzw spaw) i ta maszynka kosztuje grube tysiące złotych. Później bierzesz miernik i sprawdza się czy dobrze został spaw zrobiony (miernik kosztuje 40tyś zł) więc jak nie masz takiego sprzętu to sobie odpuść. Zapomniałem dodać że nie możesz przekroczyć pewnego kąta bo światłowód zostanie uszkodzony. Po mojemu lepiej zainwestować w dobre kable sygnałowe i czincze i samemu sobie zrobić.

Jeśli chodzi o radio to niech się koledzy wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak ująć subtelniej , musiałeś nazwać po imieniu, byłbyś szybszy bo z Tobą o tych kablach rozmawiałem już wieki temu, wstyd mi samemu i za Ciebie również, kolega disaster3 pomógł zasłużenie, teraz wiem a to było cenniejsze nad drwiny na jakie się naraziłem, nic nie migam się

jak mam rozumieć:

ale zadzwoniłem przed chwila do serwisu 2N-EVERPOL i dowiedziałem sie ze:

 

2xRCA czarny - PRZÓD

2xRCA szary - TYŁ

2xRCA fioletowy - SUBWOOFER

2xRCA czerwony - AUX

potwierdzam,

 

Szary - przód

Czarny - tył

fioletowy - sub

hm... czarny - przód czy tył

szary - tył czy przód

która wersja ?

jak chcesz mam instrukcję od DXZ 788 po polsku, mogę zrobić xero i wysłać, bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość zrobić przewody czincz-czincz ze swiatłowodu, mam parę metrów, ekranowany jest grubo, w środku ma wiele delikatnych jakby rureczek czy to się lutuje ? jest to możliwe ?

 

Siema, nie widze takiej opcji ...

musiałbyś mieć jakiś konwerter, który zamienia sygnał z RCA radia na sygnał światłowodowy i potem przy wzmaku go przerabia na sygnał do RCA wzmaka.

To całkowicie nie do wykonania ... nie mówiąc juz o finansach.... spawanie jednego włókna spawarką 30-50 zł ( w cenie pomiar reflektometrem ).

Im wiecej rzeczy w torze sygnału światłowodowego tym wieksze straty na sygnale ....

 

NIe da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...