Skocz do zawartości

Wzmacniacz o ciepłym, miękkim brzmieniu


Abstynent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Poszukuje wzmaka do zasilania wf mb quarta, profil grania jakiego poszukuje to miękko, ciepło i z uwypukloną średnią tak by to określił.

Do tej pory miałem Rfa-100ix, obecnie zastępczo jest PS 150 ale to wgl nie mój profil grania i chciałbym pójść o krok do przodu "z jakością".

Myślałem nad PG MS 275, VR 206/209, do tego jeszcze XM 6020 ale wątpię że jest to poziom choćby VRów, nie miałem soniaka żadnego i nie wiem czego się spodziewać. Do listy propozycji dorzuciłbym jeszcze Gienka st60 i może Autoteka model 99.

Budżet jaki przewiduje to okolice 5 stówek. 

Jestem ciekaw waszych propozycji Panowie co myślicie o tych grajkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może clarion apa2180? Dość ciekawy i nie popularny wzmacniacz. Słynny "zed" maczał palce przy projekcie.

Xm6020 miałem i jest to fajny piecyk, ale zmiana na rf t4004 była dla mnie zdecydowanie na plus. Ten sony miał mniej werwy i był bardziej "bezpośredni". Ten rf dawał więcej frajdy z grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw opinii na temat tego pieca i zgadzam się że AA to neutralne piece :)

Do puli dochodzi Audio System HTL 202 ktoś coś może powiedzieć ? :wink:

Miałem 402 taki tam duży piecyk. . Mocy ma pod dostatkiem ale profil ma bardzo specyficzny i wyleciał tego samego tygodnia. .. na pewno nie jest to ciepły i miękki piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem 402 taki tam duży piecyk. . Mocy ma pod dostatkiem ale profil ma bardzo specyficzny i wyleciał tego samego tygodnia. .. na pewno nie jest to ciepły i miękki piec.

Cenna uwaga :) 

Ponawiam pytanie czy miał ktoś może Stega Qmos 45.4x ? w okolicy takowy jest i zastanawiam się czy miało by to sens, mocowo bardzo dobrze wygląda ale nie wiem jak z pofilem gry  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wszelkiej masci audisony, sr,vr ,kenwoody ps w moim odczuciu ground zero gzha ,zedowe piece esx ,hifon ale decydowanie pod wyraźnie wypuklona srednice to audison

Aktualnie mam PS-a 150 i nie jest to RF ani też nie to czego szukam :/ 

A seria audisona Srx2 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 402 taki tam duży piecyk. . Mocy ma pod dostatkiem ale profil ma bardzo specyficzny i wyleciał tego samego tygodnia. .. na pewno nie jest to ciepły i miękki piec.

 

Po czym to wnioskujesz ? Miałeś go podpiętego pod suba czy system przedni ? Bo moim skromnym zdaniem to co piszesz podlatuje pod herezję ;) Miałem HTL podpięty pod Focal K2P, prowadził je bardzo kulturalnie, dynamicznie, przestrzennie, tytanowy tweeter był ujarzmiony ;)

Chyba miałes w nim powysychane kondensatory skoro tak uważasz :D 

 

 

 

Steg nie jest ciepły i miły, raczej chłodny i dosadny. Szukaj VR'a albo nake pa-202/302/304.

 

 

Mowa raczej o serii Qmos bądź K , bo MSK jest ciepły, ale nie tylko :)

 

 

 

Ja do puli poszukiwanych przez autora wątku piecy dorzuciłbym np. włoskie PHD, Helix HXA, starsze serie Phoenix Gold np. M lub MS, Audison lrx lub vrx, bo srx to taki średniaczek, nawet poniżej średniej, Xtant serii X też spełniłbym albo przewyższył Twoje oczekiwania.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to ten ciepły msk ?

 

Słuchałem MSK 1500, może nietrafnie określiłem go ciepłym, bardziej bliski naturalności / neutralności, ale nie jest to dźwięk chłodny czy tam kliniczny (jak mają w zwyczaju oceniać niższe serie Stega ) , oczywiście IMO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...