Skocz do zawartości

rns510 + focal k2 power 165 + amp?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy im więcej czytam o wzmacniaczach i głośnikach, tym mniej rozumiem, 

A mianowicie golf 6 hatback drzwi wygłuszę i do niego mam głośniki focal k2 i radio rns 510 org. potrzebuje wzmacniacz, który napędzi te głośniki i pomoże radiu uzyskać zadowalający dźwięk, bo nie jest to demon jakości i najlepsze jak by się zmieścił pod fotel jeżeli jest to możliwe cena najlepiej do 600zł jeżeli jest to możliwe max 1200zł ale lepiej 600zł :wink:  

sprzęt chce zamontować sam, ale wyregulować dam fachowcowi.

Potrzebuje fachowej odpowiedzi nie szukam rad od czytelników forum, którzy po przeczytaniu 300 postów i mają złote myśli nie mam czasu jeździć na zloty i sprawdzać który zestaw mi najbardziej odpowiada czytałem i jedni piszą ze art drudzy ze soundstreampioneerphoenix i inne nie potrafię tego ogarnąć wiec proszę podać mi dwie trzy propozycję, jaki pierwszy znajdę kupie i mam nadzieje będę się cieszył z dobrej jakosci muzyki
pozdrawiam i dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dragstera da 602. Wisi na giełdzie będziesz zadowolony.

no dzieki ale to ten co byl na aledrogo za 300 

Witam , na sprzedaż dragster da 602. Po serwisie wymienione potencjometry na oryginalne ustawione kanały. Brak regulacji , pracuje jako direct w systemie -był na tweterach .tel 510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak lepiej wywalić rnsa bo gra jak kupa. To już lepiej wstawić jakiegoś chiniola na Andku np joyco

 

Zawsze można wyciągnąć RCA z RNSa. Racja, dźwiękowo szału nie ma.

 

A opcja z ramką 1din i jakimś sensownym radiem jest najlepsza. Rns stoi na portalach w okolicach 1000, za to można kupić CDE-193/195 ramkę, kostkę i jeszcze zostanie na 4-pak i pizzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z RNS510 to lipa , czy to po wyciągnięciu cyfry, czy tym bardziej po wyciągnięciu RCA. a przy okazji na wyjściu RCA potrafią pojawić się zakłócenia...  u mnie po roku walki skończyło się na włożeniu modułu BT do procka, i to zagrało o niebo lepiej ( puszczane flace z komory po APTX) .

tak że ja też bym powiedział wywalić RNS,i za ta kasę wrzucić inne żródło,  albo NEXUS 7    a tu masz praktycznie manual    https://www.pcworld.pl/porada/Tablet-Nexus-7-jako-komputer-samochodowy,399197.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powodzenia w podłączaniu konwertera highlow :) (Btw. Jakości nie będzie)

Zwrotki do głośników masz? :)

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby wzmak z hi input np match

konwertera highlow -mam zwrotki tez i tweetery tez cały kpl. 

 

dzieki za zainteresowanie spróbujcie zrozumieć ze nie wywalę org. radia auto służy mi tylko do pracy i z powrotem, czyli 1 godz. dziennie ja nie jestem wymagający, ponieważ nie mam porównanie z innymi zestawami (na szczęście) mi osobiście podoba się jak gra w audi a6 bose wiec nie jest to wygórowane zestawienie sprzętowe siedziałem w autach, które miały org radia i podpięty nie org. AMP plus zmienione głośniki i jak dla mnie było ok wy chcecie od każdego zestawu, żeby był na miarę zawodów a ja proszę o pomoc fachową, jaki wzmacniacz dobrać do tego zestawu, żeby poprawić jakość radia i z focalami to się nie gryzło, a jeżeli jest sposób podłączenia taki, z którym sobie nie poradzę to zrobi to fachowiec. 

I powodzenia w podłączaniu konwertera highlow :) (Btw. Jakości nie będzie)

Zwrotki do głośników masz? :)

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby wzmak z hi input np match

i o otaki wynalazku myślałem tylko pytanie jaki zeby to ładnie i czysto zagrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, daj do elektronika RNSa aby wyciągnął RCA. To ci w zupełności starczy. Ale pamiętaj że to i tka będzie najsłabszy element twojego audio.

 

P.S Jakiej generacji to A6?

a6 c7 i tu z wyciągnięciem rca mam problem, bo mieszkam w UK i nie znam wielu ludzi ale podjadę do jednego gościa który zajmuje się ca, ale to angol nie wie, czy potrafi tak skomplikowane rzeczy robic :hyhy: , ale jaki amp, bo bym powoli szukał. :...: 

 

DLS CC-4 a co myslicie o tym jak to w ogóle gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cie interesuje jak to gra ?? Zagra tak jak najslabsze ogniwo twojego sprzetu czyli jednostka glowna.. Wszystkie podpowiedzi juz dostales.

czyli wszystko co mam jest do dupy ok

czyli nie wazne czy wydam 100zł czy 1000zł i tak bedzie to najsłabsze ogniwo ze ja na to wczesniej nie wpadlem głupi ja :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że źródło to podstawa ale nie wszyscy mają dobry słuch i wygórowane wymagania ja chcę poprawić jakość muzyki a nie zrobić studio odsłuchowe według mnie to Tak jak miały być auta 1.0 trzy cylindry i v12 5.0 np. I nic poza tym tak jak z silnikami i wyposażeniem aut w muzyce też można uzyskać kompromis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że źródło to podstawa ale nie wszyscy mają dobry słuch i wygórowane wymagania ja chcę poprawić jakość muzyki a nie zrobić studio odsłuchowe według mnie to Tak jak miały być auta 1.0 trzy cylindry i v12 5.0 np. I nic poza tym tak jak z silnikami i wyposażeniem aut w muzyce też można uzyskać kompromis

Wspomnisz nasze słowa :D

Nie chodzi o studio odsłuchowe, tylko o cyrki związane z konwerterami chociażby a na słabej jakości radiu. Skoro chcesz zmienić audi i je poprawić to mówimy gdzie jest najsłabsze ogniwo i ono cały czas będzie :) ale może się przekonaj może rzeczywiście wystarczy ci takie rozwiązanie. Trzeba w życiu wszystkiego po trochu spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci odpowiem i tak będzie szybciej niż 1.0 bez Turbo i o to mi chodzi żeby to zagrało lepiej niż to co mam

Wspomnisz nasze słowa :D

Nie chodzi o studio odsłuchowe, tylko o cyrki związane z konwerterami chociażby a na słabej jakości radiu. Skoro chcesz zmienić audi i je poprawić to mówimy gdzie jest najsłabsze ogniwo i ono cały czas będzie :) ale może się przekonaj może rzeczywiście wystarczy ci takie rozwiązanie. Trzeba w życiu wszystkiego po trochu spróbować :)

Dziękuję za zrozumienie i o to mi chodzi żebyście mi doradzili jaki wzmacniacz wziąć który jest wart swojej ceny i będzie dobrze grał z tymi focalami Mam jeszcze inne auta które mogę to włożyć gdyby to była naprawdę lipa i tam mam radia które na pewno dobrze z tym zagrają Ja najlepiej włożyłbym same głośniki pod radio ale wiem że to też nic nie da a wiem że focal ma też takie dedykowane do vw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumol, zainwestuj w Audiotec Fischer Match PP86DSP/Helix P SIX DSP MK2.

 

W mojej opinii dla Ciebie to najsensowniejsze rozwiązanie, ponieważ:

  • będziesz mógł podłączyć do niego RNS'a, ponieważ ma wejścia RCA i będziesz mógł słuchać radia i korzystać z zestawu głośnomówiącego (wyciągnięcie RCA z RNS'a to godzina roboty razem z kodowaniem)
  • możesz położyć moduł BT/AUX/Toslink i słuchać muzyki lepszej jakości
  • masz DSP
  • masz wzmacniacz
  • wymiary urządzenia są zbliżone do kartki A4, więc nie powinno być problemu z upchnięciem tego pod fotelem kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dls cc4 zakupiony czekam az przyjdzie  teraz spróbuje znalezc kogoś kto wyprowadzi rca jak nie dam rady to podepnępod pod hi input i zobaczymy co z tego zagra mam nadzieje ze to 1.0 z turbo mnie miło zaskoczy pozdrawiam wszystkich

teraz jeszcze licytuje jeszcze wzmak do suba jakis po tanosci bo ma pociagnać tylko 25cm mx-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "wyciągnięcia" RCA potrzeba:

4 sztuki wtyczek RCA - żeńskich,

około 50 cm przewodu mikrofonowego

wtyk (brązowy) + piny do wpięcia w złącze quadlock - dostaniesz w ASO

VCDS'a lub VCP do przekodowania RNS'a

 

Całość zajmuje około godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...