Skocz do zawartości

trzask przy właczaniu radia


peter08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podłaczyłem swój sprzęcik,

alpine 9886r

przód infinity ref 6510

sub focal

wzmak Glow 4075

 

i teraz przy włączaniu radia lub odpalaniu auta jak sie radio wyłącza jest taki dosc mocny trzask,takie ze żona niemal zawału dostała :) chyba spowodowany włączaniem wzmaka,

moze ktos wie co to powoduje ?

 

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej radyjko uległo uszkodzeniu :D usterka jest dość trudna do zlokalizowania i mało kto sobie radzi :D

Można to obejść zakładając Eliminator zakłóceń: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...18&pid=1343

Tak jak masz teraz zostać nie może ponieważ możesz "zabić" głośniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, przeciez napisal ze po odpieciu RCA nie ma trzasku wiec raczej radyjko?

 

aby radio było podłączone bez stacyjki a wzmachol ze stacyjka.byłoby to mozliwe?

 

Teoretyzuje ale podpiac remote ze wzmaka do iso w miejscu gdzie pojawia sie napiecie ze stacyjki? Bo skoro na sucho wzmak odpala jak jest remote do plusa dostawiony to chyba powinno takie rozwiazanie podzialac? Prosze mnie poprawic jesli sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest z goła inaczej

dwa piece. Jeden się uruchamia i zaczyna grać po czym za chwilę na drugim słychać pyknięcie w głośnikach i dopiero zaczyna grać gdzieś po 1-2s od tego pyknięcia. Pyknięcie zależnie od głośności na radyjku jest mocniejsze lub mniejsze.

Zatem wysiadając/wsiadając do samochodu zazwyczaj biorę radio ciszej. Nie jest to też takie walnięcie strasznie mocne ale jest i chciałbym to wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u mnie własnie nie nazwałbym tego pyknieciem ale pier....ciem :)

i nie zalezy to od głosnosci radia a jedynie ustawienia na wzmaku,żeby był umiarkoiwanie znosny trzeba ustawic na gdzies 5-10% level

Ja mysle zrobic tak zeby radio uruchamiało sie bez stacyjki a wzmak ze stacyjką,

czyli wchodze do auta uruchamiam radio,nastpenie wkładam kluczyk i załącza sie wzmak,powinno chyba to zadziałac,jak mysloicie?

 

 

 

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (miałem) trzaski nie uzależnione od pory dnia czy czasu, po prostu nie wiem kiedy to usłyszę i nikt mi nie umie pomóc. Nie wiem czy to radio czy wzmak czy też może kable. Dodam, że to są dość mocne trzaski i są dość długie. Pozbyłem się dzięki nim jednego woofera. Może mi ktoś pomóc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, w twoim przypadku trzeba by zastosować układ opóźnienia załączenia głośników/głośnika kiedyś były w sprzedaży takie układy do samodzielnego montażu.

peter08, załóż po prostu przełącznik na remonte i załączaj wzmacniacz jak już odpalisz samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, pewnie masz racje bo sytuacja jest taka że przetwornica się włącza równocześnie z końcówką (mój phase ma oddzielną przetwornicę i oddzielną końcówkę).

Jutro zrobię tak że odepnę rem z końcówki i podłączę dopiero jak przetwornica wystartuje (czyli po jakiś 5s).

Jeśli taki zabieg pomoże to będę w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dolacze sie do tematu, ostatnio chcialem zwiekszyc gaina na wzmaku, ktory zawsze byl na 0, ustawilem sobie na 1/3 mocy, i tak jak zawsze przy przelaczaniu piosenki albo zalaczaniu radia, bylo PUK, tak po zwiekszeniu gaina jest duzo duzo wieksze, ze prawie glosniki mi wylecialy z drzwi :/, czego to moze wina i co moge sprawdzic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem takie problemy z trzaskaniem suba i to ostre... :zalamany:

Dwie możliwości. Wymiana samego radia bo tak zrobiłem i zero problemów

lub zrobienie remote od pieca na przełącznik

Odpalamy samochód lub radio a dopiero pózniej remote i no problemo :D

Zero trzasków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...