Skocz do zawartości

Problem z alpin'a 3544


misiek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakis czas temu robiłem odsłuchy subwoofera 450 rms na tym alpinku i wzmacniacz radził sobie doskonale, jednak była to tylko próba sprzętu i wzmak poszedł do opakowania, ponieważ w starej instalce były przewody 10mm2, które zostały wymienione na 25mm...Wraz z wymiana przewodów pojawił sie problem, poniewaz sub co prawda gra, ale na 50% tego co pokazywał...mysle że wejście plusa na wzmaku jest uszkodzone bo po pierwszym podłączeniu zaczął przerywać i wogóle problem z tą mocą jest...Dodam że przewody są dobrej jakości, prawidłowo podłączone i nie żadnych przerw ani strat, ponieważ były sprawdzane. Może ktos sie orientuje co może być przyczyną i czy nie obejdzie sie bez wizyty u elektronika, ponieważ z audio u mnie jest dobrze ale z wzmakiem nie będę sie bawił sam... Co do pierwszych poczatkowych odsłuchów, to dioda na wzmaku powinna świecić się na zielono, jednak nie świeciła sie wogóle i byłem przekonany że może jest spalona ale to nie wpływało na prace wzmaka, dzisiaj po sprawdzeniu przewodów i ponownym podłączeniu świeciła się juz na zielono, ale kiedy ruszałem przewodem plusa przy wzmaku zmieniała koloy na czerwony i pomarańczowy przy czym pojawiały sie również przerwy, spowodowane jakby nagłym zanikiem zasilania... Jezeli ktoś sie orientuje to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka rozkreciłem i wszystko wygląda wporzadku...poprawie lut na ścieżce od plusa a jezeli nie pomoże to wybiorę się do elektronika...

 

[ Dodano: 2009-06-23, 19:43 ]

Poprawiłem ścieżkę od plusa i lipa...nic nie pomogło, wzmak był słaby a gdy próbowałem poruszyć przewód plusowy wyłączył sie tym razem na dobre. Nawet elektronika dzisiaj nie zastałem i dzień z d... . Dzisiaj podłączając minus do wzmaka jako pierwszy, iskrzył, z czym sie pierwszy raz spotkałem i nie wiem czym było to spowodowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...