Skocz do zawartości

Alpine CDA9856-R oraz pomoc ze schematem


Mateon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dużo czytałem o Alpinkach , chciałem CDA9835.

Dzisiaj nadarzyła się okazja , jest możliwość kupna Alpine CDA9856-R

Nasuwa mi się pytanie czy jest duża różnica miedzy tymi radiami ?

Szczególnie chodzi mi o jakość dźwięku..

Ma pod wzmacniaczem napędzić mi Focale Iss-165 i robić robotę , na tyle na ile będzie stać ten zestaw ;)

Aktualnie mam Pioniera Mhv 180-Ub , który lepiej świeci niż gra.

Jeszcze jedna sprawa , pomoże ktoś rozszyfrować o co chodzi w podłączeniu tweeterów z zestawu Iss-165

Otóż ze zwrotnicy wychodzą minus , i dwa plusy (Device i Car ) , rysunek w załaczniku. Jak to połączyć ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateon to jest ta wersja z dwoma oddzielnymi "zwrotnicami" na woofer i tweeter na oddzielnych kabelkach, czy cewka-zwrotnica dla woofera jest zamocowana przy terminalach połączeniowych woofer-a a zwrotka jest tylko na kabelku do tweeter-a?

 

Teoretycznie używasz tylko kabelka minus i car ( podłączasz równolegle do woofer-a ) a ten trzeci przewód zaizoluj.

 

 

BTW. Nie widać załącznika ( przynajmniej u mnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateon to jest ta wersja z dwoma oddzielnymi "zwrotnicami" na woofer i tweeter na oddzielnych kabelkach, czy cewka-zwrotnica dla woofera jest zamocowana przy terminalach połączeniowych woofer-a a zwrotka jest tylko na kabelku do tweeter-a?

 

Teoretycznie używasz tylko kabelka minus i car ( podłączasz równolegle do woofer-a ) a ten trzeci przewód zaizoluj.

 

 

BTW. Nie widać załącznika ( przynajmniej u mnie ).

Taka zwrotka jest tylko przy tweeterze .

Dotychczas mam podłączony przewód "display" jako "+" do tweetera , car zaizolowany i gra ;)

Zdjecie poprawione 

Czy Alpine 9856 pod wzmacniaczami da radę wydobyć wszystko co najlepsze z moich Focali ?

post-21587-0-43428300-1504127904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz do "car", bo ten "display" to niby do podłączania na jakiś prezenterach w sklepie.

W sumie prawdopodobne, że oba te przewody są w zwrotce zwarte ( z ciekawości możesz rozciąć koszulkę na tej zwrotce i wrzucić fotkę płytki z obu stron ), ale skoro sam Focal podaje, żeby podłączać do "car" to wypada tak zrobić a "display" zaizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...