Skocz do zawartości

Rożnica miedzy Audison LR605XR vs LR605XR Special Edition


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spodziewałem sie takiej odp :)

Planuje go wykorzystać u siebie w R75 i zrobic bi-amping, na front co by sie 2 kanały nie poniewierały bezużytecznie i sub do bagażnika. I w związku z tym mam pytanie - czy dobrym pomysłem jest wywalenie zwrotnic pasywnych i wykorzystanie tylko filtrów we wzmacniaczu? Czy niesie to ze soba jakies ryzyko spalenie wysoko tonowych głośników? 

I drugia rzecz - wzmacniacz ma możliwość regulacji głośności sub'a ale trzeba tam jakąś płytkę dolozyc i sterownik z potencjometrem VCR. Moze mi ktos opisać co to za ustrojstwo jest - po co ta dodatkowa płytki ? Chodzi o sterowanie napięciem głośności czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma wejscia na subwoofer stosunkowo łatwo rozwiązać, są nawet fotki na macie gdzie się wpiąć z kablem rca. Ale w moim wypadku to mi nie przeszkadza a nawet jest zaletą bo nie muszę dawać rozgałęzienia Chinach, a sygnał ciągnę stereo z dac'a.

Piecyk wstawiony, gra super. Teraz tylko dodatkowe przewody do tweeterow i głośniczki na słupki i będzie bajka. Jedyny minus wzmacniacza to ze konektory zasilające ma dość male - przewody mam 25mm2 i nie bylo szans ich zmieścić

 

Mam jeszcze pytanie trochę odbiegające od tematu - czy sa jakieś przeciwwskazania do montażu głośników w słupkach jeśli pod słupkami sa kurtyny powietrzne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sam, jak dasz w złym miejscu to przy otwarciu kurtyny z twetera robi Ci się fajny pocisk.

Teraz pewnie odezwa Ci którzy stwierdza ze głupoty pisze, pare lat temu miałem krótka przygodę z produkcja poduszek i kurtyn.

Nie mogliśmy mieć żadnej biżuterii na sobie, pokazywali nam na filmie co się dzieje ze zwykła obrączka, jeśli dobrze pamietam to osiąga 300km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...