Skocz do zawartości

Scan-Speak D3004/604010 czy Picolo?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mialem Scanowego Beryla, ale mialem sporo innych modeli. Mialem tez Supremo.

 

Pytanie troche jakby... "Mam na oku dwie dupeczki. Obie przepiekne, madre, inteligentne i w ogole, ale jedna jest blondynka, a druga brunetka... ktora wybrac???"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cycki mozna dorobic. I(s)kry na gorze pasma juz nie bardzo,,,

 

Jak nie można, jak można :) Łączy je coś wspólnego - zarówno sztuczne cycki, jak i sztucznie "dorobiona" góra jest kiepska  :wink2: Słuchałem kilka Moreli, trzymają swój profil (nie mówię poziom), Scan Speak też jakieś (nie pamiętam tych ciągów cyferek) - również trzymają profil, także raczej tutaj dwa różne światy i wg. mnie wybór jest dość prosty, jeśli się wie, czego się oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz (co prawda braci mniejszych) beryli zacytuję siebie :hyhy: : "Na pierwszy ogień co zrozumiałe zamontowałem beryle ( szybki odsłuch to był już w zeszłym tygodniu) dzisiaj mogę już coś tam orzec o nich...są hmmm okropnie "sterylne i cięte ...skanspikowo" , że to tak nazwę taki z nich sterylny pan doktor z wyjątkowo ostrym skalpelem, wystarczy go niechcący przyłozyć nie tam gdzie trzeba i może być licho . Do mojego rocka, tym bardziej metalowych łupniaków powinny się sprawdzić (cały czas daję sobie jeszcze szansę, że dogłębne strojenie do którego się kiedys z kimś trzeba będzie uczciwie przysiąść pozwoli jeszcze coś wyciągnąć) . Muzyka akustyczno instrumentalna ze swej samej (ambitnej  :wink2: ) natury robi się zdecydowanie trudniejsza w obróbce   sybilanty potrafią zdenerwować ale co odkryłem tylko i wyłącznie na bardzo wysokim poziomie przy słuchaniu "normalnym" jest zauważalnie inaczej niż na standardowym SS."

 

Oba to jakby nie było grajki z "wysokiej półki" i każdy niuans (zmiana radia, pieca, tudzież strojenia) jest typowym odkrywaniem nowego nazwijmy po imieniu typowe szukanie króliczka w norce :wink:

Morela znam tylko ze słuchanych gdzie indziej konfiguracji ale nieco tez go znam.

 

Na moje SS to wyrazisty świster i na pewno nie zaliczę go do spokojnych i na 95% nie apkilowałbym go inaczej niż pasywnie, Morel będzie nieco spokojniejszym wyborem.

 

Hmmm...dla siebie wybrałbym scana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że nie słuchałem, ale wrzucam tu opis brzmienia "dorosłej" wersji beryla D3004/664000,

który jest zgoła odmienny od opisu Wasylwka.

 

http://yb-audio.pl/realizacje/phoenix/

 

"Na górze znajdujemy berylowego Illuminatora D3004/664000. Głośnik trochę specyficzny, gdyż musi do siebie przekonać słuchacza, co do swojej wartości. Ale jeżeli już to zrobi – trudno z niego zrezygnować. Prezentuje wyjątkową neutralność. Można nawet rzec: powszedniość brzmienia. Niczego nie podbarwia, nie upiększa, nie podbija, gra dość… zwyczajnie. I właśnie w tym tkwi sekret jego fenomenu i tego, że jedni go uwielbiają, a inni mówią – nic specjalnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz ponieważ dostałem ostrzeżenie za prawdopodobnie słownictwo za które przepraszam lub za zaśmiecanie forum prywatnymi opiniami jak zresztą każdego z nas.


 


w dużym skrócie - opinie ww przetworników od osób które mają tylko mglistą wiedzę o strojeniu są mocno subiektywne i mogą dość mocno wypaczać opinię na temat ww.


 


Uważam tak jak Pawel_Luk1 że można się podpierać opinią Yoshiego z innych for poświeconych Home Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...