Skocz do zawartości

Zestaw audio do A3 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem świeżakiem na forum, ale chciałbym rozpocząć przygodę z CA w mojej A3 8L 3D. Poczytałem sporo tematów, wiem, że w 3 drzwiach nie ma łatwo, ale wiem na co się szykuję i wygłuszenie również będzie zrobione. Seryjnie mam tylko 13 z przodu. Ogólnie rzecz biorąc to nie gra to w ogóle, a porównując do Golfa IV to różnica ogromna.

Dlatego planuję zakupić 13 na przód, subwoofer 8 w zabudowie (8 litrów) we wnękę w bagażniku oraz wzmacniacz.

Słucham rapu, muzyki klubowej, tzw radiówek itp. Nie zamierzam osiągnąć efektu "WOW" pod dyskoteką ani głuchego łupania i drżącej ramki pod tablicą ;)

 

Aktualnie moje radyjko to Pioneer DEH-6100R, ale planuję zakupić P80/P88RS.

 

Co wybrać, bo mam mętlik w głowie i proszę o weryfikację znalezionych informacji:

 

Głosniki:

- Focal RSE130 - znalezione na innym forum, Pan w jednym ze sklepów dość mocno je zjechał i podobno tweetery ciężkie do okiełznania

- Audio System M130 EVO - wyżej wymieniony Pan zachwalał je

- u-Dimension El Comp 6 - często przewijają się w wątkach w tej półce cenowej

 

Wzmacniacz - poszukiwałem czegoś używanego pokroju Alpine MRV-F300/400 albo gdyby miało mi nie starczyć u-Dimension Jr 5.4X/Jr 4-300. Jednak Pan ze sklepu narobił mi mętliku, że lepiej niż starą używkę, która nigdy nie ma pewności czy nie była naprawiana (i jak było to zrobione) zakupić na początek Audio System CO 95.2 (około 3xx zł za sztukę) na przód, a z czasem drugi pod subwoofer.

 

Subwoofer - gotowa zabudowa we wnękę, pojemność 8 litrów:

- Audio System HX08 - około 600zł ze skrzynką

- Audio System R08 - 400zł ze skrzynką

- Audio System R8 Flat (chyba tak to było) - około 500zł ze skrzynką

 

Prosiłbym o weryfikację i pomoc w wyborze konkretnego zestawu.

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś u nas na giełdzie widziałem Emphaser ECP 25 XT4 może warto się nimi zainteresować. Co do porównania z golfem 4 nic dziwnego tam są 16-tki w drzwiach. Generalnie w uzywkach znajdziesz w tej samej kwocie co nowe lepsze głośniki i wzmacniacze... Co do A3-ki jest kilka w wasze instalacje np jedna jest kilka tematów pod twoim obejrzy sobie co i jak i przemyśl sprawę czy nie warto wstawić 16tek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem pewny swojego wyboru,  bo po prostu widziałem sporo modów na 16 i żaden nie przypadł mi do gustu pod względem wyglądu co również się dla mnie liczy.

Jakiś konkretny wzmacniacz pod taki zestaw?

Wzmacniacz ok, ale głośniki wolałbym nowe, bo nigdy nie mam pewności jak kto używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myślę że z forumowych rąk dostaniesz coś zadbanego. Wątpię by ktoś z forum chciał by sobie popsuć opinie. Zresztą wejdź w dział przy piwie i tam masz sprawdzonych sprzedających. Nazywa się "poleca tylko kupujący" co do wzmaka a głośników te same ryzyko. Jaki wzmacniacz? Hm są różne nie które grają łagodnie a niektóre twardo... Zależy też jakie głośniki kupisz jak będą ostrzyc to przydało by się je czymś złagodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem pewny swojego wyboru, bo po prostu widziałem sporo modów na 16 i żaden nie przypadł mi do gustu pod względem wyglądu co również się dla mnie liczy.

Jakiś konkretny wzmacniacz pod taki zestaw?

Wzmacniacz ok, ale głośniki wolałbym nowe, bo nigdy nie mam pewności jak kto używa.

W autach 3Drzwiowych mało która 16stka chce wogole grac a Ty chcesz tam pakować 13cm głośniczek? Słabo to widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W autach 3Drzwiowych mało która 16stka chce wogole grac a Ty chcesz tam pakować 13cm głośniczek? Słabo to widzę.

Czymś konkretnym popierasz tą teorię?

 

Do A3 śmiało wchodzi 16cm bez przeróbek tapicerki. Te wszystkie przeróbki dotycza odkrycia woofera spoza fabrycznej maskownicy. A to czy ją ruszać czy nie zależy tylko od "widzimisię" właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znalazłem na sprzedaż u-Dimension ProX-208, miał ktoś porównanie z HX08?

 

Nie ma żadnego porównania. Za przeproszeniem, ale u-Dimension 208 dla mnie nie miał nic wspólnego z subwooferem, prędzej jako woofer do drzwi bym go użył do 3 dróg. Kolejna sprawa, to rozmiar skrzynki - z tego co pamiętam, to około 17 l netto jak nie więcej (mowa o zamkniętej), więc to go praktycznie skreśla. 17 l to 10" grają bez problemu, a tam efekt nędzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna ironia podejrzewam ze strony Łukasza, jak i z mojej. Chcesz kleić 17 l box pod 8" głośnik, który gra słabiej, jak dobry wf 16 cm ? W 14 l wkładasz Aliante 10" i masz mega kulturalne granie, ale na miarę subwoofera, tudzież Helix P10/w10 w 15 l - ten, to już potrafi dużo więcej frajdy dostarczyć. Taka 8" jest nieporozumieniem, nie widzę sensu budowy tak dużej skrzynki do 8" i osiągnięcia tak słabego efektu. Jest tyle 8" (jeśli już o ten rozmiar chodzi), które grają od 8 - 10 litrów i nie udają suba, tylko nim są. Żeby nie być gołosłownym - miałem na teście 2 x uDim 208 - bieda i tyle. uDim 210SL - to już inna bajka, ten sub mi naprawdę zaimponował, długo dość się wygrzewa, potrzebuje solidnej skrzynki (zresztą chyba każdy głośnik aby pokazać potencjał na takową zasługuje), ale z każdą godziną sub po prostu się rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...