Skocz do zawartości

Re audio se vs sx? Chodzi o niskie granie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Czy re audio seria sx gra niżej niż se? Czy poprostu tylko mocniej? Ponieważ miałem kiedys sxxa 12 w br 57 l 34 hz i grał pięknie nisko, poezja jak dla mnie. Teraz mam se 15 w br 85 l 35 hz i choć gra efektywniej to nie ma takiego mięsa jak tamta dwunastka.. Wlasnie skonczylem robić skrzynkę ktorą pomógł mi wyliczyć użytkownik tego forum. W przyszłości wymienię tego se na sxxa v2 15 i czy zyskam wtedy więcej mięsa? Czy to wina obudowy przy 12 stce miałem tą maksymalną a teraz przy 15 mam optymalną.. Mam już mętlik w głowie jakby mnie ktoś naprowadził byłbym wdzięczny :-)

A.. I dodam że miałem tego se 15 w zamknietej budzie i grał dużo niżej niż teraz w br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? chodzi Ci o głośnik? Jesli o suba to nie, jest kupiony używany ale w zamknietej grał niżej niż w br, choć nie tak efektywnie, to możliwe? Fakt że w zamknietej wszystkie ścianki były wypełnione watoliną. Br nie mam nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy port nie jest za krótki, choć pomagał z nim użytkownik te forum. Czy naprzykład obudowa re opytnalna nie gra tak nisko jak zamknięta a ta zalecana ładnie nisko?

Chodzi mi tylko o niskość basu pomińmy moc , to już po cichu powinno być słychać jak bass schodzi nisko na utworach. Jestem już zielony :-/

Chodzi mi o bas 28/30/33 hz. Moze ktoś mial se 15 w br i sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki litraż miałeś na jednego sxxa i jakie strojenie? Co prawda dziś odpalałem na szybko suba w tej skrzyni pod jedną cewkę, mam inne auto i jeszcze mono nie zamontowane, sub dostawał 400 wat na jedną cewkę, ale to przecież nie zmieniało by brzmienia :-/ mnie tylko zastanawia czemu zamknięta buda grała mięchem a w br już tak nisko nie jest.. Zawsze myślałem że w zamkniętej nie schodzi tak nisko bas.. Już i tak jest po fakcie, skrzynia złożona jutro będę obijał..jak dojdą kable w przyszłym tyg to odpalę i przetestuje raz jeszcze.. Dzięki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka dziś będzie obijana, w samochodzie jest skierowana do kabiny auta z polozoną kanapą.  Tak sama miałem sxxa 12. Wiem wielu twierdzi ze lepiej dawac w strone klapy ale sprawdzałem i tak gra mocniej

 

Jest jakiś spec tutaj jeszcze aby sprawdził port z tego projektu?  To mi nie daje spokoju czy jest odpowiednio długi 35 hz mialo być.. Dziękuje za wszelkie pomoce

post-4550-0-65880100-1494478782_thumb.jpg

post-4550-0-48280100-1494478817_thumb.jpg

post-4550-0-63803200-1494478830_thumb.jpg

post-4550-0-96308900-1494481460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port w przód na pewno gra mniej nisko i mniej mięsiście, dla ucha, może miernik się tylko cieszyć :) z tego co wynika, o ile podałeś wymiary wewnętrzne wychodzi ok 36hz, ale przy 115 litrach :D Jak chcesz dokładne obliczenia to podaj dokładne wymiary wewnętrzne, Bo odejmując na oko ścianki, które podałeś, przyjmując, że materiał to 2cm, wychodzi 88 litrów @ 41hz
Skoro tak bardzo szukasz dołu, to trzeba niżej 28-30hz ;) jeżeli nie ma sposobu na inne umiejscowienie portu, to trudno, ale na pewno traci "dół" w tym położeniu.

Ostatnia deska ratunku, zwężyć port z 7,5 na 5cm :) da to okolice 33-34hz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane wymiary to wymiary zewnętrzne, mdf 19 front podwójny. Czyli wychodzi Ci 41 hz a miało być 35 :-/ tak coś mi podejrzanie krótki port się wydaje.. Skrzynia gotowa więc jej się nie da rozebrać ale jakbym przedłużył port o np 10 cm? Przytne taki kawałek i dokręce do obecnego. Fakt że w tym miejscu szerokość portu będzie szersza o grubość płyty ale tylko na tym odcinku. To chyba bic złego? Wiem że zabiorę kilka litrów skrzyni.. Według Twoich wyliczeń ile powinien być dłuższy port by miał strojenie 35 hz?

A więc, po całym dniu namysłów postanowiłem coś zdziałac.. Przedłużyłem port o 12 cm i teraz to gra! Jest fajnie nisko, szarpie wszystkim a to tylko gra jedna cewka! Tylko 12 cm portu a tak kolosalna zmiana grania i efektywności. Pan z forum musiał się walnąć. Na innym temacie prosilem o sprawdzenie tego co ni bb wyliczył i zrobił to prawidłowo,jednak posluchałem się kogoś z większym doświadczeniem i wyszło jak wyszło. Dobrze że dało sie to uratować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...