Skocz do zawartości

Glosniki 6x9 problem z tylnia polka


laik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie glosniki 6x9 aby je zamontowac musze sciaganc tylnia polke, jednak uniemozliwia mi to trzecie swiatlo stopu i nie mam pojecia jak je wymontowac zeby wyjac to polke, szukalem w internecie w instrukcji auta i nigdzie nic nie pisze, moze ktos z was wie jak to wymontowac?

 

Tak to wyglada:

http://yfrog.com/0vdsc00670jx

http://img31.imageshack.us/gal.php?g=dsc00670.jpg

 

Bardzo prosze o pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laik, nie niszcz polki :]

napisz moze jakie to auto, bo toyota to widze

a jesli chodzi o demontaz to zdemontuj to swiatlo, po obu stronach masz takie zaslepki pewnie da sie to odkrecic, popatrz od spodu jak to jest zamontowane, mozliwe, ze od spodu tez sa rubki albo nakretki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Toyota Corolla XLi czyli sedan E10 za 96 roku. Co prawda sa tam te niby zaslepki i jak widac na zdjeciach kombinowalem z nimi (az troche polamalem) no i nie wiem wykrecc sie to za bardzo nie daje, podwazalem srobokretem i ciagnalem kombinerkami.. wysuwa sie na dlugosc okolo 1cm i dalej nie che isc i nic sie nie dzieje probowalem oba jednoczesnie tez nic, dodam ze wyciagaja sie z trudem, wiecej srubek ani zaslepek przy tym nie znalazlem, ani pod spodem. Moze jakies zatrzaski? no ale nie chcialbym nic polamac.

 

Z przodu mam dobry zestaw, bardzo ladnie gra dobry bas az sie lusterka boczne trzesa ;] ale glosniki wysiadaja przy 70% glosnosci jak dalem ostatnio na 80% to lewy zaczal troche charczec ;/ i drzwi nie wygluszone i troche trzeszczy :D

Skoro przod mam dobry to pomyslalem ze dodam sobie na tyl 6x9 ;] ale wlasnie szkoda mi tej polki w sumie, myslalem ze moze zmieszcza sie pod polka? :D

No i kolega mi powiedzial ze glosniki montuje sie z tylu, a wy mowicie ze lepiej z przodu :P

 

Jakies pomysly z tym swiatlem jeszcze? :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przod ci nie wyrabia przy wiekszej glosnosci to pewnie dlatego bo zasilasz je z radia a jajka zazwyczaj maja wieksza moc wiec bez wzmaka zaczna trzeszczec jeszcze szybciej :D

 

A kolega co uwaza ze glosniki sie montuje z tylu pewnie na komcercie stoi tylem do sceny wiec sie przyzwyczail ze gra mu w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasniew dlatego

moc radia jest mniejsza niz moc ciagla glosnika

 

przod trzeszczy bo ma zamalo mocy wiec kontrola nad glosnikiem jest mniejsza a znieksztalcenia rosna a skoro przod nie wyrabia to pomysl co bedzie jezeli pod radio ktore daje okolo 20wat rms podlaczysz glosniki ktore maja 80wat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nic, radio daje tyle mocy ile dam glosnosci.. myle sie?

 

Przod trzeszczy bo dzwi nie wygluszone :D a mowilem ze jeden glosnik troszke chyrczy bo dawalem za glosno czyli za duzo mocy dla tego glosnika, glosnikowi nie powinno sie nic dziac dopoki nie podam do niego wiecej mocy niz jego moc ciagla wynosi, 20watt nic nie zorbi 80 przeciez.

Przeciez jak dam wzmacniacz to te glosniki sie chyba spala jak przy radiu juz sie koncza xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nic, radio daje tyle mocy ile dam glosnosci.. myle sie?

 

Przod trzeszczy bo dzwi nie wygluszone :P a mowilem ze jeden glosnik troszke chyrczy bo dawalem za glosno czyli za duzo mocy dla tego glosnika, glosnikowi nie powinno sie nic dziac dopoki nie podam do niego wiecej mocy niz jego moc ciagla wynosi, 20watt nic nie zorbi 80 przeciez.

Przeciez jak dam wzmacniacz to te glosniki sie chyba spala jak przy radiu juz sie koncza xD

 

:D Jak już wcześniej wspomniałem polecam przeczytanie FAQ :D Polski Car Audio FAQ by NAZAR - http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio daje max 20wat mocy wiec twoim tokiem rozumowania tylko za duza moc moze zniszczyc glosniki? Otoz nie zazwyczaj glosniki sa rozwalane przez przestery ktore sa spowodowane za mala moca

 

a mowilem ze jeden glosnik troszke chyrczy bo dawalem za glosno czyli za duzo mocy dla tego glosnika, glosnikowi nie powinno sie nic dziac dopoki nie podam do niego wiecej mocy niz jego moc ciagla wynosi

 

Nie znam glosnika dla ktorego moc 20wat jest zabojcza ze wzgledu na to ze jest jej za duzo ale ze wzgledu ze jest jej za malo to wiekszosc glosnikow ma ten problem ludzie czasami daja na glosnik prawie 2x tyle ile wynosi ich moc ciagla i dopiero wtedy glosnik pokazuje skrzydla czasami sa to akcje typu na zestaw przedni o mocy 100wat podawana jest moc 250wat i jest si

 

[ Dodano: 2009-06-11, 22:26 ]

Przeciez jak dam wzmacniacz to te glosniki sie chyba spala jak przy radiu juz sie koncza xD

 

 

jajka sie skoncza jeszcze szybciej chyba ze bedziesz cicho sluchal chyba ze posluchasz ludzi ktorzy maja o tym pojecie ia albo sobie odpuscisz jajka a za ta kase wygluszysz drzwi i kupisz wzmaka na przod albo bedziesz jezdzil charczowozem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwine co ty mowisz.. nigdy takich rzeczy nie slyszalem, a o ile mi wiadomo to jezeli podam 250watt na glosnik 100watowy to ten glosnik poprostu sie spali.

I z tego co wiem to w zaleznosci od tego ile podam mocy on tak glosno bedzie gral wiec jak to mozliwe ze jak bede sluchal cicho to go zniszcze bo za malo mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go bedzuiesz cicho sluchal to nie zniszczysz jak podglosnisz to przestery go zjedza , zreszta jak juz kolega zaproponowal zacznij od podstaw bo chyba faktycznie przy brakach wiedzy trudno jewst cos wytlumaczyc , moze zle to opisuje badz nie jasno ale Bartek Nazar to doskonale opisaljak i rowniez na tym forum mozna sie spotkac z objasnieniem tej sytuacji

Tylko dodam nma przykladzie - moj glosnik ma mocy RMS 400wat a mocy max 800 wiec jak dostawal 600wat to gral wysmienicie byc moze gdyby dostal 900 czy 1000 to przy nie rozsadnym uzywaniu by sie rozsypal natomiast jak byl podpiety do wzmaka ktory mial 300wat gral gorzej i szybciej tracil jakosc odnosnie do wzrostu glosnosci a teraz gra pod 400watami i moglo by byc lepiej bo bylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o ile mi wiadomo to jezeli podam 250watt na glosnik 100watowy to ten glosnik poprostu sie spali
Ja tymczasowo pakuje 500W z A6 w starego 180W DLS'a i jakoś nie chce się spalić
wiec jak to mozliwe ze jak bede sluchal cicho to go zniszcze bo za malo mocy.
:/ Przestery kolego, przestery, zabija wszystko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz rozumiem o co chodzi ;] jak mialem wczesniej stare radio alpine mialo 4x25max mocy a teraz mam 4x50max i te same glosniki na nowym radiu graja 2x glonsiej i 2x czysciej. Myslalem ze zrobie sobie dobre audio bez wzmazniacza ale widze ze jest to nie mozliwe, dzieki za pomoc ;]

 

Dobra wracajac do tej lampy stopu, ma ktos pomysl jak wymontowac?

http://yfrog.com/0vdsc00670jx

http://img31.imageshack.us/gal.php?g=dsc00670.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz rozumiem o co chodzi ;] jak mialem wczesniej stare radio alpine mialo 4x25max mocy a teraz mam 4x50max i te same glosniki na nowym radiu graja 2x glonsiej

 

Moc max, to jest moc chwilowa i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia.. Kup lepiej wzmak na przod.. Jezdzisz z przodu czy z tylu?? Cyba logiczne, ze dzwiek powinien dobiegac sprzed Ciebie a nie zza Ciebie.. Jak dasz jajca to zniszczysz i dzwiek i polke.. Zly pomysl.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tylu tez jezdza ludzie ;] pozatym z takich malych przednich glosnikow chyba juz niewiele wiecej mozna wyciagnac

Wzmacniacze sa niestety drogie, chyba sie zastanowie nad skrzynia aktywna ;] bo to co jest na przodzie to w sumie mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziesz mial skrzynie to przestanie wystarczac :D

 

[ Dodano: 2009-06-12, 12:52 ]

laik, tu masz jedna ze wzorcowych instalek forumowiczow http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/aud...eg-si-vt700.htm

 

I jak ci sie nie chce czytac FAQ to poprzegladaj dzial nasze instalacje i wyciagnij wnioski na temat jak sie buduje poprawny system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziesz mial skrzynie to przestanie wystarczac :D

 

[ Dodano: 2009-06-12, 12:52 ]

laik, tu masz jedna ze wzorcowych instalek forumowiczow http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/aud...eg-si-vt700.htm

 

I jak ci sie nie chce czytac FAQ to poprzegladaj dzial nasze instalacje i wyciagnij wnioski na temat jak sie buduje poprawny system

 

Daj spokoj nie jestem az taki wymagajacy, chcialem miec poprostu w miare dobre audio bez duzego wkladu finansowego, a jak mowilem wzmacniacze sa drogie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec udalo mi sie zdjac to swiatlo i polke :D wlozylem te glosniki i powiem ze graja bardzo fajnie jestem bardzo zadowolony :D dla mnie te glosniki w zupelnosci wystarczaja, z tego co tu mowiliscie to nie spodziewalem sie takiego dzwieku.

 

Teraz zastanawiam sie wlasnie jak to zamontowac, pomyslalem ze nie bede wyrzynal w polce dziur, tylko wlozylem glosniki w odpowiednie dziury w aucie i przykryje to polka :D jak dam jeszcze pomiedzy glosniki a blache material antyposlizgowy (niewiem jak on sie nazywa ale mam cos takiego :/) i przykryje polka to mysle ze bedzie to stabilne. Co myslicie o takim rozwiazaniu? tylko prosze nie wysmiewac.. jestem laikiem w tych sprawach :P bo jezeli chicalbym przykrecac to tylko do polki? bo do samej blachy nie ma jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...