Skocz do zawartości

Wygłuszenie- kick panele


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zebrałem już komplet gratów do CA, więc przyszedł czas na poskładanie i tu nasuwa się pytanie.

W moim bmw e39 przednie głośniki są zamontowane w fabrycznych kickpanelach z masywnego plastiku(ok.1,5-2l pojemności). Są one fabrycznie wytłumione watoliną. Nie będę(wiem, że powinienem) wygłuszać drzwi, więc jak to rozsądnie rozwiązać?

Wygłuszyć te panele tylko z zewnątrz aluminiową matą? W środuku wytłumić je?

 

Zamontowane są Morel Tempo 5, a w bagażniku JL 10w0-4, wszystko podpięte pod wzmacniacz JBL CS50.4, więc przód przytnę filtrem górnoprzepustowym nawzmacniaczu.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

P.S. Szukałem, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych fabrycznych komorach to nie zagra... w e39 są dwie opcje. Wykonać we własnym zakresie nową komorę z mdf o większym litrażu (jest to najczęściej stosowane i najprostsze wyjście), bądź tłumienie/zamknięcie drzwi blachą, panel z mdf i głośnik gra w całych drzwiach. E39 to bardzo niewdzięczny samochód do modyfikacji audio.

Jeżeli jest tak jak napisałeś, że mimo tego, że wiesz co powinieneś zrobić, to tego nie zrobisz, nie licz na jakieś zadowalające efekty. Ten samochód wymaga poświęcenia dużej ilości pracy aby miało to ręce i nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych fabrycznych komorach to nie zagra... w e39 są dwie opcje. Wykonać we własnym zakresie nową komorę z mdf o większym litrażu (jest to najczęściej stosowane i najprostsze wyjście), bądź tłumienie/zamknięcie drzwi blachą, panel z mdf i głośnik gra w całych drzwiach. E39 to bardzo niewdzięczny samochód do modyfikacji audio.

Jeżeli jest tak jak napisałeś, że mimo tego, że wiesz co powinieneś zrobić, to tego nie zrobisz, nie licz na jakieś zadowalające efekty. Ten samochód wymaga poświęcenia dużej ilości pracy aby miało to ręce i nogi. 

 

Ile E38/39 przerobiłeś montując Tempo5 w org panelach?

Bo ja kilka razy i mam zupełnie odmienne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe tempo radzą sobie tam bardzo dobrze, ultry mniej, maximo nie wiem.

Dołóż pierścień z mdfu 8-10mm, oklej panele z zewnątrz dynamatem i wio.

Tylko postaraj się aby panel był naprawdę szczelny- to bardzo ważne.

Jak zmontujesz to ponaciskaj membranę i nasłuchuj czy gdzieś nie świszczy.

Filtr 80-100/12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilismy E39 kumpla, ktory mieszka za granica i byl akurat na urlopie (2 tygodnie na wszystko, lacznie z kompletowaniem sprzetu) Miedzy innymi dzieki rozmowie z Mehowem wlasnie, rowniez zdecydowalismy sie na kompromis i zrobilismy system na oryginalnych plastikowych komorkach.

Poszedl tam Aurum Cantus AC-130MK2. Komorki okleilismy Dynamata z zewnatrz (szkoda pojemnosci) plus troche welny do srodka.

Przyznac musze, ze bylem naprawde zaskoczony tym, co nam finalnie wyszlo z tej dwudniowej dlubaniny zakrapianej piwem. Bardzo lubie sluchac jego systemu. Kickbass nie zabija, ale (moze po czesci dzieki Vedze 10D4 grajacej przez podlokietnik prosto do kabiny, ktora sie swietnie z przodem zgrywa) basu ogolnie nie brakuje. Srednie tony za to robia mega robote. Calosc gra przez to bardzo zywo i naturalnie, tak jakby namacalnie. Moze tylko tweeter bym zmienil (Pro XT2) fajny jest (w swojej klasie), ale tutaj jakos odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc"zrób ściankę uszczelniającą tylną część bagażnika"? W sensie, że po ustawieniu suba bokiem zrobić taki "panel", by podzielić bagażnik na 2 strefy i oddzielił tą, gdzie gra sub od tej na bagaże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc"zrób ściankę uszczelniającą tylną część bagażnika"? W sensie, że po ustawieniu suba bokiem zrobić taki "panel", by podzielić bagażnik na 2 strefy i oddzielił tą, gdzie gra sub od tej na bagaże?

 

http://audiomanufaktura.pl/article/77/bmw-e38

Tak jak tu. Co prawda tu są dwa suby ale zasada ta sama. I też bardzo ważne... skrzynie przykręć solidnie do ściany grodziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? A Ty ile wniosłeś do tematu swoją inteligentną wypowiedzią? Napisałem jak uważam. Bawiłem się drzwiami e39 z komorami i z 16 w pełnych drzwiach i w tamtym przypadku grało to najlepiej z 16ką. Polecam maść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? A Ty ile wniosłeś do tematu swoją inteligentną wypowiedzią? Napisałem jak uważam. Bawiłem się drzwiami e39 z komorami i z 16 w pełnych drzwiach i w tamtym przypadku grało to najlepiej z 16ką. Polecam maść...

Sory za OT ale calkiem niedawno pisales : 

 

 

 

Mehow, nie robiłem ani jednej sztuki.

Ja po prostu wyznaję 6,5 cała w drzwiach, a wtedy oryginalne komory odpadają.

Jeżeli mówisz, że tempo 5 daje radę, to jest to świetna wiadomość dla posiadaczy e39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...