Skocz do zawartości

Nagłośnienie w VW LT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Noszę się z zamiarem poprawienia dźwięku w moim busie, w którym niestety nie ma miejsca na woofery w drzwiach. Wpadłem na taki pomysł aby umieścić w miejsce fabrycznych głośników (w desce rozdzielczej, głośniki 10 cm ) głośniki szerokopasmowe. Problem polega na tym, że głośniki fabrycznie są umieszczone w desce "na płasko" w związku z czym przewiduje problemy z odtwarzaniem wysokich tonów. Moim rozwiązaniem byłoby odcięcie góry w głośnikach szerokopasmowych i dodanie tweeterów (już ukierunkowanych na słuchacza) w słupki, które by uzupełniły górne pasmo. Jest wiadome, że 10 cm głośniki nie wystarczą do poprawnego odtwarzania dolnego pasma więc wszystko uzupełniłby sub, który teraz posiadam rockford fostgate rfp-1412 200W RMS. Samochód jest nawet w miarę wygłuszony.


1. Czy takie rozwiązanie ma sens ? wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie mid-woofera w drzwi. Niestety nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na taką ingerencję, więc muszę szukać rozwiązania z 10 cm głośnikami w desce rozdzielczej.
2. Jak miałyby wyglądać filtry ? Przewiduję, że tweeter będzie odcięty jakimś prostym filtrem, pytanie jak wysoko ciąć ? Jak uciąć górę w głośniku szerokopasmowym ? Czy dół też ciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pchać coaxy a potem kastrować je z tw? Logiki w tym nie ma za duzej... Jak ma być dość tanio i względnie (czytać coś tam sobie brzęczy) grać to w deskę 10cm woofer (raczej już mid) a tw na słupek i wszystko w temacie... Bez większych modyfikacji w takim aucie i tak nie uzyskasz dobrego grania więc nie ma się tu nad niczym rozwodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) To jak, dalej ma to sens ? stawiam na szerokopasmowe ponieważ boje się, że nie poradzę sobie z poprawnym ucięciem góry, a wydaje mi się, że z głośnikiem szerkopasmowym mogę ciąć w miarę wysoko i będzie bezpiecznie.

 

Na tweeter mam coś takiego: https://monacor.pl/produkty/dtm-104-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...