Skocz do zawartości

3 drogi do skody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opiszę najpierw co i jak:

Skoda Superb Kombi

Wszystkie drzwi wygłuszone, wygłuszony bagażnik.

Oryginalna navi wzbogaciła się o 4x RCA

Pod Siedzenie kierowcy poszedł Wzmacniacz Alpine PDX V9 (5ch)

Zasilanie poszło 35mm (myślę czy będzie potrzebny kondensator, narazie brak)

Aktualnie siedzi Sound System skody, czyli 10 głośników.

 

Chce zmienić głośniki na:

3 Drożny zestaw z przodu - dotychczas miałem zawsze 2way np. morel tempo 6 i mi wystarczyło ale szkoda mi zostawić puste dziury.

 

idąc wbrew wszystkim standardom myślę nad włożeniem w tylne drzwi właśnie morel tempo 6

Praktycznie cały czas samochodem podróżuje komplet, chciałem żeby pasażer z tyłu też coś miał od życia ;) wiem, zepsuję całą scenę.

 

W bagażniku zabudowa w boczku + Głośnik 25-20cm który zaspokoi 500W i mała obudowa rzędu 15l - 20l

 

Z czym jest problem? Okrojony budżet na 3way na przód, mam ok 500zł lecz mile widziany jest sprzęt używany, pomożecie mi coś znaleźć w tej cenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić głośniki na:


3 Drożny zestaw z przodu - dotychczas miałem zawsze 2way np. morel tempo 6 i mi wystarczyło ale szkoda mi zostawić puste dziury.


 


kolego a słyszałeś kiedykolwiek dobrze,porządnie zrobiony 2 way ? a Porywasz się z motyką na słońce myślisz ze 3 way to jest tak włożyć i już gra ? jeżeli tak to jesteś w wielkim błędzie. Ale na pewno bardziej starsi koledzy coś się wypowiedzą albo doświadczeni ludzie z aktywką 3 way  :wink2:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kolego a słyszałeś kiedykolwiek dobrze,porządnie zrobiony 2 way ?
Przecież napisał:

 

 


dotychczas miałem zawsze 2way np. morel tempo 6
Uważasz, że to źle zrobiony system, słabe głośniki czy o co chodzi bo piszesz niejasno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze napisał? A widzisz że kolega chce włożyć dodatkowe głośniki z tyłu dla pasażera a co o tym myślisz ? Kolega pisze ze zepsuje scenę. Ze morel tempo jemu za mało i ze idzie w 3 drogi. Radek podpowiedź mu tyle systemów zrobiłeś jesteś doświadczony pomóż koledze ... ogarnąć 3 way za 500 zł ... ciekawe co zaproponujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek podpowiedź mu tyle systemów zrobiłeś jesteś doświadczony pomóż koledze ... ogarnąć 3 way za 500 zł ... ciekawe co zaproponujesz

Można dołożyć do tempo średniaka ale trzeba ogarnąć zwrotnice. Również tak jak proponuje Mastah szukać systemu kappa, nie raz widziałem w podobnym podrzecie.

Prostszym moim zdaniem byłoby oddać tempo6 na strojenie. Na ori zwrotce nie gra ten system tak jak może na odpowiednio zrobionej. 

Tani system 3 way niestety nie jest cudownym rozwiązaniem i w tym budżecie raczej nie pchałbym się w niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ze morel tempo jemu za mało i ze idzie w 3 drogi.

 

 

 

 


3 Drożny zestaw z przodu - dotychczas miałem zawsze 2way np. morel tempo 6 i mi wystarczyło ale szkoda mi zostawić puste dziury.

 

Chyba jednak nie o to chodzi, ale ja przy komputerze w okularach siedzę i może nie widzę  :wink2: Za 100 PLN więcej widywałem Focal Polyglass w 3 drożnej wersji, oraz w podobnych pieniądzach system Audio Development AD 6.3. Auto ma ze 2 m2, pasażerowie z tyłu chyba usłyszeli by dźwięk, to nie Stadion Narodowy do nagłośnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Opiszę najpierw co i jak:

Skoda Superb Kombi

Wszystkie drzwi wygłuszone, wygłuszony bagażnik.

Oryginalna navi wzbogaciła się o 4x RCA

Pod Siedzenie kierowcy poszedł Wzmacniacz Alpine PDX V9 (5ch)

Zasilanie poszło 35mm (myślę czy będzie potrzebny kondensator, narazie brak)

Aktualnie siedzi Sound System skody, czyli 10 głośników.

 

Chce zmienić głośniki na:

3 Drożny zestaw z przodu - dotychczas miałem zawsze 2way np. morel tempo 6 i mi wystarczyło ale szkoda mi zostawić puste dziury.

 

idąc wbrew wszystkim standardom myślę nad włożeniem w tylne drzwi właśnie morel tempo 6

Praktycznie cały czas samochodem podróżuje komplet, chciałem żeby pasażer z tyłu też coś miał od życia ;) wiem, zepsuję całą scenę.

 

W bagażniku zabudowa w boczku + Głośnik 25-20cm który zaspokoi 500W i mała obudowa rzędu 15l - 20l

 

Z czym jest problem? Okrojony budżet na 3way na przód, mam ok 500zł lecz mile widziany jest sprzęt używany, pomożecie mi coś znaleźć w tej cenie?

 

Pozdrawiam

 

W superbie ten sound system gra naprawdę nieźle także sporoo zachodu Cię czeka aby mu chociaż dorównać budując wszystko od nowa .... 

 

Kiedy robiłem takie autko w kombi właśnie i skończyło się na wielokanałowym wzmacniaczu z DSP (Match 8) + rozsądny sub - wtedy było trochę lepiej niż seria (nie mówie o basie bo to zupełnie inne historia.

 

 

Czytając wywody o wstęgach itd to mnie po prostu brzuch boli ze śmiechu :) szczególnie mając na uwadze budżet.

 

ps. ciekawe kto z doradzających widział / słyszał sound system w superbie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Development AD 6.3 sprzedawałem w podobnym przedziale cenowym , i w Sabie zagrał naprawdę rewelacyjnie nic nie trzeba było tam poprawiać, nie ma co się tak bać systemów 3 way

w saabie czy suberbie? To sa dwa rożne auta. Poza tym jesli o saabie mówisz to juz to widzę ze 3 way z ori zwrotka tam zagrał ... hah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w saabie czy suberbie? To sa dwa rożne auta. Poza tym jesli o saabie mówisz to juz to widzę ze 3 way z ori zwrotka tam zagrał ... hah

 akurat w saabie  a dla czego ma nie zagrać? za taką kasę to naprawdę gra świetnie  ,bez zmieniania przerabiania i cudowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...