Skocz do zawartości

Rockford Fosgate PUNCH P212D4 12" Stage-2...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać czy sie opłaca za 400 zł, kupowac zestaw - Rockford Fosgate PUNCH P212D4 12" Stage-2 + Rockford Fosgate RF2002 Car Amp jak on moze zagrac ? czysto ? głośno ? Wiem ze głosnik ma niską efektywnosc dlatego nie mam pewnosci czy on doś dobrze - w miare głosno zagra ale po prostu przy dobrej jakosci tak samo wzmak znalazłem ze ma w mostku 200 w rms wiec co o tym sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być trochę za słabo, ponieważ ten wzmak przy 14,4 V generuje 200 RMS. Zakładam że ty tego napięcia nie osiągniesz, więc będziesz miał mniej. Btw - jaki to samochód? Diesel czy benzyniak? Ile altek produkuje? Powinieneś mieć to w instrukcji samochodu.

 

Jeżeli masz 13.5-13.8 to strzelam, że tak ze 180 ten wzmak wygeneruje.

 

Tylko też czy zależy Ci na tym żeby ciągle słuchać na pełnej mocy i dudnić czy też uzupełniać ładnie muzykę. Bo do tego drugiego za te pieniądze to w miarę nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja u siebie mam osobiscie mam głosnik infinity kappa 122.7w pod wzmakiem infinity 7540a podobo 278 rms'u daje i na prawde potrafi zagrzmiec :niepewny: mi to starcza w 100 % a nawet nie słucham nigdy na full, tak na 60-70 słucham, ale tem zestawik bardziej dla kolegi który ma opla vectre 1.8 i słyszal mój sprzęt i byl zachwycony, i nie wiem czy ten zestaw z tematu by mu starczył i czy sie opłaca za 400 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wzmaka RF2002 przy 14,4:

 

70WX2@4ohms/135X2@2ohms/265WX1@4ohm

 

Sub P2 to calkiem fajny subik, ostatnio dostal nagrode w UK na najlepszy sub 12"

 

 

W tym zestawie powinno to zagrac elegancko, o ile sub bedzie wersja D2, bo wtedy zepniesz go w 4Ohmy i uzyskasz tyle Watow ile trzeba by zagral pod tym wzmakiem.

 

 

Czy za 400zł oplaca sie ? praktycznie uzywany glosnik kosztuje w tych okolicach a tu zestaw... nie zastanawiaj sie tylko bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisac w wyszukiwarce model wzmaka i "actual power"

 

jak zapewne wiesz kazdy wzmak RF ma zanizona moc, do nowych dodawane dodawane sa tkz "birth sheety" gdzie sa podane mierzone moce konkretnego egzemplarza, pozniej ludzie wrzucaja to do sieci i mozna wywnioskowac ile mniej/wiecej ma dany wzmak

 

np moje t3002 ma 2x50W @ 4Ohm na pudelku, jednak gdy patrze na birth sheeta mam 2x214W @ 4Ohm :niepewny::)

 

[ Dodano: 2009-06-07, 13:56 ]

Tylko zeby byla jasnosc ten glosnik na ktory pali sie kolega ma uszkodzona membrane , i jest w wersji D4

 

no wiec pod tym wzmakiem to nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym wam linka ale kolega chetny na jego zakup moze sie obrazic :niepewny: Sam licytowalem , nie osiagnal minimalnej aukcja sie skonczyla za okolo 240zł nie pamietam , sam sie goscia dopytuje za ile to sprzeda ze wzglewdu na nie dopasowanie glosnika i wzmaka i uszkodzenie membrany bo cos bym sobie zostawil a cos sprzedal dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o avarage actual power, które RF na sheetach rzeczywiście podaje. Ale to troszeczkę co innego. Te avarage wiele wyjaśnia. Ale niech będzie, że prawdziwego RMS ma z 210-215 przy 14,4 przy thd <=1%. Przy jego 13.5 V to i tak poniżej 200 zejdzie. Więc braki są.

 

A tej membrany to przydałoby się lepsze zdjęcie. Bo jak dobrze zrobiona albo mało trzaśnięta to można się potargować i brać, bo subik rzeczywiście gra ładnie. Przy tym wzmaku do 70% głośności powinno iść całkiem nieźle. A to w tej vectrze wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cholera wie mysle ze z 300zł warto dac bo jak sie okaze ze glosnik jest lipa to chociaz sie nie straci bo wzmak bedzie w dobrej cenie a glosnik moizna regenerowac i puscic za jakas kaske

 

[ Dodano: 2009-06-07, 18:45 ]

Gosc chce za ten zestaw 350 + wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "average" co znaczy przecietny to pisza przy mocach dzielac zsumowane moce wzmakow przez ilosc, tkz średnia :hyhy: i to sa te dane, a konkrenty egzemplarz moze miec wiecej lub mniej

 

co RF podaje na kartce to jest zawsze 100% prawda i jest podane dla kazdego wzmaka, bo kazdy nowy wzmak ma SWOJ birth sheet a czy ktos go daje odsprzedajac to inna sprawa

 

na jakiej podstawie piszesz np 210 ? jak RF podaje 265 to tyle ma :) co do thd to racja ale thd do watow nie maza duzo tylko do znieksztalcen o ile mi wiadomo :D

 

[ Dodano: 2009-06-08, 01:18 ]

tak czy inaczej wziolbym dla wzmaka bo na prodzik/ nieduzego suba ok a P2 mozna zasilic czym innym/sprzedac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do thd to racja ale thd do watow nie maza duzo tylko do znieksztalcen o ile mi wiadomo

Ma bo moc sie mierzy w sprecyzowanych normach o okreslonych wytycznych do ktorej sie zaliczaja znieksztalcenia thd,napiecie,obciazenie,czas trwania itp.THD przedewszystkim.

Mowic bardziej obrazowo co z tego ze dany wzmcniac bedzie mial np 300W mocy przy thd 10% jak tego poprostu sluchac nie da i jest niebezpieczne glosnika a nawet zbojcze w przypadku wysokotonowek.

Przy normie zakladajacej nizsze thd bedzie mial odpowiednio mniej mocy bo bedzie odpowiednio mniejsze napiecie na wejsciu a co za tym idze i na wyjsciu bedzie mniejsze.

Znieksztalcenia to nic innego jak przesterowanie wejscia wzmcniacza im bardziej tym wieksze znieksztalcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik. Poczytaj sobie o Consumer Electronics Association (CEA). Oni wyznaczają standardy pomiaru, także w odniesieniu do wzmacniaczy samochodwych, o których napisał wyżej Ige. Czyli określają przy jakm napięciu, jakim THD itd robiony jest pomiar mocy wzmacniacza. Bardziej mnie więc obchodzi pomiar mocy wzmacniacza, którą to moc mogę odnieść do innych wzmacniaczy.

 

A nie pomiar RF, który robiony jest na bliżej nieokreślonym avarage. Średnia średniej nierówna. Bo po pierwsze - nie wiadomo jaka to jest średnia. Czy ważona czy nie. Po drugie - nie wiadomo jakie są standardy tych pomiarów.

Może średnią liczą tak. Puszczają mu 10 godzin 200 W, później puszczają mu PEAK przez 0,00...01 sekundy 500W, później puszczają jeszcze 300 przez 2 sekundy i bach. Masz średnią 300. Jest avarage? Ano jest. Co z tego, że dużo skoro nie wiadomo przy jakim THD i przy nietrzymaniu ich za gębę w przypadku tych pomiarów. Może twierdzą że robią w jeden sposób, a w rzeczywistości pomiar wygląda inaczej? Wszędzie rządzi marketing, nawet w przypadku dobrych wzmaków.

 

A skąd wziąłem 210-215 - strzeliłem, żeby się zgodzić z tobą że niech tam ma sobie ten wzmak więcej mocy.

 

pozdrawiam

 

Edit:

Przypomniało mi się jedno - co do CEA. Jeśli dobrze pamiętam, to jeżeli pomiar został wykonany zgodnie ze standardem, to produkt może się legitymować specjalntym logo CEA. Przydaje się to przy ocenie wartości podanych przez producentów.

 

[ Dodano: 2009-06-08, 09:25 ]

Spójrz proszę tutaj:

http://www.crutchfield.com/S-jwvsChHft6n/p...ate-RF2002.html

 

Tam jest zapis "CEA compliant". Jest to właśnie oznaczenie co do spełnienia wymogów CEA. Jak na to klikniesz będziesz miał podstawowe info co do zasad pomiaru. Niestety pełen regulamin jest płatny. Jak by ktoś gdzieś trafił na necie to z chęcią przeczytam.

 

http://www.ce.org/Standards/3108.asp

w prawym dolnym rogu jest link do listy produktów, którym przyznano certyfikat. Może to się komuś przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF robi pomiary zgodnie z normami CEA 2006 :hyhy:

 

Dalej nie rozumiesz chcesz to wstawie Ci mojego birth sheeta.

 

KAŻDEMU WZMAKOWI robia pomiar mocy wedlug standardow CEA, i pisza ile ma mocy - w 4 Ohmach, 2Ohmach, 1 Ohmie, w mostku i calkowitej

 

np jeden wzmak ma zmierzone przy 4 w mostku 240 drugi 250 a trzeci 260

 

i "average" wychodzi 250W rozumiesz ? i to sa REALNE moce

 

kup wzmaka RF zobaczysz o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem czemu ty uważasz że ja nie wiem co to birth sheet :) .

RF ma w przypadku tego wzmaka pomiar wykonany przez CEA ale to własnie wynik 200 rms w mostku. A co tam sobie RF napisał to już mnie nie interere. Bo nigdzie nie mam standardu PODMIOTU ZEWNĘTRZNEGO określonego dla tego ich avarage - nie wiem co to tak naprawdę jest. Sami se to wymyślili i sami do woli mogą to modyfikować. I ty też prawdę powiedziawszy nie masz pojęcia. Skąd niby twoja wiedza że tak wygląda ta średnia? I jakie sygnały mu podali. I skąd TAK NAPRAWDĘ wiesz że to jest wykonywane dla każdego oddzielnego wzmacniacza? Bo RF tak mówi?

Bo jak by przy tych standardach wygenerował więcej mocy to by to napisało CEA w certyfikacie.

Fizyka czarno na białym. Przy prądzie "A", THD "B" i noise "C" wygeneruje tyle a tyle mocy o wartości D. Jak ma z tych trzech wartości wyjść coś większego na jednym i tym samym wzmacniaczu o takiej samej sprawności to ja nie wiem.

Tyle wyszło. Więc jeżeli RF sam wyliczył więcej to którąś wartość musiał zmienić. Czego miałbym tu nie rozumieć. Marketing i nic więcej.

Nie wierzysz chyba że pomiar twojego wzmaka t3002 był aż tak wadliwie wykonany że się o 150 W pomylili?

 

Jeszcze natomiast kwestia taka - ty mnie chcesz odesłać do birth sheeta. Ja natomiast odesłałbym Cię do czegoś takiego jak wykres przyrostu mocy na którym jest równorzędnie podany przyrost THD. Zaobserwujesz tam, że od pewnego momentu osiągniętej mocy THD rośnie w strasznym tempie. Przykładowo (zaznaczam przykładowo) jak przy 0,1% THD wzmak będzie miał 250 W to przy THD 20% nie ma 500 W, ale gdzieś tak z 300, może trochę więcej. Więc moc wyczarować można, ale kosztem tego co my nazywamy muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja koncze. nie rozumiesz pewnych spraw.

 

kup wzmak RF ( bo z tego co piszesz wychodzi ze na oczy takiego nie widziales) pouzywaj, poczytaj, zasiegnij wiedzy - moze zrozumiesz - bo ja juz nie wiem jak to wytlumaczyc

 

[ Dodano: 2009-06-08, 18:26 ]

kurde jednak napisze bo zaraz bedziesz mi pisal, ze nie mam racji.

 

 

 

Dajmy moj wzmak RF z serii POWER ELITE T3002

 

Wzmacniacz ten konkretny egzemplarz ma zmierzone przy napieciu 14,4, przy normach CEA i danym THD.

 

2x214W @ 4Ohm

 

 

Na pudelku jest podane 2x50W @ 4 Ohm - nie wiem sam dlaczego pisza mniej niz maja, ale jest tak prawie z kazdym wzmakiem ktory zrobil RF na przestrzeni 25 lat.

 

 

Jezeli nie wierzysz i wolisz wrózyc z fusow ze ten wzmak ma 200W niz 265W ktore jest srednia REALNYCH MOCY ZMIERZONYCH przez producenta profesjonalnym sprzetem, to naprawde Cie podziwiam.

 

 

moj np ma 214W

 

ten na birth sheecie PRZYKLADOWY ma 228W

 

http://img229.imageshack.us/img229/791/img6588am2.jpg

 

average jest dla t3002 223 W wiec widzisz jeden ma wiecej jeden mniej, i to jest to AVERAGE to srednia MIERZONYCH MOCY

 

na scanie masz na dole wytlumaczenie REALNYCH mocy RF przeczytaj i przemysl.

 

dlaczego im wierze i twierdze ze to nie marketing? mam ich wzmaki suby glosniki itp i uwazam ze maja zajebisty sprzet i nie klamia, bo sa jedna znajlepszych marek w branzy dzialajaca od wielu lat i raczej nie mogaca sobie pozwolic na takie cos.

 

polecam dodatkowo temat na forum RF o mocach:

http://www.rockfordfosgate.com/Forum/topic...?TOPIC_ID=26237

 

i tabelke zmocami:

http://www.rockfordfosgate.com/products/amp_power_output.asp

 

i narzedzie POWERCUBE na stronie RF.

 

 

mam nadzieje ze zrozumiales w czym lezy sek mocy wzmakow RF i tego dlaczego maja wiecej mocy niz na pudelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...