Skocz do zawartości

JBL Power P1222 12"


wrc16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głosnik- JBL P1222

Parametry:

Power Handling, RMS 400 Watts

Power Handling, Peak 1200 Watts

Sensitivity 97dB

Mounting Depth 5-7/8"

Cut-Out Diameter 11-1/16"

Impedance Dual 2 Ohms voice coils can be wired to deliver either a 1 ohm or 4 ohm load

Rodzaj muzyki: Hip hop. Techno (ale chce z bass reflexem)

Grubość skrzyni: 22 mm z płyty wiórowej

Wymiary Bagaznika: to wysokosc 44 cm i głebokosc ok 35 cm szerokosci dokładnie nie znam koło metra moze wiecej (dane przyblizone nie dokładne)

Bass reflex: okragły obojetnie gdzie. tam gdzie bedzie najlepiej

Model auta: i to najlepsze Seicento:)

 

Chciałbym go tam zmiescic w skrzyni (zabudowie) około 45 litrow

 

 

Pomozcie, doradzcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to tak

-wysokosc bagaznika to 44 cm

-szerokosc to 120 cm

- głebokosc u samego dołu 38, gora prawie przy samej połce 30cm

-szerokość od nadkola do nadkola do 105 cm

 

Dodam jeszcze ze w miejscu koła zapasowego mam butle z gaze (klasyczna taka na około 30 kilka litrow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odemnie moja propozycja zalaczam wymiary samej skrzyni tzn wymiary jak ciać plytki dla plyty 18mm tak jak mowilismy wczesniej pozniej mozna skrzynke przedluzyc robiać taki kątownik jak na rysunkach i powycinac otwory pod wzmaki na wymiar i pozniej z tylu je zabudować i przykrecic zalaczam obrazki

post-1-1196691629.jpg

post-1-1196691630.jpg

post-1-1196691631.jpg

post-1-1196691632.jpg

post-1-1196691633.jpg

post-1-1196691634.jpg

post-1-1196691635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam Wszystkich

 

Mam mały mętlik w głowie!!!

trafiłem tu poszukując projektu skrzyni z szczelinowym BR

 

Jeśli ktoś to przeczyta to prosił bym o zbadanie ostatniego Rysunku z postu powyżej i albo wyprowadzenie mnie z błędu albo nie wiem o co biega w tym rysunku ale

 

CZY! wartość Side nie powinna wynosić 400 x 296 ????

 

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, może troche schodze z tematu, nie chce zakladac kolejnego wiec zapytam sie w tym, a mianowicie mam takie pytanko ktos wie jak ten JBL P1222 zachowuje sie jak gra na 1ohm a nie 4ohm, bo zastanawiam sie nad podlaczeniem go pod 1ohm i zobaczyc jak bedzie gral ale nie chce go spalic... teraz gra pod wzmacniaczem lanzara vibe 241 2x250w rms przy 4ohm, a niby max 1000w wiec jak podalcze pod sub co ma przy 1ohm 1600w to nie popsuje ale czy bedzie lepiej grał???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz gra pod wzmacniaczem lanzara vibe 241 2x250w rms przy 4ohm, a niby max 1000w wiec jak podalcze pod sub co ma przy 1ohm 1600w to nie popsuje ale czy bedzie lepiej grał???

Nie wazne czy masz go w 1 Ohm czy w 4 on i tak ma 400 RMS, dwa to to ze ten piec nie jest stabilny przy 1 Ohm. Chyba ze zmienisz "piec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki np wzmacniacz musial bym zmienic aby ten sub lepiej zagral przy 1ohm-ie? A i jeszcze jedno ktos testowal inna skrzynie do tego subwoofera bo ja posiadam ta z trójkątnym BR a zastanawiam sie nad taka jak jest opisana tutaj? Jakies opinie, skazówki? Ostatnio posluchalem zamknietej skrzyni na 2x P1 one po 150w maja pod wzmakiem jbl-a, a ja mam 400w niby suba i roznica byla bardzo duza wiec postanowilem troche to przerobic... tylko zastanawiam sie jak :zalamany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ze bedzie on gral w 1Ohm nic nie zmieni, nie bedzie gral mocniej czy tez nie zrobi ci wiekszego cisnienia. Moc glosnika bedzie taka sama, to nie jest tak jak zw wzmacniaczem ze jak zepniesz w 1 Ohm to masz wiecej mocy. Czemu usilnie chcesz go spiac. Na poczatek radzilbym pobawic sie ze skrzynia, zbij nowa taka jak jest tu np (ale sama skrzynie pod glosnik bez calej zabudowy) i zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie mysle ze zbije skrzynie inna tylko zastanawiam sie jak to zrobic bo chcialbym zachowac miej wiecej te wymiary co ma ta skrzynia i zeby miala tylnia scianke skosna a tam idzie wylot o BR i zabardzo nie wiem jak to przerobic :)

A co do tego 1ohm podobno glosnik moze robic wieksze cisnienie tak mi ktos powiedzial... tylko ze mozna niby łatwiej go spalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego 1ohm podobno glosnik moze robic wieksze cisnienie tak mi ktos powiedzial... tylko ze mozna niby łatwiej go spalic...

Ale w jaki sposob?? Nie wychyli sie bardziej niz pozwala mu na to "zawias" czy w 4 czy w 1 zagra tak samo (pomijajac kontrole i latwosc uszkodzenia) . A w instrukcji masz napisane jaka powinna byc skrzynia do niego? jezeli przeraza cie szczelinowy BR to zrob okraglu (z rury) wtedy mozesz bawic sie strojeniem i dobrac cos po siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko ja nie robilem jeszcze nigdy skrzyni pod glosnik i narazie prubuje ogarnac co i jak :rotfl: a szczelinowy BR mnie nie przeraza w prost przeciwnie, tylko zastanawiam sie jak stworzyc ta skrzynke zeby jakos sie wpasowala w to co mam stworzone w bagazniku, bo obejrzenia w moim teamcie. A co do skrzynki to czytalem i wiekszosc ludzi pisze ze powinna byc zamknieta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak mysle ze w otwartej robi lepsze cisnienie a na tym mi zalezy, ale czekam na jakies propozycjie jak mozna rozwiącac br szczelinowy w mojej zabudowie, bardzo bym procil o jakies wskazoweczki bo nie wiem jak to zaprojektowac sobie :hyhy: bo szczelinowy chyba bedzie najlepszym wyjsciem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie sprawdzalem ale jak kupowalem to niby miala byc 55 l a czy z golsnikiem czy bez to nie wiem ale mysle ze bez bo nie jest ona jakas wielka, teraz mam trojkatny br a nie szczelinowy :D wiem ze ta z tego tematu byla by ok tylko ze ja zabudowe u siebie robilem pod ta skrzynie i teraz jak bym chcial sporo zmienic jej wymiary to wszystko musial bym przerabiac :D a szukam jakiegos patentu co moge zrobic aby mi sie zmiescila nowa skrzynia ( tzn jak ulokowac glosnik i ten br szczelinow) albo jak przerobic ta co mam skrzyneczke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiary obecnej skrzynki sa następujące:

Wysokość: 41cm,

Długość mierzona z przodu: 50cm,

Szerokość u dołu: 41cm,

Szerokość u góry: 27cm.

 

Co do wymiarow max to jak by sie zmiejszyło kąt miedzy tylnią ścianka a dołem skrzynki to mogla by wejsc nastepująca:

Wysokość: 41cm,

Długość mierzona z przodu: 54-55cm,

Szerokość u dołu: 46-47cm,

Szerokość u góry: 28-29cm.

 

Co do podestu albo szufladki jak ja na nia mowie na krorej stoi skrzynka to nie moge jejobnizyc do dolu tam gdzie skrzynka poniewaz zaraz pod skrzynka jest wzmacniacz co ja napedza, wszystko jest robione na sztywno tzn calosc trzyma sie na wcisk co do "mm" nie jest niczym przymocowana.

 

Duzych opcji powiekszenia skrzynki nie ma, ewentuanie zrobienia z BR szczelinowym tylko w ktora strone dac glosnik i BR czy zrobic tak jak jest teraz czyli glosnik s strone klapy a BR po prawej stronie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...