Skocz do zawartości

Proszę o ocenę doboru sprzętu car audio.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam bmw e46 touring. 

Wyposażenie:

-Oryginalne radio na kasety business philipsa (wlutowany aux - w tape (działa to przyzwoicie), podłączona zmieniarka)

-wszystkie oryginalne głośniki.

 

Mam zamiar zrobić coś z graniem w moim autku, mój budżet to 2tys zł - z możliwością lekkiego nadszarpnięcia.

Zależy mi na oryginalnym radiu. (myślałem o Eonon, ale koszt tego radia to około 1500zł - nie starczy mi wtedy na resztę car audio)

 

Złożyłem sobie mniej więcej podzespoły i prosił bym o ich ocenę :

- Wyciszenie drzwi (maty premium, komplet na parę drzwi)

- Dystanse MDF

- Wzmacniacz ALPINE PMX-F640 

- Głośniki HERTZ ESK 165.5

- Skrzynia subwoofera - zabudowa którą umieszcza się nad dojazdówką + głośnik HERTZ DS-25 - wybór padł na taki zestaw ponieważ nie mogę wsadzić skrzyni do bagażnika - potrzebuję jego powierzchnie - pod podłogą nad dojazdówką już mi nie będzie to przeszkadzało :)

- Dobre okablowanie 

Cena za te podzespoły wyszła mi około 1900 zł

 

Chciałbym jeszcze nawiązać do radia: oczywiście nie chcę stosować tych przejściówek na sygnał dla wzmacniacza - tylko wlutować się przed końcówkę mocy w radiu - i tutaj moje kolejne pytanie - czy efekt będzie dobry ? Doskonale zdaję sobie z tego sprawę że dobre radio to podstawa w car audio. Nie wykluczam też możliwości wymiany radia na tego Eonona - ale w przyszłości - na razie nie mogę sobie na to pozwolić. Radia o standardowym rozmiarze nie wchodzą w grę - uwielbiam jak coś "wygląda" oryginalnie i estetycznie (jest to też dla mnie bardzo ważne).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I muzyki oczywiście będziesz słuchał z kaset?

No akurat z gniazdami czincz to nie ma problemu z wyprowadzeniem ale nie rozumiem tylko po co. Będziesz słuchał samego radia?

Co do zestawu To zarówno ESK jak i ten subwoofer Hertz to jak dla mnie do wywalenia. ESK nie lubiłem nigdy, a znowu ten nowy DS-25 wygląda dla mnie jak totalny chińczyk (nie słuchałem go ale domyślam się czego się spodziewać).Co do radia To alpine ma ma radyjka 2din w przystępnych cenach np Alpine CDE-W235BT. No i generalnie to chyba trochę źle do tego podchodzisz... poczytaj forum. Okablowanie i maty premium, a przetworniki budżet nie wspominając już o źródle... :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I muzyki oczywiście będziesz słuchał z kaset?

No akurat z gniazdami czincz to nie ma problemu z wyprowadzeniem ale nie rozumiem tylko po co. Będziesz słuchał samego radia?

Co do zestawu To zarówno ESK jak i ten subwoofer Hertz to jak dla mnie do wywalenia. ESK nie lubiłem nigdy, a znowu ten nowy DS-25 wygląda dla mnie jak totalny chińczyk (nie słuchałem go ale domyślam się czego się spodziewać).Co do radia To alpine ma ma radyjka 2din w przystępnych cenach np Alpine CDE-W235BT. No i generalnie to chyba trochę źle do tego podchodzisz... poczytaj forum. Okablowanie i maty premium, a przetworniki budżet nie wspominając już o źródle... :szok:

Tak jak wspomniałem w pierwszym poście, rozumiem że wymiana radia to najważniejsza rzecz, ale nie wstawię żadnego "uniwersalnego" radia do auta (ponieważ wygląda to okropnie w "adapterze/ramce" oraz niesie za sobą dodatkowe koszta - aby można było nim np sterować multi kierownicą). Za pół roku, może szybciej jak uda mi się odłożyć na to pieniądze to zakupił bym Eonon'a - który wygląda bdb w e46. - Co ni tak dalej niesie za sobą dodatkowe koszta ponieważ mam wbudowaną nawigację w tunel pod panelem klimatyzacji i musiałbym  zmieniać wszystkie plastiki i wywalić tą navi.

 

Tak szczerze - kiedy wyjście z sygnałem na wzmacniacz wlutuje przed końcówkę mocy radia - to dźwięk nie będzie dobry ? 

Czytałem wiele tematów i konfiguracji sprzętów, zrobiłem swoją i chciałem abyście ją ocenili i skorygowali :) Możesz mi podpowiedzieć co będzie najlepsze w budżecie 2 tysięcy.

A co do odtwarzania muzyki :D wyczułem Twoją ironię :) Ale jakość z zmieniarki na płyty nie jest dobra ? - aux też mam zrobiony. Ewentualnie można zamontować zmieniarkę elektroniczną - tą na usb, karty, bt, itd. - ale nie wiem jak tutaj z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


generalnie to chyba trochę źle do tego podchodzisz... poczytaj forum. Okablowanie i maty premium, a przetworniki budżet nie wspominając już o źródle...

 

Jak dla mnie to generalnie właśnie fundament... Dobrze zrobione wrota nawet ze słabym zestawem zagrają lepiej niż źle zrobione z najlepszym...

 

Odnośnie źródła:

 

 


wlutowany aux - w tape (działa to przyzwoicie), podłączona zmieniarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - nie znam się na tym za dobrze, ale wiem że jest jeszcze coś takiego jak procesor dźwięku - mianowicie, on nie może być zamiast innego radia ? Skoro sam przetwarza dźwięk ? Wtedy seryjne radio będzie w czymś przeszkadzało ?

Proszę mnie nie linczować za to pytanie - ale totalnie nie wiem nic o tych procesorach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zostawic ori radio. Poczytaj o alternatywnych źródłach dzwieku(jest tu taki temat ).

A wyciaganie rca z oryginalnej jednostki to polsrodek, no ale przy wybranym przez Ciebie zestawie i tak cudow nie bedzie wiec zanim zdecydujesz sie na procesor mozna tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - kiedy wyjście z sygnałem na wzmacniacz wlutuje przed końcówkę mocy radia - to dźwięk nie będzie dobry ?

 

No za końcówkę to raczej byś nie wlutował :D Skoro tak uważasz to powiedz mi czemu radia, które mają wyjścia czincz na wzmacniacz, jedne grają fatalnie, a inne dobrze?

 

 

 

A co do odtwarzania muzyki :D wyczułem Twoją ironię :) Ale jakość z zmieniarki na płyty nie jest dobra ?

 

Mam wrażenie, że edytowałeś posta w momencie mojego wpisu bo nie doczytałem, że masz zmieniarkę.

 

 

 

Skoro sam przetwarza dźwięk ? Wtedy seryjne radio będzie w czymś przeszkadzało ?

 

Procesor musi mieć jakieś źródło sygnału. Jeśli źródło będzie skaleczone to przecież procesor cudem nagle nie poprawi muzyki. To tak samo jak wzmacniacz, nawet najlepszy wzmacniacz nie poprawi badziewnego sygnału.

 

 

 

Proszę mnie nie linczować za to pytanie - ale totalnie nie wiem nic o tych procesorach

 

Procesor to jak dla mnie też odpada bo jaki sens? Kupisz drogi procesor, a do systemu wmontujesz głośniki takie jak Hertz ESK? Bez sensu.

 

 

 

Mozesz zostawic ori radio. Poczytaj o alternatywnych źródłach dzwieku(jest tu taki temat ).

 

No ale wtedy to też może zapomnieć o sterowaniu z kierownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszystko rozumiem, no dobra to powiedzcie mi chociaż - czy w tej cenie ta konfiguracja jest najlepsza - jeżeli nie to co proponujecie. Sprzęt w takim razie będę rozbudowywał. Zapewne na oryginalnym radiu z dobrze zrobionymi drzwi i takim sprzętem, zagra to ni tak o niebo lepiej - czy się mylę ?

Po kupnie tego sprzętu będę myślał nad radiem - Eononem albo jakas alpina pod siedzenie pasażera i przejsciowki na sterowanie z kierownicy i poprzeciągać gdzies do schowka auxy usb itd.

 

 

- nie edytowałem pierwszego posta( niedoczytales ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne głośniki np: GMS 1968 lub Morel Maximo chociażby.

 

No i wzmacniacz... za tą kasę kupiłbym coś używanego. Ty wybrałeś nowy i też nie chcę Cię namawiać do używki. W końcu masz prawo wymagać rzeczy tylko nowych., Twój wybór.

 

Nie wiem jak wyglądają u Ciebie drzwi ale jak chcesz mieć porządnie to oprócz maty zaślep otwory technologiczne blachą.

 

Kable oczywiście też nie muszą być nie wiadomo jakie drogie i PRO. Zasilający do wzmacniacza może być kablem spawalniczym, a odnośnie głośnikowych poczytasz na forum co wybrać.

 

Cieżko powiedzieć czy będziesz zadowolony i jak to zagra w połączeniu z Twoim radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wzbraniam się przed sprzętem używanym, mogę też i taki zakupić -

-drzwi będą zrobione jak najlepiej się da :) otwory też będą zaślepione.

Z kablem zasilającym mam też tyle fajnie że akumulator jest z tyłu, więc do wzmacniacza krótka droga :)

O kablach czytałem też sporo - kupie po prostu wszystkie dobrej jakości (polecane).

Podaje link do głośników Morel Maximo : http://allegro.pl/morel-maximo-6-2-system-50-20000hz-dystanse-mdf-i6232525332.html

 

Czy te głośniki będą odpowiednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, trzeba lecieć z tematem - ustaliłem że wszystko wykonam małymi kroczkami, dokładnie i z precyzją :D

W przyszłym tyg. robię drzwi, materiały :

1. Mata butylowa AB-25 2,5 mm - 400 x 50 cm

2. Pianka gumowa 6 mm z klejem - 200 x 100 cm

3. Dystanse MDF 

 

Poczytałem o tych głośnikach Morel Maximo 6.2 i na 98% decyduję się na nie :D "Kto nie ryzykuje ten nie żyje".

Więc: Robię drzwi -> Montuje głośniki -> Wyprowadzam kable od głośników do bagażnika. 

 

Następnie najważniejsza rzecz to wzmacniacz.

@tony_tr mówiłeś że wolał byś kupić za te pieniądze jakiś używany - ogólnie co polecasz ?  I powiedz mi czy ta Alpina którą ja ustrzeliłem - nadała by się w ogóle ?

 

Co do skrzyni w bagażniku - forumowicz polecił mi głośnik excursion shx 10 s4 niż tego hertza co podałem w pierwszym poście.  Jeżeli chodzi o bas - nie lubie jak bas napieprza że nie slychać jaka nuta leci :P i żeby mi drzwi falowały na lewo i prawo.  Chcę aby Subwoofer nadał delikatnego smaczku całemu zestawowi. 

 

Nasuwa mi się na język jeszcze jedno pytanie - czy do takiego zestawu opłaca mi się wrzucać jakiś kondensator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie w e46 prezentuje się deh-p88rs z oryginalną centralną ramką (nr OE 65 90 0 390 317). Bedziesz miał zarówno wygląd jak i przyzwoite źródło z wbudowanym procesorem dźwięku. Sam miałem taki zestaw i byłem zadowolony z wyglądu i grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się na język jeszcze jedno pytanie - czy do takiego zestawu opłaca mi się wrzucać jakiś kondensator ?

Nawet na podstawowe pytania nie znasz odpowiedzi, wez sie za czytanie bo jeszcze cos popalisz..

 

Co do maximo, to ja osobiscie jestem zadowolony. Tw troche wydziera jadaczke ale to juz pewnie wyczytales.. Napisz na forum to kupisz od chłopaków w dobrej cenie "pewne" sztuki..

 

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na podstawowe pytania nie znasz odpowiedzi, wez sie za czytanie bo jeszcze cos popalisz..

 

Co do maximo, to ja osobiscie jestem zadowolony. Tw troche wydziera jadaczke ale to juz pewnie wyczytales.. Napisz na forum to kupisz od chłopaków w dobrej cenie "pewne" sztuki..

 

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

 

Już o maximo rozmawiam z kolegą z forum - zaproponował dobrą cenę ;) 

O kondensatorach też czytałem sporo - i z tego co zrozumiałem to przy takiej mocy jaką np ma ten wzmacniacz alpine oraz jeżeli zasilanie będzie dobrze podłączone i sprawy prądowe w aucie są sprawne. To nie ma takiej konieczności ale nic nie zaszkodzi. A pytam się was, bo sami dobrze wiecie że fajnie jest już wypytać i upewnić się kogoś doświadczonego :D 

Naprawdę to nie jest tak że idę na łatwiznę i chcę od was wszystko podane na tacy - analizuję wszystkie propozycje, czytam porównuję i podejmuję decyzję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...