Skocz do zawartości

Audison VRX 4.300 vs Sony XES M1 brzmienie


pajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że nie udało mi się znaleźć porównania tych wzmaków i nie mam możliwości przesłuchania obydwóch chciałbym zapytać czy istnieje (i wypowie się) osoba, która taką możliwość kiedykolwiek miała. Interesuje mnie tylko brzmienie. To coś zasilałoby pasywnie sam przód (mp 7.16 + duże supremo lub być może jakaś wersja SS). Wiem, że obydwa wzmaki to referencyjne modele producenta o raczej ciepłym brzmieniu. Aktualnie posiadam słabszą wersje LRX 4.300 i jej profil brzmienia bardzo mi odpowiada dlatego szukam czegoś o podobnym profilu i wyższej lidze brzmienia. Z góry dzięki za jakiekolwiek porównanie brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem VRX 2.400 i M1

jeżeli chodzi o górę i średnice myślę ze są to dość bardzo zblizone brzmienia

Nawet chwilami sie zastanawiałem cze VRX nie brmi bardzie jakoś melodyjnie niż M1 ale to już niuanse

Największa różnica była na dole.

Audison grał sporo słabiej, nie miał najniższych rejestrów

Mimo 18 SS brakowało mi dołu. NAtomiast moc i kontrola była potężna

M1 jednak na dole lepiej mi się sprawdził.

 

Gdyby nie ten problem z brakiem dołu to chyba bym go się pozbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VRX 2.400 i M1

jeżeli chodzi o górę i średnice myślę ze są to dość bardzo zblizone brzmienia

Nawet chwilami sie zastanawiałem cze VRX nie brmi bardzie jakoś melodyjnie niż M1 ale to już niuanse

Największa różnica była na dole.

Audison grał sporo słabiej, nie miał najniższych rejestrów

Mimo 18 SS brakowało mi dołu. NAtomiast moc i kontrola była potężna

M1 jednak na dole lepiej mi się sprawdził.

 

Gdyby nie ten problem z brakiem dołu to chyba bym go się pozbył.

Czyli czego Ci dokładnie brakowało? Kopnięcia? Subbasu? Nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w twojej obecnej sytuacji bym skłaniał się ku 4ch . Na pasywke przyjdzie jeszcze czas  pobaw się tym h700 na aktywnym systemie tym bardziej że jest to bardzo proste i przyjemne z stacji jaką posiadasz . Ciężko określić lepszy gorszy na tym poziomie, jak chłopaki mówią twoje własne preferencje .

Audisona znasz z niższej serii czyl coś profilu polizałeś

Jeśli ci pasuje bierz i ciesz się muzyką , sprzedać zawsze można i kupić m1 oraz zrobić pasywke.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz grał pełnym pasmem od dołu a brzmiał jak przycięty na 80Hz...

brakowało dołu, nie schodził nisko

Ja jeżdze bez suba i absolutnie sie nie nadawał do takiego konfigu

w systemie z subem VRX 4.300 na przodzie grał świtnie właśnie na dole. Precyzja, szybkość, waga kickbasu bez zamulenia. To, że tak grał to jego duża zaleta i świadome podejście przynieść może dużo dobrego. Bardzo dobry piec w tym zakresie pasma, super kontrola, czego zabrakło m1 w moim systemie (na dole). Środek pasma w audisonie dość rzuca się na pierwszy plan i wybiegał przed szereg, grał bardzo melodyjnie. Sony był bardziej przestrzenny i ułożony. Góra w VRX bez szału. Niby była gdzie trzeba, ale jednak jej czegoś brakowało. 

Sonego nie dałbym na dół, Audisona na górę. Jednak nie miałem M1 na cały przód... może wtedy zmieniłbym zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z innymi to juz nie gra ? 

 

Oczywiście, że gra. Zapewne wiesz, że każdy przetwornik ma swój profil brzmienia jak i również wzmacniacz, i też trzeba patrzeć czy pasowały by do siebie pod tym kątem, albo która opcja była by lepsza. To jest tylko moja opinia,  podkreśliłem  to w poprzednim poście słowami "Moim zdaniem". Oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz grał pełnym pasmem od dołu a brzmiał jak przycięty na 80Hz...

brakowało dołu, nie schodził nisko

Ja jeżdze bez suba i absolutnie sie nie nadawał do takiego konfigu

A z jakim wooferem to tak grało? Opinia kolegi slawa88 jest sprzeczna z tym ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gra. Zapewne wiesz, że każdy  ma swój profil brzmienia jak i również wzmacniacz, i też trzeba patrzeć czy pasowały by do siebie pod tym kątem, albo która opcja była by lepsza. To jest tylko moja opinia,  podkreśliłem  to w poprzednim poście słowami "Moim zdaniem". Oczywiście mogę się mylić.

Zdziwiło mnie określenie sony do morela . Bo słyszałem go w różnych systemach a sam używam go z wariacją SCANA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...