Skocz do zawartości

Tymczasowa zwrotka, przerobienie cantona


pajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zwrotnice Canton od systemu dwudrożnego. Chciałbym je przerobić pod moje głośniki abym mógł na nich przesłuchać różne wzmaki dwukanałowe. Na razie, mam wszystko podłączone aktywnie, więc jeśli chciałbym sprawdzić dany piec przed kupnem np. sony M1, to muszę je mieć dwa na TW i WF. Pytanie do fachowców, czy jesteście w stanie określić po elementach, jakie są ustawione cięcia dla tweetera?. Ewentualnie, jakie musiał bym wstawić elementy by uzyskać cięcie 4.5 Khz pierwszym rzędem? Chce zbudować testową zwrotnicę i w miarę dopasować do moich klocków: Morel supremo (być może zamiast morela wskoczy jakaś wersja Scana, której nie straszne nieskie cięcia), woofer to MP 7.16.

Gdy kupię już wzmacniacz, który będzie mi odpowiadał i tak będę musiał zlecić komuś uszycie normalnej od podstaw.

post-19313-0-30251800-1477684386_thumb.jpg

post-19313-0-84721100-1477684386_thumb.jpg

post-19313-0-36264500-1477684404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie tej zwrotnicy powinno być podane w manualu. Żeby sprawdzić to cięcie musiałbyś rozrysowac schemat tej zwrotnicy, wtedy będzie można określić +/- cięcie. Ale typuje okolice 4-5 khz

Poszukaj kalkulatora do zwrotnicy, jest tego sporo w sieci. Na diyaudio.Pl był link do tego. Będziesz mógł sobie sam określić co potrzebujesz do danego cięcia.

 

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...