Skocz do zawartości

Radio za około 700zł


nakim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przejdę od razu do rzeczy i opisze na czym mój problem polega. Aktualnie jeżdżę Hondą Civic z 2001r i z przodu mam dwa fabryczne głośniki (nie wiem jakie dokładnie) oraz fabrycznego kaseciaka. Przymierzam się do zakupu radyjka CD z mp3 i/lub USB, a same głośniki zostawiam. Tutaj pojawia się mój pierwszy problem. Na radyjko mogę wydać +/- 700zł, ale nie wiem czy warto władować taką kasę jeśli mam fabryczne głośniki. W przyszłości być może będzie jakiś wzmacniacz i sub, ale to nic pewnego. Co do radyjka to preferowałbym nowe radio z gwarancją. Tutaj pojawia się mój drugi problem, czyli kwestia wyboru samego sprzętu :hyhy: Alpine/Pioneer.

Co sobie upatrzyłem to:

 

-Pioneer DEH 4100

-Pioneer DEH 5100

-Alpine CDE-102Ri (myślałem jeszcze nad innym modelem, niestety nie odtwarza CD, a w zmieniarkę nie planuję inwestować) Słyszałem też o serii CDA, jednak postanowiłem, że kupuję nowe radio

-W grę wchodzi jeszcze Clarion, ale tutaj mam kompletny mętlik w głowie.

Na jaki inny model warto zwrócić uwagę?

 

Najważniejsze, żeby radyjko odtwarzało mp3, USB, bluetooth nie ważny. Stawiam raczej na jakość dźwięku, a nie ilość dodatków. Dodam, że jeśli będzie trzeba to pomyślę nad zmianą przednich głośników. Mam nadzieje, że moje dość obszerne wyjaśnienie problemu pomoże w jego rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli planujesz dalsze zabawy z CA to opłaca się jeśli nie to kup nowe za 300 zł.. a za 700 mimo wszystko proponuje używkę z wyższej półki (ze zwrotką, czasówkami itd.) mozna już coś ciekawego wyrwać, niestety nowy sprzęt bardzo szybko traci na wartości i moim skromnym zdaniem nie opłaca się ładować w nówki przy tym budżecie. Chociaż marzy mi sie zbudowanie audio na wszystkich nowych klockach... gdybym miał te 100 tyś na sprzęt.... ehhhhhh :hyhy: poszalałoby się :D

 

coś z alpina 9812 http://www.allegro.pl/item635882257_alpine...x60_w_w_wa.html

9855 -> mój faworyt http://www.allegro.pl/item646388593_alpine_cda_9855r.html

 

z clariona nic mega ciekawego aktualnie nie widze..

z pionka z mp3 ew p88rs ale drogie coś http://www.allegro.pl/item641075771_pionee...super_cena.html

 

jeśli stawiasz na jakość to musisz brać pod uwagę wymiane przednich głośników i zakup wzmacniacza :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz mam jeszcze więcej rozterek. Boję się pchać w rzeczy używane, bo z moim szczęściem padnie z dniem wygaśnięcia krótszej i tak gwarancji Co do Kenwooda kdc 7534 to bardzo ciężko jest go znaleźć, a tego z linku muszę przemyśleć. Pioneer deh p88rs używany jest niestety już sporo dla mnie za drogi, a o nówce nie wspominam nawet. Z ciekawości się spytam, te modele, które podałem w pierwszym poście nie są warte swojej ceny? Pytam się bo sporo osób je kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakim, to co wymieniłeś w poście wyżej jest ok, jeśli dalej nic nie będziesz grzebał przy audio.

 

Jeśli jednak będziesz kombinował to skieruj swoja uwagę na sprzęt który doradzają koledzy, jest bardziej przyszłościowy

 

Może kupić radyjko z niższa kwotę (300zł) i pomyśleć nad wygłuszeniem drzwi (100zł) daniu jakiegoś fajnego zestawu odseparowanego na przód (300zł) i zasileniu jego jakiś fajnym wzmakiem za 200-300zł :D

 

Pytam się bo sporo osób je kupuje. w 90% jest to nie świadomy wybór, nie porównywalny z sprzętem w danym przedziale cenowym nowy/używanym. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...