Skocz do zawartości

jak czytać wykres głośnika?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie... patrze sobie na wykres moich tweetrów i tak sie zastanawiam.. looknijcie:

http://www.proa-systems-team.com/foto.php?id=2401 i czy ja dobrze rozumiem- wykres 180 st to 180 stopni względem osi głośnika tak? a 90 st to do 90 st względem głośnika.. czyli na chłopski rozum tak pi razy drzwi ustawiając względem słuchacza na lusterko wsteczne czy jego okolice w granicach stopni bede "tracił" najwyższe czestotliwości niz jakby ustawił tweetery frontem do siebie?? dobrze ja to rozumiem czy coś myle w tym wszystkim, dziś słuchałem chyba z 3 godziny różnych ustawień- oczywiście z przerwami ale chce to poprzeć "papierem".. cholera dużo jeszcze musze sie teori nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na chłopski rozum tak pi razy drzwi ustawiając względem słuchacza na lusterko wsteczne czy jego okolice w granicach stopni bede "tracił" najwyższe czestotliwości niz jakby ustawił tweetery frontem do siebie??

Tak, będąc w osi tweetera usłyszysz więcej niż będąc pod kątem.

 

wykres 180 st to 180 stopni względem osi głośnika tak? a 90 st to do 90 st względem głośnika..

Mnie się wydaje, że chyba jednak nie. 180, 90,0,-90 tyczy się wykresu fazy, który nie jest naniesiony.

Każdy z trzech pomiarów pewnie dotyczy standardowo 0*, 15* i 45*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa :wstyd: dzięki.. W ogole musze sprawdzić czy mam w radiu mozliwość płynnej regulacji fazy (ale chyba tylko normal i reverse).. A propos fazy pamietam jak grałem jeszcze na pioneerze p945r i robiłem autoequalizing to subwoofer po autoregulacji ustawiał mi sie na odwrotną faze (zawsze i przy każdym ustawianiu), oczywiście wszystkie połączenia były zgodne, ale gdzieś wyczytałem, że przy różnej kubaturze bagażnika i w zasadzie całego auta różne ustawienia fazy subwoofera prawidłowe.

Heh im bardziej sie zagłębiam w temat car audio tym robi sie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...