Skocz do zawartości

Rezonans tylniej klapy w e36


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z tylnia klapa w moim BMW e36 coupe...

Kupilem autko z juz zamontowanym wzmacniaczem, skrzynia i glosnikami z tylu w polce. Z tym wiele kombinowac niechce bo niejest zle (szczegoly pozniej). Glownie chodzi mi o to ze tylnia klapa trzeszczy (wpada w rezonans). Poczatkowo myslalem "tablica"... ale zdiolem i to samo... no to mowie zerkne pod tapicerke ale spojrzalem jak glupi i mowie "what the hell" (zalaczam obrazki co podejrzewam pomoze w pomocy ;] ). No i wywnioskowalem ze poprostu klapa sama w sobie wpada w wibracje. Tak wiec prosze o pomoc jak (czym) sie tego pozbyc (podejrzewam ze wyguszyc, ale czym i za ile no i jesli sie ktos orietuje ile moze kosztowac wizyta u "specjalisty" - bo niewiem czy sam dobrze zrobie).

Druga sprawa w zwiazku z duzym cisnieniem glosniki w polce dostaja od subka (tak mi sie wydaje) - trzeszcza. Odlaczylem subka i graly czysto dlatego tak wnioskuje. Moze je jakos zabudowac... tylko jak - i tu bym rowniez prosil o jakies propozycje.

post-1-1243097664.jpg

post-1-1243097665.jpg

post-1-1243097666.jpg

post-1-1243097667.jpg

post-1-1243097668.jpg

post-1-1243097669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem 2 rozwiazano ale pozostaja głosniki w półce. Otóz cisnienie tworzone przez suba wywiera siłe na membrany bo bagaznik szczelny. Rozwiazaniem problemu moze byc zrobienie z dwóch otworów przez, które cisnienie zrówna sie z tym w komorze auta i nie bedzie rozpychało membran głosników w połce co powoduje ich złą gre. Druga zaleta tego rozwiazania to takze to, ze dzieki tym otworom bedziesz miał lepszy bass w srodku - lepiej odczuwalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...