Skocz do zawartości

Focus MK1- czego Ci brakuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam i o zdrowie pytam  :D

 

Nawiązując do tematu. Jestem tak powiem w d*ie bo nie wiem co mogłbym podziałać przy mojej foce.. 

- Cały samochód wygłuszony

- Wsadzony wzmacniacz Blaupunkt Velocity 450 VR ( 4 kanałowy )

- Wsadzony sub Focal 25 A1 w skrzynie zamkniętą

- Scena Focal 165 VR ( dwudrożna ) 

- Kondensator 1,5 Farada
- Procesor dźwięku Alpine PXA H100
- Jednostka Alpine CDA 137BTi 

Całość wygląda tak jak na zdjęciach poniżej ( powinny się pokazać )

 post-18857-0-70737200-1472476001_thumb.jpg

post-18857-0-77000900-1472476404_thumb.jpg

post-18857-0-23660400-1472476305_thumb.jpg

post-18857-0-40945100-1472476342_thumb.jpg

post-18857-0-18856900-1472476225_thumb.jpg

post-18857-0-90141900-1472476162_thumb.jpg


Macie może jakąś wizję aby fajnie wyszło? Mysłałem nad skrzynkami po bokach ale nie wiem czy to wypali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie ogarnia subwoofera który ma 200 w RMS.. gdzieś w okolicy +/- 20 VOL ( 60/70) % mocy zamiast bassu zaczyna charczeć. Chciałbym również pogłębić niskie tony, bo troche ich mało jest. 

// tutaj film - na filmie w momencie gdy pokazuje jak charczy osłona wydechu ( ta blajszka ) a przez cały film pierdzenie to wina badziewnego mikrofonu w HTC Desire 620

https://www.youtube.com/watch?v=Zx3QiBkZbMo 

///
 

Tutaj coś w miare normalnego ;)

https://www.youtube.com/watch?v=_VFLeOuI7R4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, grasz na przesterze czy ci blacha/części auta brzęczą ? 

Tak wgl to jak gaina ustawiłeś ??

Przester zaczyna się u mnie tak jak napisałem w okolicy 20 VOL ( czasem mniej jak więcej bassu siądzie ) , na filmie podanym wyżej nie ma przesteru, pod samochodem blacha trzeszczy a przez cały film pierdzi bass bo mikrofon kijowy w telefonie. 

 

Chcę dodać 2 suby i uniknąć przesteru a mieć czysty bass, co by w przyszłości ruda się nie kolegowała bo prędzej odpanie od drgań :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcę dodać 2 suby i uniknąć przesteru a mieć czysty bass, co by w przyszłości ruda się nie kolegowała bo prędzej odpanie od drgań  

 

Trochę ciężko pojąć twoje oczekiwania :) nie możesz ogarnąć jednego suba wzmakiem a już chcesz drugiego pchać ? 

Zabudowa jest schludna i ktoś się napracował,zostaw tego suba w spokoju i ogarnij strojenie a basu w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o strojeniu niestety.

 post-18857-0-88485100-1472480411_thumb.jpg

Input mam od procesora , output to atrapy ucięte pod wzmakiem 

 

//////

 

Daje gain na minimum (0.3V) , daje głos na 70% i kręce aż do momentu charczenia? 

Przód wtedy wyciszam? 

A cięcia jak się robi? Bo scene mam na zwrotnicach w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain na 0,3V to jest MAXIMUM a nie MINIMUM! Wtedy jest największa czułość wejścia! Chyba nie zrozumiałeś pojęcia scena. Jeżeli masz z przodu zestaw pocięty zwrotnicą z zestawu na procku przełącz z boku na FRONT/REAR/SUBWOOFER. Wtedy podpinasz się z wyjścia front na procesorze do przednich kanałów na wzmacniaczu, a z wyjścia subw. do tylnich kanałów na wzmacniaczu (dobrze widzę, że wzmacniacz 4 kanałowy?). Dalej na radiu ustawiasz dla subwoofera LPF na np 63Hz, a dla przodu HPF na 80HZ. Gain skręć na 8V czyli na max w lewo, głośność ustaw na np. 25 i najpierw kręć przodem w prawo powoli, aż usłyszysz przester, wtedy leciutko cofnij w lewo i to samo z subwooferem. Bass Boost na maxa w lewo, HPF/LPF wyłączone na wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...