Skocz do zawartości

Problemik z podłaczeniem Orion HCCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich

 

Mam takie problemi kupiłem głosnik Orion HCCA 15,4 2000 w RMS i 2 cweki po 4 ohm Wzmacniacz do tego Jbl BPX 2200.1 i on ma dwa kanały I moje pytanko Jak to podłaczyc zeby zagrało fajnie ????

 

z góry dzieki za odp [/fade]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej masz linki i poczytaj, dobrze popatrz a potem podlaczaj, pozdro

 

mostkowanie wzmaka

- http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5...iacza-vt136.htm

 

laczenie glosnikow

- http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5...zeregu-vt18.htm

 

milej lektury, a potem milego sluchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oriona spinasz rownolegle(jak to zrobic jest w jednym z tematow ktore zostaly wyzej podane) tak zeby otrzymac 2ohm.

2.BPX ustawiasz do pracy w trybie 2CH/BR (output mode) a glosnik podlaczasz pod skrajne wyjscia terminala czyli pod 1 i 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz te schematy to ja juz przeglądałem kilka razy Ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem mam z mostkować bpxa czyli odchodzą 2 kable od wzmaka i głośnik ma być podłączony na 2ohm Czyli morze nie fachowo to powiem ale tak jakby z mostkowana każda cewke ????

 

Jak możecie napiszcie mi jakiej grubości ma być przewód głośnikowy i jaki polecacie do tego głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oriona spinasz rownolegle(jak to zrobic jest w jednym z tematow ktore zostaly wyzej podane) tak zeby otrzymac 2ohm.

2.BPX ustawiasz do pracy w trybie 2CH/BR (output mode) a glosnik podlaczasz pod skrajne wyjscia terminala czyli pod 1 i 4.

pewny jestes za BPX na BR ustawiasz ?? on ma wtedy 4ohm'y moim zdaniem ustawiasz na paralel(jest taki przełacznik) i wtedy jest ustawiony na 1 0hm i pod wyjsciami masz paralel i + i - dwa wyjscia i podłaczasz pod jedno tak mi sie wydaje ale na 100% nie jestem pewny. wiem ze jak pod ten wzmak podpinalem jbl'e Gti to mostek na 3 ohmy na cewkach i na 2 wyjscia paralel i wzmak mostkowal to na 1,5 ohma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...