Skocz do zawartości

montaż głośników 16' w furtkach Audi B4


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamierzam zainstalować CA w kolejnym aucie tzn. Audi 80 b4 (polift) ale wcześniej muszę rozwiązać problem montażu głośników.

Z racji tego, że mam inne boczki to nie ma możliwości montażu taschaków jakie są w wersjach przed liftem (nie chcę ich zmieniać na starszy model).

Brałem pod uwagę wycięcie otworów pod dystanse w tapicerce ale mam obawy, że po takiej aplikacji nie otrzymam oczekiwanego efektu. 

 

Czy ktoś z Was rozwiązał ten temat i dysponuje jakimś foto z montażu bądź ma pomysł na rozwiązanie tematu? Oczywiście z montażem głośnika do drzwi a nie do tapicerki.

Z góry dzięki za sugestie.

post-18716-0-59151700-1469208334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek i zacznij kombinować. Moim zdaniem te drzwi nie są aż tak trudne jak w A4 B5. Trochę płaskownika, piwa, worek śrub z nakrętkami, do tego bosch i coś da się wystrugać.

 

http://img17.staticclassifieds.com/images_tablicapl/343804265_3_644x461_drzwi-przednie-prawe-audi-80-b4-srebrne-kpl-osobowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nagimnastykować ale tragedii nie ma. Ja bym wyciął z blachy 5mm odpowiednią formatkę i wspawał do czarnej blachy. Śrubami złapać do białej i podstawa będzie profi.

Reszta jak w zwykłych furtkach. Dystansik z MDF'u na to ładnie wykończyć tapicerkę...

ps. weź pod uwagę sposób montażu tapicerki żeby się nie okazało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nagimnastykować ale tragedii nie ma. Ja bym wyciął z blachy 5mm odpowiednią formatkę i wspawał do czarnej blachy. Śrubami złapać do białej i podstawa będzie profi.

Reszta jak w zwykłych furtkach. Dystansik z MDF'u na to ładnie wykończyć tapicerkę...

ps. weź pod uwagę sposób montażu tapicerki żeby się nie okazało...

W tej dodatkowej blaszce to chyba też wyciąć otwór bo na samym dystansie może głośnik się nie zmieścić? Tapicerka jest po skosie (w miejscu gdzie będzie głośnik) więc kombinować z kształtem dystansu aby go dopasować do tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W tej dodatkowej blaszce to chyba też wyciąć otwór
...obowiązkowo. 5mm to już nie blaszka a kawał blachy :wink2:

 

 


Tapicerka jest po skosie (w miejscu gdzie będzie głośnik) więc kombinować z kształtem dystansu aby go dopasować do tapicerki?
Raczej tapicerkę dopasować do woofer'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta kieszeń przypadkiem się nie demontuje ??? sam działam z b4 już od kilku lat też mam boczki poliftowe ale na niskiej kieszeni , Blacha 5mm może byc za ciężka do upchania w drzwi bo jest za mało plastyczna i ciężka do obróbki zauważ że drzwi są jakby po łuku na zewnątrz i tak powinienes dopasować tą blachę bo możesz mieć problem z tapicerka tym bardziej ze tłoczenia na kieszenie wchodzą troszkę w drzwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...