Skocz do zawartości

Klucz uadorowy pneumatyczny


pretor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w pl tego

https://www.zoro.de/schlagschrauber-hazet-9012m-vierkant-massiv-12-5-mm-1-2-zoll-678-nm-l-z00191894?gclid=CJrL54LZ_c0CFeQp0wod0Z4GwA

 

Ale widzę, że w de dużo taniej, trochę przekracza budżet, ale sprzęt profi używany na serwisie, mały ale cholernie mocny, ręka nie boli od trzymania, w silniku w wiele miejsc się dojdzie gdzie klasyczny klucz nie wchodzi gabarytem.

Moment obrotowy ma taki, że śruby w kołach trzeba na najniższym biegu dokrecać bo pourywa.

Do doraźnego operowania jak znalazł, bo np śruby półosi czy nakrętki centralnej na wale i tak nie ruszysz żadnym kluczem, wtedy tylko jebitne ramię i nie ma ch na Mariolę, są śruby tak dokręcone momentem ponad 300 plus korozja, że żaden pneumatyk tego nie ruszy nawet typowe do cięźarówek, ale na półtora metrową grzechotkę(lub rurę w uźytku amatorskim) nie ma siły. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucku powiedz mi a w de ta cena co z linka podales to juz najnizsza???CZy cos idzie wynalezc taniej??? Bo nie powiem ze uzywam pare narzedzi z Hazet i zadowolony jestem,jedyne co to ten budzet bo tak jak pisalem nie bedzie on uzywany codziennie nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, bo sam jako mechanik się zdziwiłem, w Audi Q7 śruby zacisków przednich mają mieć moment 280Nm.?!

Kto dokrecał takim momentem wie, że to w zasadzie trzeba metrową przedłuźkę i uwiesić się całą masą.

Dla mnie debilizm ale podobno oni wiedzą lepiej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucku powiedz mi a w de ta cena co z linka podales to juz najnizsza???CZy cos idzie wynalezc taniej??? Bo nie powiem ze uzywam pare narzedzi z Hazet i zadowolony jestem,jedyne co to ten budzet bo tak jak pisalem nie bedzie on uzywany codziennie nie wiadomo ile.

To już najniższa, bo w pl widziałem od 800 zł w de też katalogowa 200 eur ale to naprawdę b fajny klucz i warto dołożyć 150 zł.

Pierwszy z nim kontakt jaki miałem "hmm i co to niby nowość? A co niby takim karakanem odkręcić? Wentylki w Wigry 3?"

Ale jak spróbowałem to respekt, lekki solidny cholernie poręczny i co ważne ma "jebnięc.e" na momencie jak klasyczne duże klucze.

Skoro nie umarł przy profi użytku to w domu na lata i co ważne idzie bez problemu kupić części zamienne niedrogo.

Skoro masz Hazet to wiesz, że to typowo serwisowe narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dyno recznym 300 NM sruby ida calkiem gladko dwoma rekoma

 

U mnie właśnie brakuje na serwisie średniego klucza dyna jest albo maly precyzyjny do 120 niutków, większe typowe do kół 200 Nm i gruba berta ale to zbyt nieprecyzyjne do 6 tloczkowych brembo plus tarcze ceramiczne więc dokręciłem po polsku :-) 200 Nm na kluczu plus trochę z ręki. Heh :-)

Kciukiem i wskazującym tak dokręcam

 

Heh spoko. :-)

A wracając do tematu mam także dostępne Chicago ale osobiście wolę Hazeta.

Więc... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...