Skocz do zawartości

Leon II - wygłuszenie drzwi i dystanse pod fabryczne głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poleci ktoś jakieś dystanse do Leona? W przyszłym tygodniu będę wygłaszał drzwi i chciałem od razu zamontować dystanse z mdf. Chciałbym uniknąć jakichkolwiek przeróbek , aby to było p&p.

Rok auta 2008 - jedna z uboższych wersji, klima ręczna itd.

Maty mam zamiar zamówić z sklepu bitmat.pl
http://allegro.pl/wygluszenie-wyciszenie-pary-drzwi-zestaw-montaz-i5270083734.html

Mogą być linki do jakiś aukcji czy sklepów, chyba ze ktoś by się podjął zrobienia ich.

Z góry dzięki za pomoc, czas leci a chce mieć wszystkie części ogarnięte w tym tyg aby w przyszłym tylko montować :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem ostatnio te maty, pianka OK, wałek - nie dotarł... :/ Tłumaczenia nie było, rabat jakiś przy następnych zakupach obiecany... Same maty - twarde alu, sam klej ? Nie do końca mi się to podobało, powiem za jakiś czas, czy to się nie odkleiło, bo po kilku dniach butyl który wyszedł poza aluminium jakoś dziwnie taki kruchy, zwęglony jakby ? Nie wiem jak to ująć w słowa... Tak, czy inaczej za późno na łzy :) W Hondzie robiłem GMS 05 i ta mata byłą zdecydowanie przyjemniejsza w układaniu i sam klej łapał od razu dużo mocniej, konsystencja butylu pozostawała po roku ciągliwa i gumowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zrobienie tych drzwi to nie łatwa sprawa. Tez mam Leona 2 i pomimo, że walczę już długo to nie udało mi się osiągnąć zadowalającego efektu. Przerzuciłem juz kilka zestawów głośników i to nie tanich i dalej bez szału. Mam wrażenie, że to auto jest "anty" jeśli chodzi o granie. Zainwestowałem w nie tanie klocki a efekt nie współmierny do nakładu funduszy i pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zrobienie tych drzwi to nie łatwa sprawa. Tez mam Leona 2 i pomimo, że walczę już długo to nie udało mi się osiągnąć zadowalającego efektu. Przerzuciłem juz kilka zestawów głośników i to nie CZym i dalej bez szału. Mam wrażenie, że to auto jest "anty" jeśli chodzi o granie. Zainwestowałem w nie tanie klocki a efekt nie współmierny do nakładu funduszy i pracy.

 

 

Czym masz zrobione drzwi ?? 

Ja wiedzac jak trudne to śa drzwi oddałem do Profesjonalistów do Dobrego Tonu w Lublinie

Zdałem się na ich doświadczenie i wiedzę

Seat Altea

Zroblili Dynamatem

w Drzwiach siedzą Micro Precision 5.16

Zasilałem je z Audisona Vr404 (ok  35-45W ) 

Źróło to Alpine

Suba nie musiałem woźić

Kick mógłby być bardziej zwarty i dobitny ale bez tragedii.

Wofer do Alu pierscienia, potem do panelu mdf całość dokręcona do tapicerki ( z tyłu nie mam blachy ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zrobione mam dokładnie w taki sam sposób jak na zdjęciach powyżej. Na forum są również zdjęcia moich drzwi. Otwory technologiczne zaślepiałem aluminiowymi blacharz grubości 2mm do których mocowałem dystanse. Być może moim problemem jest również dobór klocków. Źródło to Pioneer P88rsII, wzmacniacz to U-dimesion ProX 840.4, sub Jl audio 10w3v3.4. Zaznaczam że wszystko pędzę proxem. Pod tym zestawieniem żaden zestaw odseparowany nie zagrał mi jak należy. Były to zestawy z oryginalnymi zwrotnicami jak np. Morel dotech, czy scanspeak 820013. Wiem, że te zestawy potrafią zagrać dużo lepiej. Mimo to w tym aucie w moim zestawieniu bez szału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chyba jednak klocki i strojenie poniewaz pawel zrobił mi furtki w a4b5 co też jest sztuką bo wyglądają jak Twoje i koledze w e39 tez identycznie i jeśli chodzi o furtki to jest wszystko ok nie ma mowy o złej jakości dźwięku związanego z konstrukcją .Tylko musi to być zrobione naprawde starannie i solidnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...