Skocz do zawartości

Pomoc w doborze głośników 2-way do 700 zl


Rubin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość - przewertowalem trochę forum i wciąż mam duży problem z doborem głośników...

 

Szukałem czegoś w budżecie 500-700 za zestaw, chcę kupić dwa zestawy od razu na przód i tył.

 

Problem z jakim się natknąłem szukając po forum to stosunkowo stare posty, które już na dzień dzisiejszy są dość nieadekwatne... Jeżeli chodzi o zestawy, które do tej pory znalazłem jako proponowane, były to np. morele tempo, chociaż po kilkunastu starych wątkach mówiących jakie to nie są super głośniki, potem znalazłem jakiś świeższy, gdzie ktoś się wypowiadał że 600zl to o wiele za dużo jak na takie głośniki (a teraz na allegro 750...!?). Dls r6a już dawno nie produkowane, o następcach znalazłem różne opinie i jestem strasznie zmieszany....

 

Głośniki będą grały razem ze skrzynią w bagażniku więc priorytetem nie jest tu jakieś mocne zejście. Bardziej zależy mi na fajnej średnicy i niezbyt ostrych tweeterach.

 

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktokolwiek z was pomógł mi swoim doświadczeniem i zaproponował jakiś sprawdzony zestaw. Dla ludzi z Krakowa mogę postawić piwko za pomoc :D

 

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle szukales i nic nie znalazles to zle szukales. Zamiast czekac na gotowy przepis, przejrzyj gielde i poczytaj o tyl co tam sie oferuje. Zestawow naprawde dobrych do tej kwoty jest pelno. A skoro czytales forum a moze nie regulamin to po kiego ci zestaw na tyl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników na tył - cały czas się łamię w tym temacie......

Wiem, że ogólnie panuje opinia, że są niepotrzebne, w poprzednim aucie też zresztą nie miałem...

 

Póki co, chyba trochę was posłucham założę przód + coś do bagażnika i zobaczę czy tak koniecznie musi być tył.

 

Co do samych zestawów póki co wybór został ograniczony do:

- Dego ST-650

- Proa Simplex 160 +25

- Raibow SL-C6.2

 

Z tym, że skłaniam się do Rainbowów, chociaż jak widzę dwie osoby tutaj Proa poleciły - muszę o nich poczytać ;)

 

Żeby rozwiać wątpliwości - oczywiście drzwi wygłuszam, a cena 700zł była podana za 1 zestaw. Mogę za przód+tył dać ~1500zł (wygłuszenie nie wliczone). Oczywiście jak tył odpadnie - tym lepiej :D:D

 

Jeszcze jedno - póki co mam gdzieś wzmaka Kenwood KAC-649s, poniżej spec. - wydaje mi się, że mocowo powinien sobie z dwoma głośnikami tej klasy poradzić, co sądzicie o samym wzmaku? Mieliście kiedyś z nim do czynienia?

 

Audio Section Rated Power Output (4Ω) A, B Channel (20-20KHz, 0.08% THD).........30W x 4

A, B Channel (DIN45324, +B=14.4V) ...............................................................30W x 4

Rated Power Output (2Ω) A, B Channel (1KHz, 0.8% THD)...............................40W x 4

Bridged Power Output (4Ω, 1KHz, 0.8% THD) ....................................................80W x 2

Max Power Output (4Ω, Normal) .........................................................................60W x 4

Max Power Output (4Ω, Bridge)...........................................................................160W x 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli szukasz nowych głośników, to kup tylko jeden zestaw Proa Simplex 160 i 25 na przód + porządne wygłuszenie drzwi.

Tomo a miałeś może porownanie jak wypada ten zestaw na tle helix236? Woofer jest chyba taki sam a tweeter? Ten z zestawu p236 jest chyba nieco lepszej jakosci? Duzy plus co do p236 , to ze maja fabryczne zwrotki ponoc dobrze skrojone a pasywka jednak jak dane mi bylo słuchać, ma swoj urok. Nie brzmi tak technicznie jak zwykla aktywka z radia. Swoją droga podobno woofer proa z powodzeniem łaczyl ktos z wavecorem 030 i fajnie sie zgrywalo to. Dróg jest wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proa Simplex to woofer taki sam jak w H206.

 

P206 to troszke inny material i polke wyzej.

 

Tweeter z zestawu Helixa gra troszke bardziej miekko i łagodnie.

 

Ten z zestawu Proa jest detaliczniejszy i bardziej precyzyjny.

 

Zwrotki w obu systemach to dwa rozne swiaty bo roznia sie tym ze Helix na normalną zwrotke (czyli 2 rzad na tweeter a 1 na woofer jak dobrze pamietam ) a Proa puszcza woofer pelnym pasmem plus daja tylko konda na zabezpieczenie tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bym czegoś posłuchał, jakiś kilku zestawów(spot), potem przeczytał o tych zestawach na forum, jak o nich piszą i czy moje odsłuchy pokrywają się z oceną innych. Wyrobił sobie punkty odniesienia, ustalił co mi się podoba(aspekty podstawowe, twardo, miękko, ostro, łagodnie, detalicznie, muzykalnie itd), następnie kupił coś co wg opinii forumowych gra w "moim stylu". 

Nie wydawałbym 1,5k od razu mając słabe zaplecze w postaci takiego a nie innego piecyka, chyba że rozwijam się i chcę iść do przodu. 

 

Osobiście jakbym miał 30W na kanał(mam trochę więcej, 40W :P), wybrałbym głośniki które dobrze grają już przy słabym mocowo zasilaniu (polecę tutaj morela, który deklaruje dość spore moce, jednak zadowala się bardzo symbolicznymi wartościami), sam posiadam AMA+HK, znam plusy i minusy tego zestawu, wiem jak gra pod 40W, ale i wiem jak gra pod 140W, no i najważniejsze, jak gra pod wzmacniaczem który klasowo jest low end a jak pod takim który jest klasą high end. 

 

Najważniejsze to dobrze złożyć cały system, wiem że najwięcej daje wymiana głośników, ale jeżeli reszta toru będzie kiepska to choćbyś miał głośniki za 1,5kzł to może się okazać że grają tak jak te za połowę tej ceny, albo i mniej. 

 

p.s. zapomniałem o najważniejszym, strojenie, jesteś nowy w temacie więc ogromny przeskok zauważysz po grzebaniu "kolegi" z forum który już trochę siedzi w temacie i wie jak kręcić i czym :) 

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P206 to troszke inny material i polke wyzej.

Jacek ale to zadna półka wyżej, zestaw h i p to to samo tylko maja inny woofer ale czy półka wyzej?? Chyba nie, pewnie nieco inna charakterystyka. Rozmawialem z którymś z instalatorów; ) tu z forum i roznica jest subtelna. Nie wiem czy h czy p ma eoifer papierowy i ktory zestaw jest nowszy.

 

Btw. Podobno według opinii tych ktorzy mieli i bawili sie triche h/p 236 ten zestaw jest dość wrażliwy na zmianę pieca zatem to tez daje jakies tam pole manewru. Skoro poukladany i dosc spokojny zestaw heluxa to nie damy np clarka 958 i jakiegoś spokojnego audisona. Ja bym chetnie ten zestaw polaczyl z audio art 50hc. Pamietam ten piecyk i ten maluch mial tyle iskier ze szok.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba tak jak z HA skoro coś jest spokojne i zrównoważone delikatne nie wrzucimy jako pozostałych elementow ukladanki toru audio równie spokojnych w swym charakterze klocków lecz lekkie przeciwienstwo aby troszke nadac swoj charakter brzmieniu. To mialem na myśli mowiac iskier. Tzn zycia i werwy w pelnym zakresie tonów z jednoczesnym zachowaniem kultury brzmienia co zapewnija przetworniki swoim charakterem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tomo a miałeś może porownanie jak wypada ten zestaw na tle helix236?

Nie specjalnie się orientuję w tych zestawach Helixa, niezbyt często przypadają mi do gustu produkty tej marki. Kiedyś (dużo lat temu) słuchałem instalacji u kogoś, gdzie wooferem był P, nie pamiętam. Pamiętam już tylko, że przy niepozornym piecu potrafił się ciekawie odezwać dołem, byłem wtedy mocno początkujący.

Zaś tweetery Helixa z tych niższych i średnich półek podobno są OK w swojej cenie, ale jeśli ktoś lubi spokojne granie.

 

 

 


Ja bym chetnie ten zestaw polaczyl z audio art 50hc. Pamietam ten piecyk i ten maluch mial tyle iskier ze szok.;)

Ja nazywam to żywym i dość dynamicznym graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...